Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Svogerslev Boldklub

Klubnavn: Svogerslev Boldklub
Forkortelse:
Adresse: Tværengen 21-23, Svogerslev
Postnrby: 4000 Roskilde
Land: Danmark
Webadresse: www.svogerslev-bk.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Svogerslev Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Svogerslev Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Svogerslev Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Svogerslev Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Svogerslev Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Svogerslev Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Svogerslev Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Svogerslev Boldklub. Ønsker Svogerslev Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Svogerslev Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Sportens dag i Svogerslev 2017 3. - 4. jun 2017
Svogerslev pinsestævne 2013 18. - 19. maj 2013
7-mandsligaen 14. aug - 9. okt 2012
Spar Nord cup 2012 26. - 27. maj 2012
Svogerslev ungdoms stævne 2012 3. - 4. mar 2012
Svogerslev ungdoms stævne 2011 10. - 11. dec 2011
Spar Nord cup 2011 11. - 12. jun 2011
Svogerslev ungdoms stævne 2011 5. - 6. mar 2011
Svogerslev ungdoms stævne 2010 4. - 5. dec 2010
Spar Nord cup 2010 22. - 23. maj 2010
Svogerslev ungdoms stævne 2010 6. - 7. mar 2010
Svogerslev ungdoms stævne 2009 5. - 6. dec 2009
Spar Nord cup 2009 30. - 31. maj 2009
Svogerslev ungdoms stævne 2009 28. feb - 1. mar 2009
Svogerslev ungdoms stævne 2008 6. - 7. dec 2008
Svogerslev Super Best cup 2008 10. - 11. maj 2008
Svogerslev ungdomscup 2008 1. - 2. mar 2008
Svogerslev ungdomscup 2008 8. - 9. dec 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Tuse Indoor Cup 2018 8. - 16. dec 2018
BSF Super Brugsen / OK JULECUP 2018 2. dec 2018
Nørrebro United/BK Skjold stævne 10. - 11. nov 2018
2. Gentofte Cup 29. - 30. sep 2018
Orient Cup 2018 1. - 2. sep 2018
Stryhns Cup 2018 11. - 12. aug 2018
Giraf Cup 2018 26. maj 2018
AIF Cup 2018 19. - 20. maj 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - 21. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - 15. apr 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - 2. apr 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - 18. feb 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
DGI 1/2 bane stævne i Gevninge for U6 og U7 4. feb 2018
24sport Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Stenlille Cup 2018 2. - 4. feb 2018
Futsalstævne i Vallensbæk 13. jan 2018
Din Bilpartner Cup, 2018, indendørsstævne, Høng 12. - 14. jan 2018
Hvalsø Cup 2018 6. - 7. jan 2018
Nytårscup 2017 27. - 30. dec 2017
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
BSF JULECUP (U6, U7 og U8) 3. dec 2017
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13 11. nov 2017 - 3. feb 2018
B1973 Micro Cup 2017 10. sep 2017
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2017 20. aug 2017
Vor frue IF's Sommer Cup 19. aug 2017
Škoda Cup 19. aug 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - 13. aug 2017
Stryhns Cup 2017 5. aug 2017
Slagelse Cup 2017 del 2 24. - 25. jun 2017
Sportens dag i Svogerslev 2017 3. - 4. jun 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
Årby Cup 2017 17. - 19. mar 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
24sport Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
Futsalstævne for U6-U14 i Vindinge v/Roskilde 29. jan 2017
BSF Cup 2017 22. jan 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - 22. jan 2017
Hornbæk cup 2017 20. - 29. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
Din Bilpartner Cup 2017, indendørsstævne, Høng 13. - 15. jan 2017
CC Sportswear cup 13. - 15. jan 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - 8. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
Hvalsø Cup 2017 6. - 8. jan 2017
Nytårscup 2016 27. - 30. dec 2016
Boldklubben Frem julestævne 2016 27. - 30. dec 2016
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
BSF PIGE CUP 2016 17. - 18. dec 2016
Sportmaster Cup 2016 17. - 18. dec 2016
TUSE CUP UNGDOM 9. - 18. dec 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - 27. nov 2016
Bagger Låse & Alarm Cup 2016 19. - 20. nov 2016
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - 13. nov 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - 6. nov 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
BONES Cup 25. sep 2016
Holbæk Cup 2016 10. - 11. sep 2016
Robey Cup 2016 3. - 4. sep 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Stryhns Cup 2016 6. - 7. aug 2016
Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse 24. - 26. jun 2016
Ølsted Cup 2016 18. jun 2016
24Sport Cup 2016 11. - 12. jun 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Giraf Cup 2016 21. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
JR Cup 2016 5. maj 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d 24. apr 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Brøndby Forårs Cup 2016 22. - 24. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
AIK 65 Opstarts Cup 2016 2. - 3. apr 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - 3. apr 2016
BSF U9 Påskestævne 28. mar 2016
BSI CUP 2016 24. - 27. mar 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - 20. mar 2016
1/2 bane stævne for U6 og U7 i Gevninge - 6. runde 5. mar 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
MK Fodbold Cup 2016 19. - 21. feb 2016
Team Rynkeby Næstved Cup 14. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
B1909 Combi Cup 2016 5. - 7. feb 2016
Brøndby Pige Cup 2016 30. - 31. jan 2016
Din Bilpartner Cup 2016 i Høng Hallen 29. - 31. jan 2016
AIK 65 - Auto-House Cup 2016 29. jan - 7. feb 2016
Farvelade cup 2.Del 22. - 24. jan 2016
Hornbæk cup 2016 22. - 31. jan 2016
VÆRLØSE CUP 2016 16. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Stenlille cup/TK cup 15. - 17. jan 2016
Fra Ælling til Svane - Nytårscup 2016 9. - 10. jan 2016
Hvalsø Cup 2016 8. - 10. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - 20. dec 2015
Sportmaster Cup 12. - 13. dec 2015
TUSE CUP UNGDOM 11. - 20. dec 2015
Regstrup ny auto cup 2015 5. - 6. dec 2015
Shell Slagelse Cup 2015 28. - 29. nov 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - 22. nov 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
Hjortens Pokal Stævne 17. - 18. okt 2015
BSI/VIF CUP 26. - 27. sep 2015
Sparekassen Sjælland Cup 12. sep 2015
XL P. W. Wulff Cup 12. sep 2015
Solrød Cup 2015 6. sep 2015
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2015 5. - 6. sep 2015
Fun4Kids Pokal Cup 2015 5. sep 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2015 16. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Stryhns Cup 2015 8. - 9. aug 2015
Djurs Sommerland Cup 2015 14. jun 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
Giraf Cup 9. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
KB Mikro Cup 2015 - Forår 25. - 26. apr 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - 6. apr 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
Skrotspecialist Cup 2015 6. - 8. mar 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 28. feb 2015
HIF - Medaljestævne 21. feb 2015
MK Fodbold Cup 2015 13. - 14. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
Brøndby Pige Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
FA Københavns PigeCup 2015 24. - 25. jan 2015
Strøby Cup 2015 23. jan - 1. feb 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
SuperBrugsen Cup 2015 17. jan 2015
DGI Futsalstævne Hvalsø 17. jan 2015
JIK Futsal Cup 2015 11. - 18. jan 2015
ArdaghGlass Cup 2015 9. - 11. jan 2015
Sportmaster Cup 2015 9. - 11. jan 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - 4. jan 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Nytårscup 2014 27. - 30. dec 2014
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
BSF CUP 19. - 21. dec 2014
IF62 Fodbold Julestævne 13. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
TUSE CUP UNGDOM 12. - 21. dec 2014
Basisbank December Cup 2014 6. dec 2014
Jernløse Cup 2014 6. - 7. dec 2014
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2014 29. - 30. nov 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
FK sydsjælland 05 Cup 2014 21. - 23. nov 2014
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
Futsalstævne 1. - 2. nov 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Ølstykke Vinterturnering 20. okt 2014 - 29. mar 2015
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
B1973 Micro Cup 14. sep 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep 2014
Herlev Festuge stævne 30. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - 10. aug 2014
NYBOLIG CUP 2014 - ØRSLEV 28. jun 2014
Gundsølille Cup 14. - 15. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
McDonald´s cup 2014 29. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub 19. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
hummel Cup pigetræningslejr 2014 - U11-U13 4. - 6. apr 2014
Jyske Bank / LSF Stævne 30. mar 2014
Rishøj Micro Cup 23. mar 2014
Bjæverskov Indoor Cup 15. mar 2014
De gamle kæmper i HIF 8. mar 2014
Skrotspecialist Cup 2014 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Korskilde cup 2014 21. - 23. feb 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - 16. feb 2014
MK Fodbold Cup 2014 14. - 16. feb 2014
Basisbank Cup 2014 8. feb 2014
Taastrup FC - Futsal stævne 2014 2. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Sydbank Cup 2014 ( pigestævne ) 1. - 2. feb 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
Midtsjællands cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
Rosenhøj breddestævne 25. - 26. jan 2014
Hornbæk cup 2014 24. - 26. jan 2014
Skuldelev stævnet 24. - 26. jan 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
ArdaghGlass Cup 2014 17. - 19. jan 2014
Sportigan Langebæk-Cup 2014 17. - 26. jan 2014
Køhler Display Pige Cup 2014 4. - 5. jan 2014
KIF CUP nytårsstævne 4. - 5. jan 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - 5. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
TUSE CUP UNGDOM 13. - 22. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
SjSi Julestævne 2013 7. - 8. dec 2013
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013 7. - 8. dec 2013
Jernløse Cup 2013 30. nov - 1. dec 2013
SuperBrugsen Cup 15. - 17. nov 2013
De gamle kæmper i HIF 9. nov 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
ØENS HOLD CUP, årgang U9-U12 11. - 13. okt 2013
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
Stryhns Cup 2013 10. - 11. aug 2013
Svogerslev pinsestævne 2013 18. - 19. maj 2013
Mc Donald´s cup Kristi Himmelfartsdag 2013 9. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter