Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Middelfart G & BK

Klubnavn: Middelfart G & BK
Forkortelse: MGBK
Adresse: Færøvej 54
Postnrby: 5500 Middelfart
Land: Danmark
Webadresse: www.mg-bk.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Middelfart G & BK på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Middelfart G & BK har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Middelfart G & BK har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Middelfart G & BK's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Middelfart G & BK logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Middelfart G & BK. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Middelfart G & BK og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Middelfart G & BK. Ønsker Middelfart G & BK ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Middelfart G & BK's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Gorms Cup 2019 11. - 13. jan 2019
KORUP CUP 2019 4. - 6. jan 2019
Hansen & Nissen Cup 2018 27. - 30. dec
Sanderum Cup 1.-2- december 2018 1. - 2. dec 2018
Morud Intersport Cup 2018 1. - 2. dec 2018
Fodbold Stævne Højby 2018 17. - 18. nov 2018
Munkebo Cup 16. - 18. nov 2018
Bramdrupdam Cup 2018 10. - 17. nov 2018
Safari Fodbold Cup 2018 23. sep 2018
Lunderskov MiniCup 2018 18. aug 2018
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia 18. - 19. aug 2018
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
Taulov Autoværksted Sommer Cup 2018 23. jun 2018
Livol U12 PokalCup 2018 5. maj 2018
Dalum IF Nordea Cup 18. mar 2018
REMA 1000 Mini SIF Cup 2018 3. - 4. feb 2018
TPI REMA1000 CUP 2018 19. - 21. jan 2018
REMA 1000 SIF Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Gorms Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Sportmaster cup 2018 5. - 7. jan 2018
NRUI Julestævne 2017 27. - 30. dec 2017
NRUI Julestævne 2016 27. - 30. dec 2017
Marienlyst Cup 2017 15. - 17. dec 2017
SPARKRON/KLUBPARTNER CUP 2017 15. - 17. dec 2017
Bramdrupdam Cup 2017 10. - 19. nov 2017
Football Talent Trophy 2017 - U12 27. - 29. okt 2017
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
NMT-BYENS CUP 2017 24. - 25. jun 2017
Kerteminde Cup 2017 23. - 25. jun 2017
Silkeborg Mesterskabet 2017 3. - 4. jun 2017
Allesø Pokal Cup 27. maj 2017
Middelfart Sparekasse Cup 2017 21. maj 2017
Ubberud Girls Indoor Cup Marts 2017 11. - 12. mar 2017
B 67 CUP 2017 jubilæum 25. feb 2017
TEAM 10 CUP 2017 19. feb 2017
Fynske Bank Cup 2017 11. - 12. feb 2017
Tarup Vvs Cup V.Søren Rasmussen 5. feb 2017
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
REMA 1000 Mini SIF Cup 4. - 5. feb 2017
B1909 Combi Cup 2017 3. - 5. feb 2017
KB Cup 2017 28. - 29. jan 2017
SINE Cup 2017 28. - 29. jan 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
Kværndrup Cup 2017 21. jan - 5. feb 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
Fyns Største Seniorstævne 6. - 7. jan 2017
KORUP REMA 1000 CUP 2017 6. - 8. jan 2017
SPARKRON/KLUBPARTNER CUP 16. - 18. dec 2016
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
B1909 Kreafunk Cup 2016 9. - 11. dec 2016
Fraugde spar nord cup 2. - 4. dec 2016
DALBY-STÆVNET 2016 25. - 27. nov 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 12. - 13. nov 2016
Øens Hold Cup (U13-U17) 11. - 13. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
Lunderskov MiniCup 13. aug 2016
VB Drenge Cup 2016 26. jun 2016
VB Pige Cup 25. jun 2016
Kerteminde Cup 2016 24. - 26. jun 2016
24SEVENS YOUTH CUP BILLUND 10. - 12. jun 2016
FB Cup 5. maj 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
B1909 opstartsstævne 2016 4. apr 2016
Ubberud Indoor Cup 2016 12. - 13. mar 2016
Fynske Bank Cup 5. mar 2016
LotraCup 2016 - Drenge 5. - 6. mar 2016
B.67 Cup 2016 27. feb 2016
TEAM 10 CUP 2016 21. feb 2016
Marius Pedersen - Vinter Cup 2016 13. feb 2016
VIPO Cup 2016 13. - 14. feb 2016
Flexa Cup 2016 13. - 14. feb 2016
Sportigan Kolind Cup 12. - 21. feb 2016
B1909 Combi Cup 2016 5. - 7. feb 2016
ØLHOLM CUP 2016 31. jan - 7. feb 2016
REMA 1000 Mini SIF Cup 30. - 31. jan 2016
2016 Sparekassen Fyn Cup 23. - 24. jan 2016
Egif CUP 2016 23. - 31. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
Intersport Cup U12-U17 - Munkebo 2016 22. - 24. jan 2016
Andelskassens Februar Cup 2016 22. jan - 7. feb 2016
HOUNd Cup 22. - 24. jan 2016
TRESU CUP MINI stævne 16. - 17. jan 2016
BIF STÆVNET 2016 16. - 17. jan 2016
REMA 1000 SIF Cup 9. - 10. jan 2016
Horsens FS cup 2016 8. - 10. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
NRUI Julestævne 2015 27. - 30. dec 2015
Sparekassen Bredebro Cup 18. - 20. dec 2015
Marienlyst Cup 2015 18. - 20. dec 2015
SPARKRON/SPORTMASTER CUP 18. - 20. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
B1909 Indefodboldstævne 2015 11. - 13. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
Fraugde CUP 2015 4. - 6. dec 2015
Thyras Cup 2015 28. - 29. nov 2015
Tarup Vvs cup V. Søren Rasmussen 28. nov 2015
DALBY-STÆVNET 2015 27. - 29. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
Langå Sparekasse Cup - Ungdom 15. - 21. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
BIF CUP 2015 B/C stævne 14. - 15. nov 2015
Munkebo cup 13. - 15. nov 2015
Champions-League Vinter 31. okt 2015 - 10. apr 2016
Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg 26. sep 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2015 16. aug 2015
VB Pige Cup 27. jun 2015
Kerteminde Cup 2015 26. - 28. jun 2015
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 1. - 3. maj 2015
Løve Cup 2015 1. - 3. maj 2015
Rema 1000 Marienlund Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
Viborg F.F. Vintercup 2015 9. - 11. feb 2015
Mini SIF Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
2015 Sparekassen Fyn Cup 24. - 25. jan 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
SIF Cup 2015 16. - 18. jan 2015
Horsens FS cup 2015 9. - 11. jan 2015
KORUP REMA 1000 CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Næsby Cup 2015 2. - 4. jan 2015
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Faxe Kondi Cup 2014 27. - 30. dec 2014
NRUI Julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
SPAKRON/SPORTSMASTER CUP 19. - 21. dec 2014
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
Vildbjerg Cup Indoor 2014 13. - 14. dec 2014
B1909 A-Stævne 12. - 14. dec 2014
Andelskassen cup 7. - 14. dec 2014
Sanderum Boldklub B-/C-stævne 6. - 7. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
Fraugde Cup - 2014 5. - 7. dec 2014
ALLESØ CUP 2014 28. - 30. nov 2014
Veflinge Cup 2014 28. - 30. nov 2014
Skt Klemens Cup 21. - 23. nov 2014
BIF CUP 2014 15. - 16. nov 2014
B1909 B-Stævne 14. - 16. nov 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
UIF Cup 2014 27. sep 2014
VSF Cup 2014 19. - 21. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2014 17. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2014 16. aug 2014
Obtoncup 16. - 17. aug 2014
VB Drenge Cup 2014 29. jun 2014
Kerteminde Cup 2014 27. - 29. jun 2014
U8 - VM 21. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
Laudrup & Høgh Street 2014 - Fredericia 12. apr 2014
B1909 Opstartsstævne 2014 30. mar 2014
B1913 CUP 7. - 9. feb 2014
B1909 Combi Cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 2. WEEKEND 17. - 19. jan 2014
HORSENS CUP 2014 10. - 12. jan 2014
Gorms Cup 10. - 12. jan 2014
KORUP REMA 1000 CUP 2014 3. - 5. jan 2014
Faxe Kondi Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
SPORTSMASTER/SPARKRON CUP 20. - 22. dec 2013
Vinding SF IndeCup 2013 14. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Sanderum Boldklub Cup 2013 7. - 8. dec 2013
Fjordager - SuperBrugsen spurtpræmie stævne 2013 30. nov - 1. dec 2013
Hummel Sportigan Cup 2013 29. - 30. nov 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Munkebo Cup 15. - 17. nov 2013
Blichercup 2013 15. - 17. nov 2013
Spar Nord Cup 2013 15. - 24. nov 2013
Champions League VinterCup 13/14 - JYLLAND + FYN 25. okt 2013 - 31. mar 2014
Nordea Fonden CUP 18. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2013 18. aug 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - 17. aug 2013
Dalum Pige Cup U11, U12 & U13 18. - 20. maj 2013
BGIF CUP 2013 18. maj 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Følg Staevner.dk på Twitter