Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Farum Boldklub

Klubnavn: Farum Boldklub
Forkortelse:
Adresse: Idrætsvænget 2
Postnrby: 3520 Farum
Land: Danmark
Webadresse: www.farum-boldklub.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Farum Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Farum Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Farum Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Farum Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Farum Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Farum Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Farum Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Farum Boldklub. Ønsker Farum Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Farum Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
2. Gentofte Sommer Cup 30. jun - 1. jul 2018
2010 Liga Cup 17. jun 2018
Fremad Valby Cup 9. jun 2018
AB CUP 2018 25. - 27. maj 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - 21. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
HINSCHbyg Cup 21. apr 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - 15. apr 2018
U6 & U7 Champions Cup 7. apr 2018
DANMARKS SJOVESTE PIGE FODBOLD TRÆNINGS LEJR 7. - 8. apr 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - 2. apr 2018
Hafnia Påske Cup 25. mar 2018
Indooor pokal Cup 18. mar 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 24. feb 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - 25. feb 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - 18. feb 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
BK Friheden Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Gladsaxe VIF Cup 2018 2. - 4. feb 2018
Hafnia-Fodbold Festival 28. jan 2018
Brøndby futsal cup 20. - 21. jan 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 13. - 14. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018 13. - 21. jan 2018
Indoor LiGA CUP 2018 U8 og U9 12. - 14. jan 2018
Hvalsø Cup 2018 6. - 7. jan 2018
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
ØSTERBRO JULE CUP 27. - 28. dec 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - 10. dec 2017
BSF JULECUP (U6, U7 og U8) 3. dec 2017
Herlev Julecup 2017 2. - 3. dec 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - 3. dec 2017
Frank Jensen Cup 2017 1. - 3. dec 2017
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 17. - 19. nov 2017
SGIF novemberstævne 2017 4. - 5. nov 2017
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017 28. okt 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
HIK CUP EFTERÅR 2017 30. sep - 1. okt 2017
BK SKJOLD COPENHAGEN 2017 9. - 10. sep 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - 3. sep 2017
LSF - Børnestævne 20. aug 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - 13. aug 2017
BK Friheden Kræmmercup 2017 5. - 6. aug 2017
Nødebo Cup 17. - 18. jun 2017
HJORTEN CUP 5. jun 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Pinsecup 2017 2. - 5. jun 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
AB Cup 2017 19. - 21. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
BSF CUP - U11 Piger A/B Niveau 9. apr 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - 9. apr 2017
Opstart stævne 2017 1. - 2. apr 2017
BSF 3-mands CUP den 26. marts 2017 (U5, U6 og U7 d 26. mar 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 10 11. - 12. mar 2017
SGIF Vinterstævne Marts 2017 4. mar 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - 5. feb 2017
Brøndby Vinter IndeCup 28. - 29. jan 2017
BSF Cup 2017 22. jan 2017
Boligmatch Indoor 2017 21. jan 2017
Vibecup del 2 20. - 22. jan 2017
Hornbæk cup 2017 20. - 29. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
VÆRLØSE CUP 2017 14. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
HIK Jule Cup 29. - 30. dec 2016
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Nytårscup 2016 27. - 30. dec 2016
Herlev Julecup 26. - 27. nov 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 19. nov 2016
Futsalstævne 13. nov 2016
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - 13. nov 2016
SGIF novemberstævne 2016 5. - 6. nov 2016
Gladsaxe Cup 2016 4. - 6. nov 2016
Champions League for Kids-SJÆLLAND 24. okt 2016 - 31. mar 2017
B.93 Mini Cirkus Cup 2016 23. okt 2016
Øens Hold Cup (U8-U12) 14. - 16. okt 2016
BSI/VIF Nordic Cup 8. - 9. okt 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
B1973 Micro Cup 2016 11. sep 2016
Festugestævne - Herlev Fodbold 3. sep 2016
Robey Cup 2016 3. - 4. sep 2016
Unisport Cup 27. - 28. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
B93 UnikBolig Cup 2016 13. - 14. aug 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - 14. aug 2016
BK Friheden Kræmmercup 2016 6. - 7. aug 2016
Nødebo Cup 18. - 19. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
HJORTEN CUP 16. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - 16. maj 2016
Blockbuster Cup 2016 8. maj 2016
Danske Bank Breddestævne Rosenhøj BK 23. apr 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Fomsgaard Gulve Cup 2016 17. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
BSF U9 Påskestævne 28. mar 2016
Sportsfan Pigecup 12. - 13. mar 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - 20. mar 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
Dragør Strandhotel Cup 2016 21. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
Bagelsringen Cup 2016 7. feb - 6. mar 2016
Farvelade Cup 3.Del 5. - 7. feb 2016
VIF Vinter Cup 5. - 7. feb 2016
Københavns PigeCup 2016 23. - 24. jan 2016
Hornbæk cup 2016 22. - 31. jan 2016
VÆRLØSE CUP 2016 16. jan 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Stenlille cup/TK cup 15. - 17. jan 2016
Jik cup 2016 9. jan 2016
Fra Ælling til Svane - Nytårscup 2016 9. - 10. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
BK Skjolds Jule Bredde Cup 28. - 29. dec 2015
Nytårscup 2015 27. - 30. dec 2015
HIK Jule Cup 27. - 28. dec 2015
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - 20. dec 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - 20. dec 2015
Guaraná Futsal Cup Denmark 18. - 20. dec 2015
LUI Cup 2015 28. - 29. nov 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - 29. nov 2015
Super Brugsen OK stævne 22. nov 2015
SGIF novemberstævne 2015 21. - 22. nov 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - 22. nov 2015
Sengeløse pige stævne for U6, U7 og U8? 15. nov 2015
BK SKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 7. - 8. nov 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
Gladsaxe VIF CUP 6. - 8. nov 2015
Hjortens Pokal Stævne 17. - 18. okt 2015
AFLYST - U10 Greve Goal Show 10. - 11. okt 2015
Præmiestævne i Brøndbyfor piger 4. okt 2015
BSI/VIF CUP 26. - 27. sep 2015
B1973 Micro Cup 2015 13. sep 2015
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2015 5. - 6. sep 2015
Løve Cup Mini 2015 5. - 6. sep 2015
Festugestævne - Herlev Fodbold 29. aug 2015
Orient Cup 2015 29. - 30. aug 2015
Rosenhøj Unisport Cup 22. - 23. aug 2015
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2015 16. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
Taastrup FC - Sommercup 2015 8. - 9. aug 2015
Stryhns Cup 2015 8. - 9. aug 2015
Sankt Hans Stævne 2015 28. jun 2015
AB Tårnby Pige Cup 2015 21. jun 2015
Nødebo Cup 13. - 14. jun 2015
Fremad Valby Cup 6. - 7. jun 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
HJORTEN CUP 25. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
HIK CUP - Forår 16. - 17. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
VIF CUP BAGSVÆRD U10A 26. apr 2015
KB Mikro Cup 2015 - Forår 25. - 26. apr 2015
VIF CUP BAGSVÆRD 25. - 26. apr 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub 5. - 6. apr 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - 6. apr 2015
VB Cup 2015 28. mar 2015
Mini Vinter-Cup - Ølstykke 28. - 29. mar 2015
BFS 8-mandsstævne i TopDanmark hallen 22. mar 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - 8. mar 2015
Jyske Bank/LSF Børnestævne 1. mar 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 28. feb 2015
HIF - Medaljestævne 21. feb 2015
HIK MIKRO CUP 15. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
SGIF vinterstævne 2015 31. jan - 1. feb 2015
Brøndby Pige Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Hornbæk cup 2015 (2) 30. jan - 1. feb 2015
OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen 25. jan 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
VÆRLØSE CUP 2015 17. jan 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - 11. jan 2015
JIK Cup 2015 10. jan 2015
Forældreklub Cup 2015 3. - 4. jan 2015
ABC CUP 2015 2. - 4. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
HIK CUP 27. - 28. dec 2014
NRUI Julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
BK Skjold Julecup 20. - 21. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Drachmann Cup 29. - 30. nov 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
Guaraná Futsal Cup 2014 23. nov 2014
Super Brugsen / OK stævne 23. nov 2014
SGIF CUP Nov 2014 22. - 23. nov 2014
Taastrup FC - Børnestævne 2014 9. nov 2014
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
Taastrup FC Inde Cup 2014 7. - 9. nov 2014
Futsalstævne 1. - 2. nov 2014
Cool Kids Cup 31. okt 2014 - 31. mar 2015
KORCH MIKRO CUP 26. okt 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Dragør Boldklub U7 Stævne 12. okt 2014
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
B1973 Micro Cup 14. sep 2014
Brøndby IF Micro JubilæumsCup 2014 U6 - U10 14. sep 2014
KB Mikro Cup 2014 - Efterår 6. - 7. sep 2014
Løve Cup Mini 2014 6. - 7. sep 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep 2014
U 10 cup 31. aug 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
Herlev Festuge stævne 30. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 17. aug 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
Stryhns Cup 2014 9. - 10. aug 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
Hjorten Cup 9. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - 9. jun 2014
AB Cup 125 år 6. - 9. jun 2014
HIK CUP - Forår 31. maj - 1. jun 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Gladsaxe Cup - Lørdag 3/5 3. maj 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Mini Vinter-Cup 30. mar 2014
Opstartsstævne i Brøndby 30. mar 2014
Solrød Superbest Cup 29. mar 2014
Frederikssund Micro Cup 2014 23. mar 2014
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 22. mar 2014
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 22. mar 2014
BSF Halvbanestævne marts 2014 15. mar 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - 9. mar 2014
SGIF CUP 8. - 9. mar 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
EJBY CUP 2014 / Ejby IF 68 1. - 2. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
BSF Halvbanestævne februar 2014 22. feb 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - 16. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
SGIF CUP 1. - 2. feb 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
BSF Halvbanestævne januar 2014 25. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
VÆRLØSE CUP 2014 11. jan 2014
JIK Cup 2014 4. - 19. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
Sundby Mini Cup 28. dec 2013
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
LUI CUP 2013 30. nov - 1. dec 2013
OK/LSF stævne 24. nov 2013
De gamle kæmper i HIF 9. nov 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Thrane Turneringen 19. okt 2013
Gladsaxe Cup 5. - 6. okt 2013
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
B1973 Micro Cup 15. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
SB-CUP 10. aug 2013
SGIF CUP 22. - 23. jun 2013
Pelican Cup 2013 (Gratis) 8. jun 2013
HJORTEN CUP 20. maj 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
Mc Donald´s cup Kristi Himmelfartsdag 2013 9. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Nordea Fonden Cup 2. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Tornby Cup
21. - 23. sep
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Tornby Cup
21. - 23. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Følg Staevner.dk på Twitter