Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Odense Boldklub

Klubnavn: Odense Boldklub
Forkortelse: OB
Adresse: Sdr. Boulevard 172
Postnrby: 5000 Odense C
Land: Danmark
Webadresse: www.ob.dk
Webadresse: www.ob-amator.dk
Webadresse: www.ob-damer.dk

Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Odense Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Odense Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Odense Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Odense Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Odense Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Odense Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Odense Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Odense Boldklub. Ønsker Odense Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Odense Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
OB's træningsstævner på Fyn: U13-U18 7. - 9. nov 2014
OB's træningsstævner på Fyn: U9-U12 10. - 12. okt 2014
Øens Hold Cup 28.-30. marts 28. - 30. mar 2014
ØENS HOLD CUP, årgang U13-U18 22. - 24. nov 2013
ØENS HOLD CUP, årgang U13-U18 1. - 3. nov 2013
ØENS HOLD CUP, årgang U9-U12 11. - 13. okt 2013
OB's Jubilæumsstævne 1. dec 2012
OB's Jubilæumsstævne 1. dec 2012
Hans Christian Andersen City Games 7. - 13. jul 2012
FYN ÅBEN 2009 27. - 29. nov 2009
NORDEA CUP 2009 6. - 8. nov 2009
ådalen 15. - 30. nov 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Spurtpræmie Stævne 22. - 23. nov 2014
Skt Klemens Cup 21. - 23. nov 2014
Munkebo Cup 14. - 16. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2014 17. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2014 16. aug 2014
Kerteminde Cup 2014 27. - 29. jun 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
Fraugde Pige Cup 2014 5. - 6. apr 2014
Øens Hold Cup 28.-30. marts 28. - 30. mar 2014
Home Erhverv Ministævne U8-U10 2014 8. mar 2014
B67CUP 2014 1. mar 2014
Sportmaster Cup - Munkebo 2014 7. - 8. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
KB Cup 2014 1. - 2. feb 2014
B1909 Combi Cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
Sparekassen Faaborg Cup 2014 25. - 26. jan 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Februar Cup 2014 25. jan - 9. feb 2014
HOUNd Cup 18. - 19. jan 2014
SIF Cup 2014 17. - 19. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND 10. - 12. jan 2014
Tved Cup 2014 10. - 12. jan 2014
KORUP SCHOU FUTSAL CUP 2014 3. - 5. jan 2014
KORUP REMA 1000 CUP 2014 3. - 5. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Fjordager - SuperBrugsen spurtpræmie stævne 2013 30. nov - 1. dec 2013
B1913 indestævne 29. nov - 1. dec 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
Skt Klemens Cup 22. - 24. nov 2013
Munkebo Cup 15. - 17. nov 2013
B1909 Indefodboldstævne 2013 15. - 17. nov 2013
Taastrup FC Inde Cup 2013 15. - 17. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
BBB Bygma Cup 2013 9. nov 2013
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2013 18. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - 17. aug 2013
Laudrup & Høgh Street 2013 - Odense 9. aug 2013
H. C. Andersen City Games '13 7. - 10. aug 2013
Madsby Pige Cup 2013 31. maj - 2. jun 2013
Dalum Pige Cup U9 & U10 4. maj 2013
Fraugde Pige Cup 2013 6. - 7. apr 2013
B1909 Opstartsstævne 6. - 7. apr 2013
FCH-Cup 2013 24. feb 2013
OGIF CUP 2013 15. - 17. feb 2013
B 67 CUP 2013 9. feb 2013
Sportmaster Cup - Munkebo 2013 9. feb 2013
KB Cup 2013 2. - 3. feb 2013
B1909 Combi Cup 2013 1. - 3. feb 2013
TPI FAXE KONDI CUP 2013 19. - 27. jan 2013
Næsby Cup/Danske Bank Cup 2013. 4. - 6. jan 2013
ABC CUP 2013 4. - 6. jan 2013
BIF-STÆVNET 2013 1. WEEKEND 4. - 6. jan 2013
Korup Cup 2013 4. - 6. jan 2013
Danske Bank Cup 2012 - Marienlyst bk. i Odense 14. - 16. dec 2012
Dalum Multicup 2012 for U12-U15 hold 8. - 9. dec 2012
OB's Jubilæumsstævne 1. dec 2012
OB's Jubilæumsstævne 1. dec 2012
B1909 Medaljestævne 2012 1. - 2. dec 2012
B1913 indestævne 30. nov - 2. dec 2012
Morud Julestævne 2012 30. nov - 8. dec 2012
Fjordager - Medaljestævne 2012 24. - 25. nov 2012
Veflinge Cup 2012 23. - 25. nov 2012
The Gym Cup 2012 17. nov 2012
Danske Bank Cup/Munkebo 16. - 18. nov 2012
Dalum Multi Cup 2012 - U6 til U11 10. - 11. nov 2012
KBCUP 2012 3. - 4. nov 2012
VIF Fodbold Cup '12 26. - 28. okt 2012
JKE Design PokalCup 2012 1. - 2. sep 2012
Marienlyst Drenge Cup 2012 19. aug 2012
Marienlyst Pige Cup 2012 18. aug 2012
Næsby Cup 2012 12. aug 2012
Kerteminde Cup 2012 29. jun - 1. jul 2012
Køge Sommmer cup 2012 - U9 - 7mands 24. jun 2012
Mini EM 2012 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2012
Fraugde Pige / Harald Nyborg Cup 2012 31. mar - 1. apr 2012
B1909 Børnestævne 2012 10. - 11. mar 2012
HIK Pige Cup - små mål 18. feb 2012
OGIF CUP 2012 17. - 19. feb 2012
Nordicbet Dame Cup, 1.Præmie 2000 kr 5. feb 2012
KB Cup 2012 4. - 5. feb 2012
BIFUS-CUP 2012 28. jan 2012
TPI UMBRO CUP 2012 (28/29) 28. - 29. jan 2012
TPI UMBRO CUP 2012 (21/22) 21. - 22. jan 2012
BRING/CENTRUM SKILTE CUP 21. jan 2012
Danske Bank Cup 2012 19. - 22. jan 2012
BIF-STÆVNET 2012 2. WEEKEND 13. - 15. jan 2012
Korup Cup 2012 6. - 8. jan 2012
ABC CUP 2012 6. - 8. jan 2012
Næsby Cup/Danske Bank Cup 2012 6. - 8. jan 2012
Spar Nord CUP 2011 RB1906 27. - 30. dec 2011
Danske Bank Cup 2011 - Marienlyst bk. i Odense 16. - 18. dec 2011
Dalum Multicup 2011 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2011
RMÅ Cup 2011 9. - 18. dec 2011
SPAR NORD CUP 2. - 4. dec 2011
Morud Julestævne 2011 2. - 10. dec 2011
Danske Bank Cup 2011 - Fraugde 2. - 4. dec 2011
Hummel Sportigan Cup 2011 2. - 3. dec 2011
Umbro Cup 25. - 27. nov 2011
ALLESØ SPARREKASSEN FAABORG CUP 2011 25. - 27. nov 2011
Veflinge Cup 2011 25. - 27. nov 2011
Danske Bank Cup/Munkebo 18. - 20. nov 2011
B1909 Indefodboldstævne 2011 18. - 20. nov 2011
Dalum Multi Cup 2011 - U6 til U11 12. - 13. nov 2011
Marienlyst Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Næsby Cup 2011 13. aug 2011
Kemp & Lauritzen Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Kerteminde Cup 2011 24. - 26. jun 2011
OGIF CUP 2011 18. - 20. feb 2011
Mini-SIF CUP 5. - 6. feb 2011
B1909 Combi Cup 4. - 6. feb 2011
TPI UMBRO CUP 2011 (22/23) 22. - 23. jan 2011
Dansk Bank Cup 2011 20. - 23. jan 2011
TPI UMBRO CUP 2011 (15/16) 15. - 16. jan 2011
BIF-Stævnet 2011 (1.weekend) 7. - 9. jan 2011
Fyns Største Seniorstævne 7. - 9. jan 2011
Næsby Cup/Danske Bank Cup 2011. 7. - 9. jan 2011
Korup Cup 2011 7. - 9. jan 2011
Danske Bank Cup 2010 - Marienlyst bk. 17. - 19. dec 2010
Dalum Multicup 2010 for U12-U15 hold 11. - 12. dec 2010
B1913 CUP 2010 3. - 5. dec 2010
Intersport Julestævne Morud 2010 3. - 12. dec 2010
Danske Bank Cup 2010 - Fraugde 3. - 5. dec 2010
Fjordager AL Bank Cup 2010 27. - 28. nov 2010
Umbro Cup 26. - 28. nov 2010
Allesø Cup 2010 26. - 28. nov 2010
B1909 Indefodboldstævne 19. - 21. nov 2010
Danske Bank Cup/Munkebo 19. - 21. nov 2010
Fjordager - Danske Bank Cup 2010 13. - 14. nov 2010
Dalum Marsvin Cup 2010 - U6 til U11 13. - 14. nov 2010
VIF Fodbold Cup '10 29. - 31. okt 2010
Solsikke Cup 2010 27. - 28. aug 2010
B1909 Opstartsstævne 9. - 13. aug 2010
Marienlyst Cup 2010 8. aug 2010
VM for U-10 & 12 drenge 19. jun 2010
Grundlovsstævne 5. jun 2010
DIBA St. Bededags Cup 2010 30. apr - 1. maj 2010
Sportsmaster Cup 2010 21. feb 2010
Dybbølcup 2010 13. - 28. feb 2010
Februar Cup 2010 3. weekend 12. - 14. feb 2010
B1909 Combi Cup 12. - 14. feb 2010
KB Cup 2010 6. - 7. feb 2010
Mini SIF CUP 2010 6. feb 2010
TPI UMBRO CUP 2010 (23/24) 23. - 24. jan 2010
SIF CUP 2010 22. - 24. jan 2010
Søhus Stige boldklub Danske bank Cup 2010 21. - 24. jan 2010
TPI UMBRO CUP 2010 (16/17) 16. - 17. jan 2010
BIF-STÆVNET 2010 15. - 17. jan 2010
Vamdrup Futsal stævne 9. - 10. jan 2010
Korup Cup 2010 8. - 10. jan 2010
NÆSBY CUP 2010. 8. - 10. jan 2010
ABC CUP 2010 1. - 3. jan 2010
Sydmors IF s 38. juleturnering 27. - 29. dec 2009
Diana Cup 2009 19. - 20. dec 2009
Umbro Cup 18. - 20. dec 2009
Danske Bank Cup 2009 - Marienlyst bk. 18. - 20. dec 2009
Taastrup FC - Pengestævne 2009 18. - 20. dec 2009
Dalum Multicup 2009 - U12-U16 12. - 13. dec 2009
Allingåbro Cup 2009 11. - 13. dec 2009
DTA Cup 4. - 6. dec 2009
Danske Bank Cup 2009 - Fraugde 4. - 6. dec 2009
Intersport Julestævne Morud 2009 27. nov - 13. dec 2009
FYN ÅBEN 2009 27. - 29. nov 2009
Dalby Stævnet 20. - 22. nov 2009
Dalum Multicup 2009 - U6 til U11 14. - 15. nov 2009
Danske Bank Cup/Munkebo 13. - 15. nov 2009
NORDEA CUP 2009 6. - 8. nov 2009
Solsikke Cup 2009 på Fyn 29. - 30. aug 2009
Broager Sparekasse Cup 2009 15. aug 2009
Mazanti Cup 2009 6. - 9. aug 2009
Kick Off Tournament.dk 20. - 22. mar 2009
Diana Cup 21. - 22. feb 2009
KB CUP 2009 31. jan - 1. feb 2009
DanskeBank Morud Cup 2009 24. jan 2009
TPI UMBRO CUP 2009 (24/25) 24. - 25. jan 2009
Skamby Cup 18. jan 2009
TPI UMBRO CUP 2009 (17/18) 17. - 18. jan 2009
BIF-Stævnet 2009 16.- 18. januar 16. - 18. jan 2009
NVUI´s Indendørs Pengestævne 2009 10. jan 2009
BIF-Stævnet 2009 9.- 11. januar 9. - 11. jan 2009
Næsby Cup. 2. - 4. jan 2009
Danske Bank Cup 20. - 21. dec 2008
Rosanova Cup 7. dec 2008
Danske Bank Cup 2008 - Fraugde 6. - 7. dec 2008
B1913 Cup 5. - 7. dec 2008
Sparekassen Djursland Cup 2008 29. nov 2008
Hydro Futsal Cup 2008 22. nov 2008
Dalby Stævnet 2008 22. - 23. nov 2008
Solsikke Cup 2008 30. aug 2008
SuperBrugs Cup 2008 8. - 10. aug 2008
Maj Stævne 2008 10. - 12. maj 2008
Laudrup & Høgh Streetsoccer League 2008 18. apr - 5. jun 2008
RHS C-stævne 29. feb - 2. mar 2008
Februar Cup - 3. weekend 8. - 10. feb 2008
KB CUP 2008 2. - 3. feb 2008
Dalby Stævne 25. - 27. jan 2008
Al-Bank Cup 2008 25. - 27. jan 2008
TPI UMBRO CUP 2008 (19/20) 19. - 20. jan 2008
Sparekassen Faaborg cup 17. - 20. jan 2008
Næsby Cup 4. - 6. jan 2008
Danske Bank og Marienlyst Boldklub 15. - 16. dec 2007
Rosanova Cup 2. dec 2007
B1913 Cup 24. - 25. nov 2007
Umbro Cup 23. - 25. nov 2007
Invita-cup 2007 3. - 5. aug 2007
Ungdomsstævne i Stige 10. - 11. feb 2007

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup
19. - 21. dec
Berlin Handball Cup
4. - 5. apr 2015
Arnhem Cup
4. - 5. apr 2015
Hanse Cup
4. - 5. apr 2015
Verler Handball Cup
23. - 24. maj 2015
Prag Handball Cup
2. - 6. apr 2015
Generation Handball
4. - 8. aug 2015
Vila de Lloret Trophy
28. mar - 2. apr 2015
Potatiscupen
17. - 19. apr 2015
Potatiscupen
17. - 19. apr 2015
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup
19. - 21. dec
Vila de Lloret Trophy
28. mar - 2. apr 2015
Prag Handball Cup
2. - 6. apr 2015
Generation Handball
4. - 8. aug 2015
Verler Handball Cup
23. - 24. maj 2015
Hanse Cup
4. - 5. apr 2015
Arnhem Cup
4. - 5. apr 2015
Berlin Handball Cup
4. - 5. apr 2015
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup
19. - 21. dec
Følg Staevner.dk på Twitter