Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

Klubnavn: Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Forkortelse: AVGIF
Adresse: Storgaden 7
Postnrby: 6052 Viuf
Land: Danmark
Webadresse: www.avgif-fodbold.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening. Ønsker Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Spar Nord Cup 2018 19. maj 2018
LotraCup 2018 10. - 11. mar 2018
Spar Nord Cup 2017 20. maj 2017
Spar Nord Cup 2017 20. maj 2017
LotraCup 2017 - Piger 26. mar 2017
LotraCup 2017 - Drenge 18. - 19. mar 2017
Spar Nord Cup 2016 21. maj 2016
LotraCup 2016 - Piger 23. mar 2016
LotraCup 2016 - Piger 19. mar 2016
LotraCup 2016 - Piger 11. mar 2016
LotraCup 2016 - Drenge 11. mar 2016
LotraCup 2016 5. - 19. mar 2016
LotraCup 2016 - Drenge 5. - 6. mar 2016
Spar Nord Cup 2015 23. maj 2015
Lotra Cup 2015 Piger 15. mar 2015
Lotra Cup 2015 Drenge 7. - 8. mar 2015
Spar Nord Cup 2014 24. maj 2014
Lotra Cup Drenge 22. - 23. mar 2014
Lotra Cup 2014 Piger 9. mar 2014
Spar Nord Cup 2013 25. maj 2013
Lotra Cup 2013 23. mar 2013
Spar Nord Cup 2012 26. maj 2012
Nordea Cup 2012 17. - 18. mar 2012
Sport Direct Pige Cup 2012 4. mar 2012
Spar Nord Cup 2011 i Alminde/Viuf 28. maj 2011
Nordea Cup 2011 12. - 13. mar 2011

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
SYDBANK CUP KOLDING 9. jun 2018
Dalby Mølle Pokal 2018 2. - 3. jun 2018
Bramdrupdam Cup 2018 12. - 13. maj 2018
BGIF Sparekassen Kronjylland Cup 2018 11. maj 2018
LotraCup 2018 10. - 11. mar 2018
ØSVN IF/Sportigan Egtved Indestævne 2018 13. - 14. jan 2018
Bramdrupdam Cup 2017 10. - 19. nov 2017
Dalby Mølle Pokal 2017 9. - 11. jun 2017
LotraCup 2017 - Drenge 18. - 19. mar 2017
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2017 28. - 29. jan 2017
Nytårscup 2016 27. - 30. dec 2016
Spar Nord Julecup 27. - 30. dec 2016
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
Sparekassen Bredebro Cup 16. - 18. dec 2016
Thyras Cup 2016 25. - 27. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
BJERT CUP 10. sep 2016
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2016 18. - 19. jun 2016
Dalby Mølle Pokal 2016 4. - 5. jun 2016
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
Silkeborgmesterskabet 2016 14. - 15. maj 2016
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2016 30. - 31. jan 2016
Egif CUP 2016 23. - 31. jan 2016
TRESU CUP MINI stævne 16. - 17. jan 2016
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 17. - 25. okt 2015
BGIF Jubilæums-Cup 2015 5. - 6. sep 2015
VB Drenge Cup 2015 28. jun 2015
VB Pige Cup 27. jun 2015
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2015 20. - 21. jun 2015
BGIF U9 13. - 14. jun 2015
Dalby Mølle Pokal 30. - 31. maj 2015
Lotra Cup 2015 Drenge 7. - 8. mar 2015
Sportsmaster/Hjem-IS Cup 3-bold 1. mar 2015
ØSVN IF /Sportigan Egtved Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
Simon Kjær - Diadora Cup 20. - 22. feb 2015
Tresu Cup "Mini" - 1. februar 1. feb 2015
VSF Indendørsstævne v Vejle 2015 (ABC) 17. - 18. jan 2015
Tresu Cup "Mini" 10. - 11. jan 2015
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
Tresu Cup 2014 - Weekend den 28. - 29. - 30. novem 28. - 30. nov 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Munkebo Cup 14. - 16. nov 2014
Fortuna indestævne på stor bane 1. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 18. - 26. okt 2014
Løsning IF Cup 6. sep 2014
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 21. - 22. jun 2014
Djurs Sommerland Cup 2014 15. - 22. jun 2014
Dalby Mølle Pokal 2014 14. - 15. jun 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
Vinding CUP 2014 16. maj 2014
Løjt IF Cup 3-Bold 8. - 9. mar 2014
ØSVN IF - Indestævne 1. - 2. mar 2014
Fleggaard Julestævne 2013 presented by Intersport 28. - 29. dec 2013
BIF CUP 2013 16. - 17. nov 2013
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
ØSVN IF Sommerstævne 16. jun 2013
Dalby Mølle Pokal 2013 1. - 2. jun 2013
BGIF CUP 2013 18. maj 2013
Vinding SF Cup 26. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Stadium Cup - ØSVN IF 9. - 10. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter