Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Odense Boldklub

Klubnavn: Odense Boldklub
Forkortelse: OB
Adresse: Sdr. Boulevard 172
Postnrby: 5000 Odense C
Land: Danmark
Webadresse: www.ob.dk
Webadresse: www.ob-amator.dk
Webadresse: www.ob-damer.dk

Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Odense Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Odense Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Odense Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Odense Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Odense Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Odense Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Odense Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Odense Boldklub. Ønsker Odense Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Odense Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo Øens Hold Cup
FodboldØens Hold Cup

Øens Hold Cup
20. - 22. mar

Øens Hold Cup - OB's træningsstævner på Fyn. Hyggelig atmosfære og matchning mod jævnbyrdige hold fra andre dele af landet
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
OB's træningsstævner på Fyn: U13-U18 7. - 9. nov 2014
OB's træningsstævner på Fyn: U9-U12 10. - 12. okt 2014
Øens Hold Cup 28.-30. marts 28. - 30. mar 2014
ØENS HOLD CUP, årgang U13-U18 22. - 24. nov 2013
ØENS HOLD CUP, årgang U13-U18 1. - 3. nov 2013
ØENS HOLD CUP, årgang U9-U12 11. - 13. okt 2013
OB's Jubilæumsstævne 1. dec 2012
OB's Jubilæumsstævne 1. dec 2012
Hans Christian Andersen City Games 7. - 13. jul 2012
FYN ÅBEN 2009 27. - 29. nov 2009
NORDEA CUP 2009 6. - 8. nov 2009
ådalen 15. - 30. nov 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
B1909 Combi Cup 2015 30. jan - 1. feb
Februar Cup 2015 24. jan - 8. feb 2015
Intersport Junior Cup - Munkebo 2015 23. - 24. jan 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
SIF Cup 2015 16. - 18. jan 2015
HOUNd Cup 16. - 18. jan 2015
KB Cup 2015 10. - 11. jan 2015
Næsby Cup 2015 2. - 4. jan 2015
KORUP REMA 1000 CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Faxe Kondi Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
B1909 A-Stævne 12. - 14. dec 2014
Sanderum Boldklub B-/C-stævne 6. - 7. dec 2014
B1913 CUP 5. - 7. dec 2014
DALBY-STÆVNET 2014 5. - 7. dec 2014
Fraugde Cup - 2014 5. - 7. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
Tresu Cup 2014 - Weekend den 28. - 29. - 30. novem 28. - 30. nov 2014
Spurtpræmie Stævne 22. - 23. nov 2014
Skt Klemens Cup 21. - 23. nov 2014
Munkebo Cup 14. - 16. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2014 17. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2014 16. aug 2014
Kerteminde Cup 2014 27. - 29. jun 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
Fraugde Pige Cup 2014 5. - 6. apr 2014
Øens Hold Cup 28.-30. marts 28. - 30. mar 2014
Home Erhverv Ministævne U8-U10 2014 8. mar 2014
B67CUP 2014 1. mar 2014
Sportmaster Cup - Munkebo 2014 7. - 8. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
KB Cup 2014 1. - 2. feb 2014
B1909 Combi Cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
Sparekassen Faaborg Cup 2014 25. - 26. jan 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Februar Cup 2014 25. jan - 9. feb 2014
HOUNd Cup 18. - 19. jan 2014
SIF Cup 2014 17. - 19. jan 2014
Tved Cup 2014 10. - 12. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND 10. - 12. jan 2014
KORUP REMA 1000 CUP 2014 3. - 5. jan 2014
KORUP SCHOU FUTSAL CUP 2014 3. - 5. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Fjordager - SuperBrugsen spurtpræmie stævne 2013 30. nov - 1. dec 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
B1913 indestævne 29. nov - 1. dec 2013
Skt Klemens Cup 22. - 24. nov 2013
B1909 Indefodboldstævne 2013 15. - 17. nov 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
Munkebo Cup 15. - 17. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
BBB Bygma Cup 2013 9. nov 2013
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2013 18. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - 17. aug 2013
Laudrup & Høgh Street 2013 - Odense 9. aug 2013
H. C. Andersen City Games '13 7. - 10. aug 2013
Madsby Pige Cup 2013 31. maj - 2. jun 2013
Dalum Pige Cup U9 & U10 4. maj 2013
Fraugde Pige Cup 2013 6. - 7. apr 2013
B1909 Opstartsstævne 6. - 7. apr 2013
FCH-Cup 2013 24. feb 2013
OGIF CUP 2013 15. - 17. feb 2013
B 67 CUP 2013 9. feb 2013
Sportmaster Cup - Munkebo 2013 9. feb 2013
KB Cup 2013 2. - 3. feb 2013
B1909 Combi Cup 2013 1. - 3. feb 2013
TPI FAXE KONDI CUP 2013 19. - 27. jan 2013
BIF-STÆVNET 2013 1. WEEKEND 4. - 6. jan 2013
Næsby Cup/Danske Bank Cup 2013. 4. - 6. jan 2013
ABC CUP 2013 4. - 6. jan 2013
Korup Cup 2013 4. - 6. jan 2013
Danske Bank Cup 2012 - Marienlyst bk. i Odense 14. - 16. dec 2012
Dalum Multicup 2012 for U12-U15 hold 8. - 9. dec 2012
B1909 Medaljestævne 2012 1. - 2. dec 2012
OB's Jubilæumsstævne 1. dec 2012
OB's Jubilæumsstævne 1. dec 2012
B1913 indestævne 30. nov - 2. dec 2012
Morud Julestævne 2012 30. nov - 8. dec 2012
Fjordager - Medaljestævne 2012 24. - 25. nov 2012
Veflinge Cup 2012 23. - 25. nov 2012
The Gym Cup 2012 17. nov 2012
Danske Bank Cup/Munkebo 16. - 18. nov 2012
Dalum Multi Cup 2012 - U6 til U11 10. - 11. nov 2012
KBCUP 2012 3. - 4. nov 2012
VIF Fodbold Cup '12 26. - 28. okt 2012
JKE Design PokalCup 2012 1. - 2. sep 2012
Marienlyst Drenge Cup 2012 19. aug 2012
Marienlyst Pige Cup 2012 18. aug 2012
Næsby Cup 2012 12. aug 2012
Kerteminde Cup 2012 29. jun - 1. jul 2012
Køge Sommmer cup 2012 - U9 - 7mands 24. jun 2012
Mini EM 2012 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2012
Fraugde Pige / Harald Nyborg Cup 2012 31. mar - 1. apr 2012
B1909 Børnestævne 2012 10. - 11. mar 2012
HIK Pige Cup - små mål 18. feb 2012
OGIF CUP 2012 17. - 19. feb 2012
Nordicbet Dame Cup, 1.Præmie 2000 kr 5. feb 2012
KB Cup 2012 4. - 5. feb 2012
TPI UMBRO CUP 2012 (28/29) 28. - 29. jan 2012
BIFUS-CUP 2012 28. jan 2012
TPI UMBRO CUP 2012 (21/22) 21. - 22. jan 2012
BRING/CENTRUM SKILTE CUP 21. jan 2012
Danske Bank Cup 2012 19. - 22. jan 2012
BIF-STÆVNET 2012 2. WEEKEND 13. - 15. jan 2012
Næsby Cup/Danske Bank Cup 2012 6. - 8. jan 2012
ABC CUP 2012 6. - 8. jan 2012
Korup Cup 2012 6. - 8. jan 2012
Spar Nord CUP 2011 RB1906 27. - 30. dec 2011
Danske Bank Cup 2011 - Marienlyst bk. i Odense 16. - 18. dec 2011
Dalum Multicup 2011 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2011
RMÅ Cup 2011 9. - 18. dec 2011
Hummel Sportigan Cup 2011 2. - 3. dec 2011
Danske Bank Cup 2011 - Fraugde 2. - 4. dec 2011
Morud Julestævne 2011 2. - 10. dec 2011
SPAR NORD CUP 2. - 4. dec 2011
ALLESØ SPARREKASSEN FAABORG CUP 2011 25. - 27. nov 2011
Umbro Cup 25. - 27. nov 2011
Veflinge Cup 2011 25. - 27. nov 2011
Danske Bank Cup/Munkebo 18. - 20. nov 2011
B1909 Indefodboldstævne 2011 18. - 20. nov 2011
Dalum Multi Cup 2011 - U6 til U11 12. - 13. nov 2011
Marienlyst Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Kemp & Lauritzen Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Næsby Cup 2011 13. aug 2011
Kerteminde Cup 2011 24. - 26. jun 2011
OGIF CUP 2011 18. - 20. feb 2011
Mini-SIF CUP 5. - 6. feb 2011
B1909 Combi Cup 4. - 6. feb 2011
TPI UMBRO CUP 2011 (22/23) 22. - 23. jan 2011
Dansk Bank Cup 2011 20. - 23. jan 2011
TPI UMBRO CUP 2011 (15/16) 15. - 16. jan 2011
Korup Cup 2011 7. - 9. jan 2011
Næsby Cup/Danske Bank Cup 2011. 7. - 9. jan 2011
Fyns Største Seniorstævne 7. - 9. jan 2011
BIF-Stævnet 2011 (1.weekend) 7. - 9. jan 2011
Danske Bank Cup 2010 - Marienlyst bk. 17. - 19. dec 2010
Dalum Multicup 2010 for U12-U15 hold 11. - 12. dec 2010
Intersport Julestævne Morud 2010 3. - 12. dec 2010
Danske Bank Cup 2010 - Fraugde 3. - 5. dec 2010
B1913 CUP 2010 3. - 5. dec 2010
Fjordager AL Bank Cup 2010 27. - 28. nov 2010
Umbro Cup 26. - 28. nov 2010
Allesø Cup 2010 26. - 28. nov 2010
B1909 Indefodboldstævne 19. - 21. nov 2010
Danske Bank Cup/Munkebo 19. - 21. nov 2010
Dalum Marsvin Cup 2010 - U6 til U11 13. - 14. nov 2010
Fjordager - Danske Bank Cup 2010 13. - 14. nov 2010
VIF Fodbold Cup '10 29. - 31. okt 2010
Solsikke Cup 2010 27. - 28. aug 2010
B1909 Opstartsstævne 9. - 13. aug 2010
Marienlyst Cup 2010 8. aug 2010
Grundlovsstævne 5. jun 2010
Dybbølcup 2010 13. - 28. feb 2010

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter