Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Århus GF

Klubnavn: Århus GF
Forkortelse: AGF
Adresse: Terp Skovvej 16-20
Postnrby: 8260 Viby J
Land: Danmark
Webadresse: www.agf.co.dk
Webadresse: www.agfhaandbold.dk/
Webadresse: www.agffodboldafd.dk/

Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Århus GF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Århus GF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Århus GF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Århus GF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Århus GF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Århus GF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Århus GF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Århus GF. Ønsker Århus GF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Århus GF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup 3. apr 2016
AGF CUP 29. - 31. mar 2013
AGF CUP 6. - 8. apr 2012
AGF CUP 22. - 24. apr 2011
AGF PÅSKE-CUP 2. - 4. apr 2010

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
September-stævne 2016 10. - 11. sep
Spar Nord Cup Hadsund 27. aug 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
Åbne Århus Mesterskab 2016 12. - 14. aug 2016
Id Hair Sommer Cup VRI 2016 11. jun 2016
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2016 4. - 5. jun 2016
Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2016 4. - 5. jun 2016
Jyske 3-bold Storstævne, Kolt/Hasselager IF 28. maj 2016
Silkeborgmesterskabet 2016 14. - 15. maj 2016
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 30. apr - 1. maj 2016
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup 3. apr 2016
ØENS HOLD CUP - DRENGE 18. - 20. mar 2016
Viborg F.F. Vintercup 2016 15. - 17. feb 2016
B1909 Combi Cup 2016 5. - 7. feb 2016
3-mands indestævne for U5-U9 - Engesvang B 30. jan 2016
Åbne Århus Mesterskab 2016 i Indendørs Fodbold 10. - 24. jan 2016
NRUI Julestævne 2015 27. - 30. dec 2015
Ikast drengenes julestævne 20. dec 2015
DGI Futsal stævne 28. nov 2015
BIF CUP 3-Bold 21. - 22. nov 2015
Kathrine Andersen Chokolade Cup 2015, VRI 14. - 15. nov 2015
BIF CUP 2015 B/C stævne 14. - 15. nov 2015
Champions-League Vinter 31. okt 2015 - 10. apr 2016
Fortuna Sydbank Cup II 2015 31. okt - 1. nov 2015
Fortuna Sydbank Cup 2015 23. - 25. okt 2015
Øens Hold Cup (U8-U12) 9. - 11. okt 2015
Safari Fodbold Cup 2015 20. sep 2015
Septemberstævne 12. - 13. sep 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
Åbne Århus Mesterskab Ude 2015 20. - 21. jun 2015
ID Hair Sommer Cup VRI 2015 13. jun 2015
Andelskassen - Åbne Randers Mesterskaber 2015 6. - 7. jun 2015
Vejen Cup 2015 5. - 7. jun 2015
EDC Funder CUP 2015 31. maj 2015
FÆNGSLET STREET 30. - 31. maj 2015
BlicherCup 2015 23. maj 2015
Djurslands Bank NBK Cup 2015 23. maj 2015
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 1. - 3. maj 2015
BIF CUP 3-Bold 21. - 22. feb 2015
Viborg F.F. Vintercup 2015 9. - 11. feb 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
Horsens FS cup 2015 9. - 11. jan 2015
Århus Mesterskab Inde 2015 4. - 18. jan 2015
Sparkron Ulvehøj Cup 2015 3. - 11. jan 2015
SIK Futsal Cup 2014 27. - 30. dec 2014
BK Skjold Julecup 20. - 21. dec 2014
Vildbjerg Cup Indoor 2014 13. - 14. dec 2014
BlicherCup indendørs 2014 6. - 7. dec 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. nov 2014
NES cup 2014, VRI indestævne 15. - 16. nov 2014
Fortuna indestævne på stor bane 1. nov 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
ID Hair Sommer Cup VRI 2014 21. jun 2014
HSF EnergiMidt SuperCup 14. jun 2014
Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2014 7. - 16. mar 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. feb 2014
Fortuna Sport Direct Cup 2014 14. - 16. feb 2014
Viborg F.F. Vintercup 2014 11. - 13. feb 2014
B1909 Combi Cup 2014 31. jan - 2. feb 2014
SIF Cup 2014 17. - 19. jan 2014
HORSENS CUP 2014 10. - 12. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND 10. - 12. jan 2014
PFU05 Cup2013 14. - 15. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Houlkær IF NISSECUP 2013 - Viborg 6. - 8. dec 2013
Energi Midt Fårvang Cup 2013 23. nov - 1. dec 2013
Sportigan Cup 2013 22. - 24. nov 2013
BIF CUP 2013 16. - 17. nov 2013
Langå Sparekasse Cup - Ungdom 8. - 10. nov 2013
Champions League VinterCup 13/14 - JYLLAND + FYN 25. okt 2013 - 31. mar 2014
Fortuna Sydbank Cup 2013 25. - 27. okt 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
ID Hair Sommer Cup VRI 2013 15. - 16. jun 2013
M-Sport / BUF Horsens Outdoor 2013 1. - 2. jun 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Øens Hold Cup (U13-U17)
11. - 13. nov
Costa Brava Cup
17. - 20. okt
Øens Hold Cup (U8-U12)
14. - 16. okt
HIK CUP - 2016 efterår
1. - 2. okt
B1973 Micro Cup 2016
11. sep
INDOOR LIGA CUP 2016
5. - 6. nov
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016
3. - 4. sep
INTERSPORT SPORT DRESS CUP, STORVORDE
18. sep
VEJEN CUP 2016
23. - 25. sep
BJERT CUP
10. sep
VIF Nordic Cup
8. - 9. okt
Gladsaxe Cup 2016
4. - 6. nov
Boldklubben Frem cup 2016
29. - 30. okt
Avarta-Cup
26. - 27. nov
HIK Jule Cup
26. sep
Futsalstævne
13. nov
Boldklubben Frem julestævne 2016
27. - 30. dec
Vinter Champions League U14
24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U13
24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U12
24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U11
24. okt 2016 - 24. mar 2017
Vinter Champions League U9+U10
24. okt 2016 - 24. mar 2017
Pro Training Experience
17. - 23. okt
BJERT CUP
10. sep
Sportigan Skjern Cup
3. sep
VEJEN CUP 2016
23. - 25. sep
SportyMe.dk CUP, Herstedøster IC 2016
3. - 4. sep
Trofeo Malgratense
15. - 20. okt
Limone Cup 2016
15. - 21. okt
B1973 Micro Cup 2016
11. sep
Inges Auto Cup
17. - 18. sep
Castus Cup
11. sep
BK Skjold Cup
18. sep
Følg Staevner.dk på Twitter