Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Karlslunde IF

Klubnavn: Karlslunde IF
Forkortelse: KIF
Adresse: Kongens Enge 42
Postnrby: 2690 Karlslunde
Land: Danmark
Webadresse: www.karlslundefodbold.dk
Webadresse: www.karlslunde-if.dk

Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Karlslunde IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Karlslunde IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Karlslunde IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Karlslunde IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Karlslunde IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Karlslunde IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Karlslunde IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Karlslunde IF. Ønsker Karlslunde IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Karlslunde IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
KIF U10 Cup 2018 Forår 14. - 15. apr 2018
KIF U10 CUP 2017 16. sep 2017
KIF U10 2017 Niveau D (Begynderstævne)-AFLYST 16. sep 2017
Karlslunde Påske Cup 8. - 9. apr 2017
Karlslunde Opstarts- og Pokalstævne, UDENDØRS 2. - 3. apr 2016
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Karlslunde B-C Cup 24. - 25. nov 2012
Karlslunde B-C Cup 17. - 18. nov 2012
Karlslunde B-C Cup 19. - 27. nov 2011
Karlslunde B-C Cup 20. - 28. nov 2010
KIF Senior Cup 2009 10. jan 2009
Roskilde Bank Vintercup BC stævne 1. - 2. dec 2007
Roskildebank Cup 24. - 25. nov 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Avarta-Julestævne 2018 1. - 2. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup 18. nov 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - 18. nov 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 10. - 11. nov 2018
HIF - Medaljestævne d.10-11 november 10. - 11. nov 2018
2. Gentofte Cup 29. - 30. sep 2018
BFC Lundegården Cup 2018 15. sep 2018
Orient Cup 2018 1. - 2. sep 2018
Opstart stævne Bonbon Cup 18. aug 2018
Herfølge Sommer Cup 2018 11. - 12. aug 2018
BK Friheden KræmmerCup 2018 4. - 5. aug 2018
NYBOLIG CUP 2018 - ØRSLEV GIF 30. jun 2018
Avarta Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Orient 2008 Cup 23. jun 2018
Sengeløse cup 23. - 24. jun 2018
AIF Cup 2018 19. - 20. maj 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - 21. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
HINSCHbyg Cup 21. apr 2018
KIF U10 Cup 2018 Forår 14. - 15. apr 2018
Tuse Cup 08-04-2018 8. apr 2018
U10 Champions Cup 8. apr 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - 2. apr 2018
Hafnia Påske Cup 25. mar 2018
Indooor pokal Cup 18. mar 2018
jik futsal 2018 25. feb 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - 25. feb 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018 17. feb 2018
VESTI OLSEN & HANSEN CUP 2018 16. - 18. feb 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - 18. feb 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
LSF - Sydbank Guld Cup 21. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - 21. jan 2018
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
BTA Jule Cup 27. - 28. dec 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - 3. dec 2017
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 2. dec 2017
Frank Jensen Cup 2017 1. - 3. dec 2017
LSF - Sydbank Sølv Cup 18. nov 2017
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
Indoor LiGA CUP 2017 10. - 12. nov 2017
Gladsaxe VIF Cup 2017 10. - 12. nov 2017
B.93 RAW Mobility Cup 2017 22. okt 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
Bauhaus Valbycup 2017 30. sep - 1. okt 2017
KIF U10 CUP 2017 16. sep 2017
KIF U10 2017 Niveau D (Begynderstævne)-AFLYST 16. sep 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - 3. sep 2017
SportyMe CUP Herstedøster IC 2017 2. - 3. sep 2017
Bone´s Cup Amager 26. aug 2017
Škoda Cup 19. aug 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - 13. aug 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - 13. aug 2017
NYBOLIG CUP 2017 - ØRSLEV GIF 24. jun 2017
Café ind over Cup 2017 24. jun 2017
Kerteminde Cup 2017 23. - 25. jun 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Avarta Pinse Cup 3. - 4. jun 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Pinsecup 2017 2. - 5. jun 2017
VEJEN CUP 2017 26. - 28. maj 2017
Giraf Cup 2017 20. maj 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
BSF U8 + U9 stævne 30. apr 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - 23. apr 2017
Karlslunde Påske Cup 8. - 9. apr 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
BSF Vinterstævne 19. mar 2017
EJBY CUP 2017 4. - 5. mar 2017
Skrotspecialist Cup 2017 3. - 5. mar 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
FK Sydsjælland 05 Cup - februar 2017 24. - 26. feb 2017
Føtex Food - Dragør Cup 2017 18. feb 2017
Køge Nord Cup 11. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
Vibecup del 3 11. - 12. feb 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - 5. feb 2017
Sengeløse pokal stævne 21. - 22. jan 2017
Boligmatch Indoor 2017 21. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
Nyråd Cup 2017 7. - 15. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
KIF Indoor Cup 2017 7. - 8. jan 2017
Sparekassen Sjælland Cup 2017 6. - 8. jan 2017
Hvalsø Cup 2017 6. - 8. jan 2017
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Nytårscup 2016 27. - 30. dec 2016
Sportmaster Cup 2016 17. - 18. dec 2016
Regstrup ny auto cup 2016 3. - 4. dec 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - 27. nov 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
Bagger Låse & Alarm Cup 2016 19. - 20. nov 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 19. nov 2016
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - 13. nov 2016
Øens Hold Cup (U13-U17) 11. - 13. nov 2016
SGIF novemberstævne 2016 5. - 6. nov 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - 6. nov 2016
Boldklubben Frem cup 2016 29. - 30. okt 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND 24. okt 2016 - 31. mar 2017
B.93 Mini Cirkus Cup 2016 23. okt 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
BK Skjold Cup 18. sep 2016
Inges Auto Cup 17. - 18. sep 2016
B1973 Micro Cup 2016 11. sep 2016
Robey Cup 2016 3. - 4. sep 2016
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016 3. - 4. sep 2016
Holbæk B&I-Liga 2008 28. aug 2016
Unisport Cup 27. - 28. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016 14. aug 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - 14. aug 2016
ØRSLEV CUP 2016 - ØRSLEV 25. jun 2016
Nødebo Cup 18. - 19. jun 2016
24Sport Cup 2016 11. - 12. jun 2016
ŠKODA Køge Cup 11. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Vejen CUP 2016 3. - 5. jun 2016
Giraf Cup 2016 21. maj 2016
AIF Pinse Cup 2016 14. - 15. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - 16. maj 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - 16. maj 2016
Danske Bank Breddestævne Rosenhøj BK 23. apr 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
Karlslunde Opstarts- og Pokalstævne, UDENDØRS 2. - 3. apr 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - 20. mar 2016
EJBY CUP 2016 5. - 6. mar 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
Sparekassen Sjælland Indoor Cup 30. - 31. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Stenlille cup/TK cup 15. - 17. jan 2016
Vikinge Cup 2016, Indoor 10. jan 2016
Fra Ælling til Svane - Nytårscup 2016 9. - 10. jan 2016
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Nytårscup 2015 27. - 30. dec 2015
Sportmaster Cup 12. - 13. dec 2015
Regstrup ny auto cup 2015 5. - 6. dec 2015
Shell Slagelse Cup 2015 28. - 29. nov 2015
Super Brugsen OK stævne 22. nov 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - 22. nov 2015
Farvelade cup 1.Del 20. - 22. nov 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
VSF Cup 2015 18. - 20. sep 2015
Sparekassen Sjælland Cup 12. sep 2015
Løve Cup Mini 2015 5. - 6. sep 2015
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2015 16. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Herfølge Sommer Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Tølløse CUP 15. aug 2015
HCA City Games 8. aug 2015
NYBOLIG CUP 2015 - ØRSLEV 27. jun 2015
Nødebo Cup 13. - 14. jun 2015
Vejen Cup 2015 5. - 7. jun 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
HIF - Medaljestævne 19. apr 2015
Toyota Material & Fomsgaard Gulve cup 2015 29. mar 2015
Solrød Superbest Cup 28. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - 8. mar 2015
Skrotspecialist Cup 2015 6. - 8. mar 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Brøndby Pige Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
Midtsjællands cup 2015 30. jan - 1. feb 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Lite-House Cup 2014 12. - 14. dec 2014
Basisbank December Cup 2014 6. dec 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - 9. nov 2014
Ølstykke Vinterturnering 20. okt 2014 - 29. mar 2015
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
VSF Cup 2014 19. - 21. sep 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
B1973 Micro Cup 14. sep 2014
U8 pige stævne i Brøndby 14. sep 2014
Solrød Cup 2014 13. sep 2014
Løve Cup Mini 2014 6. - 7. sep 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep 2014
Herlev Festuge stævne 30. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 17. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
Stryhns Cup 2014 9. - 10. aug 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - 10. aug 2014
Nicklas Bendtner Velgørenheds stævne 28. - 29. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
AB Cup 125 år 6. - 9. jun 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - 9. jun 2014
U6/U7/U8 stævne i Taarbæk! 24. maj 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Sydbank Store Bededags Cup 2014 16. - 18. maj 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
Toyota Material & Fomsgaard Gulve Cup 2014 6. apr 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
Korskilde cup 2014 21. - 23. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
Køhler Display Pige Cup 2014 4. - 5. jan 2014
Hvalsø Cup 2014 3. - 5. jan 2014
HIK CUP 2 - 27./28./29. dec 27. - 29. dec 2013
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
Sportmaster Cup (Ringsted Cup) 13. - 15. dec 2013
Gadstrup Dagli Brugsen Cup 2013 7. - 8. dec 2013
B93/HIK/Skjold pigecup 2013 16. - 17. nov 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
Ølstykke Efterårsturnering 21. okt - 15. dec 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Solrød Cup Efterår 28. sep 2013
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
B1973 Micro Cup 15. sep 2013
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
Køge BK - årg.2004 Forårscup 22. jun 2013
Nicklas Bendtner velgørenheds stævne 8. - 9. jun 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 9. maj 2013
DiBa Store Bededags Cup 2013 26. - 28. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter