Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

B73 Slagelse

Klubnavn: B73 Slagelse
Forkortelse:
Adresse: Hjorthøjvej 57
Postnrby: 4200 Slagelse
Land: Danmark
Webadresse: www.b73.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for B73 Slagelse på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som B73 Slagelse har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som B73 Slagelse har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
B73 Slagelse's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise B73 Slagelse logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til B73 Slagelse. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører B73 Slagelse og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra B73 Slagelse. Ønsker B73 Slagelse ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du B73 Slagelse's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
DGI 3- og 5-mands medaljestævne i B73 Slagelse 29. okt 2017

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Regstrup Ny Auto Cup 1. - 2. dec
Aluline Indendørs Cup 2018 23. - 25. nov
Herfølge Sommer Cup 2018 11. - 12. aug 2018
Stryhns Cup 2018 11. - 12. aug 2018
Avarta Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Livol U12 PokalCup 2018 5. maj 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
U10 Champions Cup 8. apr 2018
Super Brugsen Cup 2018 3. - 4. mar 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
Stenlille Cup 2018 2. - 4. feb 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 6. jan 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018 6. - 7. jan 2018
Holmegaard Cup 2017 28. - 29. dec 2017
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
Geertsen Cup 2017 (Ringsted Cup 2017) 16. - 17. dec 2017
Slagelse Cup 2017 9. - 10. dec 2017
Frank Jensen Cup 2017 1. - 3. dec 2017
Øens Hold Cup (U13-U17) 10. - 12. nov 2017
Aluline Sommer Cup 2017 Tølløse 24. - 25. jun 2017
Brolagt Pinsecup 2017 2. - 4. jun 2017
JR-Cup 2017 - Svebølle 25. maj 2017
Skoda Slagelse Cup 2017 25. - 28. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - 23. apr 2017
Toftegaard biler opstartstævne 2017 1. - 2. apr 2017
Trænningsstævne på kunstgræs 25. - 26. mar 2017
Roskilde Pigecup Fodbold Stævne 25. - 26. mar 2017
BSF Vinterstævne 19. mar 2017
U10 Piger fastelavn fodbold 26. feb 2017
Frank jensen Cup 24. - 26. feb 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
Team Rynkeby Næstved Cup 2017 18. - 19. feb 2017
Vibecup del 3 11. - 12. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - 29. jan 2017
Vibecup del 2 20. - 22. jan 2017
Din Bilpartner Cup 2017, indendørsstævne, Høng 13. - 15. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
KIF Indoor Cup 2017 7. - 8. jan 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 6. - 8. jan 2017
Hvalsø Cup 2017 6. - 8. jan 2017
Holmegaard Cup 2016 28. - 29. dec 2016
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Nytårscup 2016 27. - 30. dec 2016
Sportmaster Cup 2016 17. - 18. dec 2016
TUSE CUP UNGDOM 9. - 18. dec 2016
Regstrup ny auto cup 2016 3. - 4. dec 2016
Fraugde spar nord cup 2. - 4. dec 2016
Bagger Låse & Alarm Cup 2016 del 2 26. - 27. nov 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
Bagger Låse & Alarm Cup 2016 19. - 20. nov 2016
FK sydsjælland 05 Cup 2016 18. - 20. nov 2016
LOLLANDS BANK CUP 2016 - ØRSLEV GIF 12. - 13. nov 2016
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - 6. nov 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND 24. okt 2016 - 31. mar 2017
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
Holbæk Cup 2016 10. - 11. sep 2016
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016 3. - 4. sep 2016
DGI Cup - Kirke Helsinge IF 28. aug 2016
Unisport Cup 27. - 28. aug 2016
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016 14. aug 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Stryhns Cup 2016 6. - 7. aug 2016
Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse 24. - 26. jun 2016
24Sport Cup 2016 11. - 12. jun 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - 16. maj 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
AIK 65 Opstarts Cup 2016 2. - 3. apr 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - 3. apr 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - 20. mar 2016
LOLLANDS BANK CUP 2016 - ØRSLEV 5. - 6. mar 2016
Dragør Strandhotel Cup 2016 21. feb 2016
MK Fodbold Cup 2016 19. - 21. feb 2016
Team Rynkeby Næstved Cup 14. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
Sydbank Cup 2016 5. - 7. feb 2016
Din Bilpartner Cup 2016 i Høng Hallen 29. - 31. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
Farvelade cup 2.Del 22. - 24. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Sportigan Cup 2016 i Høng Hallen 16. - 17. jan 2016
Stenlille cup/TK cup 15. - 17. jan 2016
Nyråd Cup 2016 9. - 17. jan 2016
Hvalsø Cup 2016 8. - 10. jan 2016
Nytårscup 2015 27. - 30. dec 2015
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Kommunemesterskab i Slagelse Kommune 19. dec 2015
TUSE CUP UNGDOM 11. - 20. dec 2015
Sportigan Pigecup 4. - 6. dec 2015
Shell Slagelse Cup 2015 28. - 29. nov 2015
Farvelade cup 1.Del 20. - 22. nov 2015
FK sydsjælland 05 Cup 2015 20. - 22. nov 2015
Bygma Cup 2015 13. - 15. nov 2015
BSI/VIF CUP 26. - 27. sep 2015
Ingesautocup 19. - 20. sep 2015
B1973 Micro Cup 2015 13. sep 2015
Sparekassen Sjælland Cup 12. sep 2015
XL P. W. Wulff Cup 12. sep 2015
Tølløse CUP 15. aug 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - 16. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Spar Nord Cup 2015 27. jun 2015
Fremad Valby Cup 6. - 7. jun 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
JR Cup 2015 14. maj 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
IF62 21. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Futsal i Nordgårdshallerne 4. runde 15. feb 2015
Brøndby Pige Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Sydbank Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Strøby Cup 2015 23. jan - 1. feb 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
JIK Futsal Cup 2015 11. - 18. jan 2015
Sportmaster Cup 2015 9. - 11. jan 2015
Nytårs cup på 7 mandsmål 3. jan 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - 4. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
Nytårscup 2014 27. - 30. dec 2014
Futsal i Nordgårdshallerne 2. runde 14. dec 2014
IF62 Fodbold Julestævne 13. dec 2014
TUSE CUP UNGDOM 12. - 21. dec 2014
Faxe Kondi/Elmely Kro Cup 2014 6. - 7. dec 2014
Sportigan Pigecup 6. - 7. dec 2014
Jernløse Cup 2014 6. - 7. dec 2014
FK sydsjælland 05 Cup 2014 21. - 23. nov 2014
Vibes Malerfirmacup 1 21. - 23. nov 2014
FA København PigeCup 2014 16. nov 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - 9. nov 2014
Futsalstævne 1. - 2. nov 2014
Ølstykke Vinterturnering 20. okt 2014 - 29. mar 2015
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
INGESAUTOCUP 20. sep 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
KIF CUP 13. sep 2014
LITE-HOUSE.DK CUP 2014 30. - 31. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 17. aug 2014
Stryhns Cup 2014 9. - 10. aug 2014
L&H-Rørbyg Cup 2014 14. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Brolagt Pinsecup 2014 7. - 9. jun 2014
JR Cup 2014 29. maj 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Sydbank Store Bededags Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 3/5 3. maj 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub 19. apr 2014
HIF Cup 2014 5. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen marts 2014 15. mar 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
Greve Fodbold U8 indestævne 2014 16. feb 2014
Vibes Malerfirmacup 3 15. - 16. feb 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - 16. feb 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen feb. 2014 8. - 9. feb 2014
Sydbank Cup 2014 ( pigestævne ) 1. - 2. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
Vibes Malerfirmacup 2 24. - 26. jan 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
ArdaghGlass Cup 2014 17. - 19. jan 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - 12. jan 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - 5. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
IF62 Indendørsstævne 14. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
SjSi Julestævne 2013 7. - 8. dec 2013
Sportmaster Cup 29. nov - 1. dec 2013
Malermester Tom Pedersen Cup 2013 22. - 24. nov 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Ølstykke Efterårsturnering 21. okt - 15. dec 2013
KIF CUP 14. sep 2013
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 6. - 8. sep 2013
BK Vest Cup 2013 31. aug - 1. sep 2013
Havdrup Sommer Cup 2013 18. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - 17. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
SB-CUP 10. aug 2013
Brolagt Pinse Cup 18. - 20. maj 2013
Dalum Pige Cup U9 & U10 4. maj 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
AGF CUP 2019
19. - 21. apr 2019
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Løjt Super Brugsen Cup 2018
14. - 16. dec
Følg Staevner.dk på Twitter