Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Silkeborg IF

Klubnavn: Silkeborg IF
Forkortelse: SIF
Adresse: Ansvej 110
Postnrby: 8600 Silkeborg
Land: Danmark
Webadresse: www.silkeborgif.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Silkeborg IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Silkeborg IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Silkeborg IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Silkeborg IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Silkeborg IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Silkeborg IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Silkeborg IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Silkeborg IF. Ønsker Silkeborg IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Silkeborg IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Træningstævne i SIF U9-U12 10. - 11. feb 2018

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Dame julestævne - Bel Air Cup 30. dec
Julestævne 2018 damesenior - på Mors 28. dec
Skærbæk Open 2018 25. - 29. dec
AaB Julestævne 2018 9. - 15. dec 2018
Sportmaster Cup 2018 8. dec 2018
Skals Cup 2018 24. - 25. nov 2018
InvenTech CUP 18. nov 2018
InvenTech CUP 18. nov 2018
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge) 1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018 13. okt 2018
Føtex Pokal Cup 1. - 2. sep 2018
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia 18. - 19. aug 2018
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
Mini VM 2018 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2018
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2018 2. - 3. jun 2018
Silkeborg Mesterskabet 2018 19. - 20. maj 2018
Bramdrupdam Cup 2018 12. - 13. maj 2018
VIF CUP 10. maj 2018
Livol U12 PokalCup 2018 5. maj 2018
TRIF Cup kunstgræs for U11 og U12 drenge 7. - 8. apr 2018
Øens Hold Cup - Træningsstævne (U8-U17) 23. - 25. mar 2018
ALLINGÅBRO UNGDOMS CUP 2018 9. - 11. mar 2018
Træningstævne i SIF U9-U12 10. - 11. feb 2018
B1909 Combi Cup 2018 2. - 4. feb 2018
Åbne Silkeborgmesterskaber i Futsal 2018 13. - 14. jan 2018
Indoor LiGA CUP 2018 U8 og U9 12. - 14. jan 2018
Ølholm Cup 2018 30. dec 2017
Kjellerup IF julecup 27. - 30. dec 2017
Futsal Mesterskab 2017 10. dec 2017
Snejbjerg Jule Cup 09.12.2017 9. dec 2017
BRANDE CUP 2017 2. dec 2017
Sanderum Cup B/C stævne 2. - 3. dec 2017
Vinter Champions League U9, U10 & U11 18. nov 2017 - 4. feb 2018
Indoor LiGA CUP 2017 10. - 12. nov 2017
Åbne Herning mesterskaber i Futsal 5. nov 2017
Football Talent Trophy 2017 - U12 27. - 29. okt 2017
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG 30. sep 2017
Kløverby Cup 3. sep 2017
FC Horsens Pokal Cup 26. - 27. aug 2017
Spar Nord Cup Hadsund 26. aug 2017
eniig cup 10. jun 2017
Silkeborg Mesterskabet 2017 3. - 4. jun 2017
Danbolig CUP 2017 21. maj 2017
U11 Kom I Form 22. apr 2017
Øens Hold Cup 24. - 26. mar 2017
Åbne Herning mesterskaber i Futsal 5. mar 2017
3-mands indestævne for U5-U9 - Bryrup IF 4. mar 2017
Åbne Silkeborgmesterskaber i Futsal 21. jan 2017
Kjellerup IF julecup 27. - 30. dec 2016
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
3-bold indestævne for U5-U9 - HA85 (Silkeborg) 17. dec 2016
Eniig Fårvang Cup 18. - 27. nov 2016
Rasmus Klumps pandekagestævne 28. aug 2016
Marius Pedersen Sommer Cup 2016 13. aug 2016
Klarup-RKG - Sparekassen Vendsyssel Cup 2016 12. - 14. aug 2016
VB Drenge Cup 2016 26. jun 2016
NMT CUP 2016 25. - 26. jun 2016
Id Hair Sommer Cup VRI 2016 11. jun 2016
24SEVENS YOUTH CUP BILLUND 10. - 12. jun 2016
EDC Funder CUP 2016 29. maj 2016
Silkeborgmesterskabet 2016 14. - 15. maj 2016
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 30. apr - 1. maj 2016
AC Horsens BASE Erhverv Cup 2016 19. - 20. mar 2016
3-mands indestævne for U5-U9 - Bryrup IF 5. mar 2016
Bilka Cup 20. - 21. feb 2016
Sportigan Skjern Cup 6. feb 2016
B1909 Combi Cup 2016 5. - 7. feb 2016
HORSENS INDOOR 2016 23. - 24. jan 2016
Gorms Cup 8. - 10. jan 2016
Sparkron Ulvehøj Cup 2016 2. - 10. jan 2016
Energi midt julecup 27. - 30. dec 2015
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Ikast drengenes julestævne 20. dec 2015
SPARKRON/SPORTMASTER CUP 18. - 20. dec 2015
3-mands indestævne for U5-U9 13. dec 2015
Futsalstævne i Alhede hallerne 29. nov 2015
Kerteminde Cup 2015 26. - 28. jun 2015
EDC Funder CUP 2015 31. maj 2015
FÆNGSLET STREET 30. - 31. maj 2015
Vinding Cup 2015 1. maj 2015
BIF CUP 3-Bold 21. - 22. feb 2015
Nilfisk/Alto-Cup 2015 16. - 18. jan 2015
Horsens FS cup 2015 9. - 11. jan 2015
Energi midt julecup 27. - 30. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. nov 2014
EnergiMidt - Skals Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg 27. sep 2014
Kloster cup 20. - 21. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
Estate Cup Lystrup 2014 16. - 17. aug 2014
Kerteminde Cup 2014 27. - 29. jun 2014
Smede Cup 14. - 16. feb 2014
Viborg F.F. Vintercup 2014 11. - 13. feb 2014
HIF CUP 2014 31. jan - 2. feb 2014
HORSENS CUP 2014 10. - 12. jan 2014
Energi midt julecup 27. - 30. dec 2013
SIK Futsal Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
SPORTSMASTER/SPARKRON CUP 20. - 22. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Hummel Sportigan Cup 2013 29. - 30. nov 2013
BIF CUP 3-Bold 23. - 24. nov 2013
Energi Midt Fårvang Cup 2013 23. nov - 1. dec 2013
Blichercup 2013 15. - 17. nov 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
Din Tøjmand Claus Hvass - Cup 25. aug 2013
ID Hair Sommer Cup VRI 2013 15. - 16. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Følg Staevner.dk på Twitter