Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Nr. Bjært Strandhuse IF

Klubnavn: Nr. Bjært Strandhuse IF
Forkortelse: NBSIF
Adresse: Lyshøjalle 1
Postnrby: 6000 Kolding
Land: Danmark
Webadresse: www.nbsif.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Nr. Bjært Strandhuse IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Nr. Bjært Strandhuse IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Nr. Bjært Strandhuse IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Nr. Bjært Strandhuse IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Nr. Bjært Strandhuse IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Nr. Bjært Strandhuse IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Nr. Bjært Strandhuse IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Nr. Bjært Strandhuse IF. Ønsker Nr. Bjært Strandhuse IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Nr. Bjært Strandhuse IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Garant Cup 2018 23. - 25. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne 17. - 18. nov 2018
BIF CUP 2018 B/C stævne 17. - 18. nov 2018
Skærbæk Ungdomscup 2018 16. - 18. nov 2018
Bramdrupdam Cup 2018 10. - 17. nov 2018
3mands på oppustelige bane 22. sep 2018
AutoPartner Cup 2018 8. sep 2018
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 8. sep 2018
Kløverby Cup 2018 2. sep 2018
Føtex Pokal Cup 1. - 2. sep 2018
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia 18. - 19. aug 2018
Lunderskov MiniCup 2018 18. aug 2018
Lunderskov Cup 10. - 12. aug 2018
VB Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Djurslands Bank Cup i VRI 2018 16. jun 2018
Mini VM 2018 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2018
Dalby Mølle Pokal 2018 2. - 3. jun 2018
Spar Nord Cup 2018 19. maj 2018
Bramdrupdam Cup 2018 12. - 13. maj 2018
Cafax Cup 28. apr 2018
Girls Indoor Cup Marts 2018 16. - 17. mar 2018
LotraCup 2018 10. - 11. mar 2018
Brunmose Cup Ødsted 2018 3. - 4. mar 2018
Bilka Cup 17. - 18. feb 2018
BIF CUP 3-Bold 3. - 4. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Tresu CUP 27. jan - 4. feb 2018
ØSVN IF/Sportigan Egtved Indestævne 2018 13. - 14. jan 2018
REMA 1000 SIF Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Nordea Cup 2018, Give 5. - 7. jan 2018
Hansen / Nissen Cup 2017 27. - 30. dec 2017
NRUI Julestævne 2017 27. - 30. dec 2017
BIF CUP 3-Bold 25. - 26. nov 2017
ALLESØ CUP 2017 24. - 26. nov 2017
DALBY-STÆVNET 2017 24. - 26. nov 2017
Fedets Cup 2017, VRI indestævne 18. - 19. nov 2017
Select Grænsecup 2017 17. - 19. nov 2017
Bramdrupdam Cup 2017 10. - 19. nov 2017
Årgang 2008 - Åbne Viborg pokal mesterskaber 10. sep 2017
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 9. sep 2017
BJERT CUP 9. sep 2017
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
Lunderskov Cup 12. - 13. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2017 10. - 11. jun 2017
Dalby Mølle Pokal 2017 9. - 11. jun 2017
Bramdrupdam Cup 2017 26. - 28. maj 2017
Middelfart Sparekasse Cup 2017 21. maj 2017
VBI Cup 13. maj 2017
Vinding Cup 2017 12. maj 2017
LotraCup 2017 - Piger 26. mar 2017
LotraCup 2017 - Drenge 18. - 19. mar 2017
BIF CUP 3-Bold for U6 og U7 B/C hold 26. feb 2017
Tresu CUP 2 3. - 5. feb 2017
ØLHOLM CUP 2017 28. - 29. jan 2017
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2017 28. - 29. jan 2017
Nordea Cup 2017, Give 6. - 8. jan 2017
Sportmaster cup 2017 6. - 8. jan 2017
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
Sportigan Julecup 2016 17. - 18. dec 2016
Thyras Cup 2016 25. - 27. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
BJERT CUP 10. sep 2016
Rasmus Klumps pandekagestævne 28. aug 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
Lunderskov MiniCup 13. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
VB Pige Cup 25. jun 2016
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2016 18. - 19. jun 2016
Bramdrupdam GIF U10 11. jun 2016
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
Dalby Mølle Pokal 2016 4. - 5. jun 2016
BGIF Cup 2016 28. maj 2016
FB Cup 5. maj 2016
BGIF U12 Futsal cup 13. mar 2016
Brunmose Cup Ødsted 12. mar 2016
Fynske Bank Cup 5. mar 2016
BIF CUP 3-Bold 27. - 28. feb 2016
TRESU mini MINI CUP 6. feb 2016
ØLHOLM CUP 2016 31. jan - 7. feb 2016
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2016 30. - 31. jan 2016
Egif CUP 2016 23. - 31. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
TRESU CUP MINI stævne 16. - 17. jan 2016
Nordea Cup 2016, Give 2. - 3. jan 2016
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Thyras Cup 2015 28. - 29. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
Løjt IF Cup 2015 31. okt - 1. nov 2015
SPORT 24 Horsens Cup 2015 30. okt - 1. nov 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
BGIF Jubilæums-Cup 2015 5. - 6. sep 2015
Rasmus Klumps pandekagestævne 30. aug 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
VB Drenge Cup 2015 28. jun 2015
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2015 20. - 21. jun 2015
DGI Engum Cup 14. jun 2015
BGIF U9 13. - 14. jun 2015
Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2015 6. - 7. jun 2015
Vejen Cup 2015 5. - 7. jun 2015
Dalby Mølle Pokal 30. - 31. maj 2015
Fynske Bank Cup 14. maj 2015
Lotra Cup 2015 Piger 15. mar 2015
ØSVN IF /Sportigan Egtved Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
Tresu Cup "Mini" - 1. februar 1. feb 2015
SIF Cup 2015 16. - 18. jan 2015
Horsens FS cup 2015 9. - 11. jan 2015
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Din Tøjmand Claus Hvass Cup 28. sep 2014
VSF Cup 2014 19. - 21. sep 2014
Bjert Cup 13. - 14. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
Estate Cup Lystrup 2014 16. - 17. aug 2014
VB Drenge Cup 2014 29. jun 2014
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 21. - 22. jun 2014
Dalby Mølle Pokal 2014 14. - 15. jun 2014
HSF EnergiMidt SuperCup 14. jun 2014
Mini VM 2014 - SUB Sønderborg 14. - 15. jun 2014
BGIF U8 25. maj 2014
BGIF Cup 2014 24. maj 2014
Mazda/Suzuki Randers&Auning - åbne mesterskaber 24. - 25. maj 2014
Vinding CUP 2014 16. maj 2014
Jyske 3-bold Storstævne, Fredericia 10. maj 2014
ØSVN IF - Indestævne 1. - 2. mar 2014
HORSENS CUP 2014 10. - 12. jan 2014
Fleggaard Julestævne 2013 presented by Intersport 28. - 29. dec 2013
Thyras Cup 2013 30. nov - 1. dec 2013
B1909 Indefodboldstævne 2013 15. - 17. nov 2013
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
Champions League VinterCup 13/14 - JYLLAND + FYN 25. okt 2013 - 31. mar 2014
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 20. - 27. okt 2013
VSF Cup 2013 20. - 22. sep 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
SSK sommercup 2013 22. - 23. jun 2013
ØSVN IF Sommerstævne 16. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
Dalby Mølle Pokal 2013 1. - 2. jun 2013
BGIF CUP 2013 18. maj 2013
Vinding SF Cup 26. apr 2013
DybbølCup 1. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter