Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Ålholm If

Klubnavn: Ålholm If
Forkortelse: ÅIF
Adresse: Teglværksvej 19
Postnrby: 3400 Hillerød
Land: Danmark
Webadresse: www.aalholmfodbold.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Ålholm If på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Ålholm If har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Ålholm If har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Ålholm If's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Ålholm If logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Ålholm If. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Ålholm If og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Ålholm If. Ønsker Ålholm If ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Ålholm If's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Novo Nordisk Ålholm pige cup 2011 8. jan 2011
NovoNordisk Cup 7. feb 2010
Novo Nordisk Ålholm pige cup 2010 10. jan 2010
Ålholm IF pige cup 4. jan 2009

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Kerteminde Cup 2019 28. - 30. jun
Colourplus pinsecup 2019 7. - 10. jun 2019
Sydbank Store Bededags Cup 2019 17. - 19. maj 2019
Løve Cup 2019 17. - 19. maj 2019
GFA PÅSKE CUP 14. - 18. apr 2019
Ølstykke Cup 2019 7. apr 2019
2. GFA x NØRREBROHALLEN 16. - 17. mar 2019
SGIF Marts-stævne 2019 8. - 10. mar 2019
Efterskolen Lindenborg Roskilde Pige Cup 2. - 3. mar 2019
HIF stævne 23. feb 2019
Greve Goal Show 2019 9. - 10. feb 2019
HORNBÆK CUP 2019 25. jan - 3. feb 2019
Sengeløse Futsal og inde cup 19. - 20. jan 2019
JIK cup 2019 U11 + U12 + U13 Drenge 19. jan 2019
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 18. - 20. jan 2019
Gentofte Jule Cup 27. - 30. dec 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 21. - 23. dec 2018
GFA x NØRREBROHALLEN 15. - 16. dec 2018
Avarta-Julestævne 2018 1. - 2. dec 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - 18. nov 2018
SGIF November-stævne 2018 16. - 18. nov 2018
Nørrebro United/BK Skjold stævne 10. - 11. nov 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 27. - 28. okt 2018
2. Gentofte Cup 29. - 30. sep 2018
B1973 Micro Cup 2018 9. sep 2018
Kerteminde Cup 2018 29. jun - 1. jul 2018
Nødebo Cup 16. - 17. jun 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9A-U9BC 6. maj 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9A-U9BC 22. apr 2018
HINSCHbyg Cup 21. apr 2018
Indooor pokal Cup 18. mar 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 3. mar 2018
jik futsal 2018 25. feb 2018
SGIF Februar-stævne 2018 24. - 25. feb 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - 25. feb 2018
jik futsal 2018 18. feb 2018
BK Friheden Cup 2018 3. - 4. feb 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U9-U10 27. jan 2018
Hornbæk Cup 19. - 28. jan 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 13. - 14. jan 2018
Halsnæsmesterskabet 2017 27. - 30. dec 2017
Boldklubben Frem julecup 27. - 29. dec 2017
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
ØSTERBRO JULE CUP 27. - 28. dec 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - 10. dec 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - 3. dec 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 17. - 19. nov 2017
SGIF novemberstævne 2017 4. - 5. nov 2017
B.93 RAW Mobility Cup 2017 22. okt 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
Bauhaus Valbycup 2017 30. sep - 1. okt 2017
Kerteminde Cup 2017 23. - 25. jun 2017
Nødebo Cup 17. - 18. jun 2017
Ølsted Cup 2017 17. jun 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
BSF Topdanmark hallen Cup for U-11 12. mar 2017
Futsal Julestævne 18. dec. (U10-U17) 18. dec 2016
Halsnæsmesterskabet 2016 3. - 30. dec 2016
B1973 Micro Cup 2016 11. sep 2016
Kerteminde Cup 2016 24. - 26. jun 2016
Nødebo Cup 18. - 19. jun 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d 24. apr 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - 20. mar 2016
Hornbæk cup 2016 22. - 31. jan 2016
Kerteminde Cup 2015 26. - 28. jun 2015
Nødebo Cup 13. - 14. jun 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
Opstartsstævne 2015 - Jernløse Boldklub 5. - 6. apr 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Hornbæk cup 2015 (1) 23. - 25. jan 2015
BSF CUP 19. - 21. dec 2014
Ølstykke Vinterturnering 20. okt 2014 - 29. mar 2015
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Kerteminde Cup 2014 27. - 29. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
AB Cup 125 år 6. - 9. jun 2014
Jyske Bank / LSF Stævne 30. mar 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen marts 2014 15. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
SGIF CUP 1. - 2. feb 2014
Hornbæk cup 2014 24. - 26. jan 2014
LUI CUP 2013 30. nov - 1. dec 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
ELOS CUP 31. aug - 1. sep 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
Pink Power Cup 26. maj 2013
HJORTEN CUP 20. maj 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - 28. apr 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Nordea Fonden CUP 23. - 24. feb 2013

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter