Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

ØBG Silkeborg

Klubnavn: ØBG Silkeborg
Forkortelse: ØBS
Adresse: Buskelundtoften 3A
Postnrby: 8600 Silkeborg
Land: Danmark
Webadresse: www.obg.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for ØBG Silkeborg på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som ØBG Silkeborg har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som ØBG Silkeborg har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
ØBG Silkeborg's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise ØBG Silkeborg logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til ØBG Silkeborg. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører ØBG Silkeborg og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra ØBG Silkeborg. Ønsker ØBG Silkeborg ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du ØBG Silkeborg's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG 29. sep
DBU 3-Bold Tour Brædstrup IF 2. sep 2018
BIF CUP/DBU 3-bold Tour 2. sep 2018
Kløverby Cup 2018 2. sep 2018
Føtex Pokal Cup 1. - 2. sep 2018
VB Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Djurslands Bank Cup i VRI 2018 16. jun 2018
eniig Cup 2018 i Lemming 9. jun 2018
Danbolig CUP 2018 3. jun 2018
Silkeborg Mesterskabet 2018 19. - 20. maj 2018
DBU 3-Bold Tour, Stautrup IF 10. maj 2018
Ikast KFUM Pigecup 2018 5. maj 2018
Kom-i-form stævne hos HA85 for U5-U10 piger/drenge 28. apr 2018
Kom-i-form stævne hos Silkeborg KFUM U11 drenge 15. apr 2018
Fårvang Mini Cup 10. - 11. mar 2018
Træningstævne i SIF U9-U12 10. - 11. feb 2018
BIF CUP 3-Bold 3. - 4. feb 2018
3:3 indestævne hos Sorring/Toustrup IF for U5-U9 27. jan 2018
Kjellerup IF julecup 27. - 30. dec 2017
Sportigan Pokalcup 2017 i Viborg 27. - 29. dec 2017
3:3 indestævne hos HA85 (Silkeborg) for U5-U9 16. dec 2017
Dahl Pedersen Cup 2017 16. - 17. dec 2017
Nykredit Nissecup 2017 i Houlkær 15.-17. december 15. - 17. dec 2017
BIF CUP 3-Bold 25. - 26. nov 2017
ENIIG Fårvang Cup 23. - 26. nov 2017
Vinter Champions League U9, U10 & U11 18. nov 2017 - 4. feb 2018
Fedets Cup 2017, VRI indestævne 18. - 19. nov 2017
FCM SAMFUND Støttecup 3. af 4 17. - 19. nov 2017
Louis Nielsen Cup 2017 14. okt 2017
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG 30. sep 2017
Jyske 3-bold Storstævne, Viborg Nørremarken 10. sep 2017
Kløverby Cup 3. sep 2017
FC Horsens Pokal Cup 26. - 27. aug 2017
eniig cup 10. jun 2017
Silkeborg Mesterskabet 2017 3. - 4. jun 2017
Rema1000 Cup - Pigestævne 2017 25. maj 2017
Danbolig CUP 2017 21. maj 2017
IKAST KFUM Pigecup 2017 6. maj 2017
Kom-i-Form stævne - HA85 (Silkeborg) 22. apr 2017
3-mands indestævne for U5-U9 - Bryrup IF 4. mar 2017
BIF CUP 3-Bold for U6 og U7 B/C hold 26. feb 2017
HORSENS INDOOR 2017 13. - 15. jan 2017
Futsalstævne i Alhede hallerne 7. jan 2017
Møllehøj Indoor 2017 6. - 8. jan 2017
Sparkron Ulvehøj Cup 2017 28. dec 2016 - 8. jan 2017
Kjellerup IF julecup 27. - 30. dec 2016
Pigestævne i Futsal 18. dec 2016
3-bold indestævne for U5-U9 - HA85 (Silkeborg) 17. dec 2016
BIF CUP 3-Bold 26. - 27. nov 2016
Jyske Bank Cup 2016, VRI indestævne 19. - 20. nov 2016
Eniig Fårvang Cup 18. - 27. nov 2016
Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg 1. okt 2016
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 10. sep 2016
Kløverby Cup - 30 års jubilæum 4. sep 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
Mini EM 2016 - SUB Sønderborg 4. - 5. jun 2016
Rema1000 Cup - Pigestævne i Silkeborg 4. jun 2016
EDC Funder CUP 2016 29. maj 2016
Silkeborgmesterskabet 2016 14. - 15. maj 2016
Vinding Cup 2016 22. apr 2016
Kom-i-Form stævne - Engesvang Boldklub 17. apr 2016
Kom-i-Form stævne - HA85 16. apr 2016
Ans Påske Cup 24. - 26. mar 2016
Sparkron Ulvehøj Cup 2016 2. - 10. jan 2016
3-mands indestævne for U5-U9 13. dec 2015
Energi Midt Fårvang Cup 2015 20. - 29. nov 2015
Kathrine Andersen Chokolade Cup 2015, VRI 14. - 15. nov 2015
Fortuna Sydbank Cup 2015 23. - 25. okt 2015
Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg 26. sep 2015
DGI Cup - Borup IF 13. sep 2015
Løsning IF Drenge Cup 12. sep 2015
Kløverby By CUP 2015 6. sep 2015
Jyske 3-bold Storstævne, Them GF 30. aug 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
McDonalds Paderup Cup 2015 29. aug 2015
Andelskassen - Åbne Randers Mesterskaber 2015 6. - 7. jun 2015
EDC Funder CUP 2015 31. maj 2015
DGI CUP Studsgaard 9. maj 2015
Kom i Form - Vellev IF 25. apr 2015
Kom i Form - HA85 18. apr 2015
Opstartsweekend 21. - 22. mar 2015
Djurslandsbank og Dagli`brugs Cup 2015 6. - 15. mar 2015
Viborg F.F. Vintercup 2015 9. - 11. feb 2015
BMK CUP - DJS 23. jan - 1. feb 2015
Horsens FS cup 2015 9. - 11. jan 2015
Sparkron Ulvehøj Cup 2015 3. - 11. jan 2015
Energi midt julecup 27. - 30. dec 2014
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Vildbjerg Cup Indoor 2014 13. - 14. dec 2014
Fårvang Cup 2014 28. - 30. nov 2014
Sportigan Pokalcup 2014 22. - 23. nov 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. nov 2014
Claus Hvass Kunstgræs jule/nytårs Cup 17. nov 2014
Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg 27. sep 2014
Løsning IF Cup 6. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
Mini VM 2014 - SUB Sønderborg 14. - 15. jun 2014
Estate Cup Lystrup INDE 2014 8. - 9. mar 2014
DANBORING CUP 28. feb - 1. mar 2014
Viborg F.F. Vintercup 2014 11. - 13. feb 2014
Sparcup 2014 1. - 2. feb 2014
Dagli Brugsen Fårvang Julecup 2013 27. - 30. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Energi Midt Fårvang Cup 2013 23. nov - 1. dec 2013
Fortuna Sydbank Cup 2013 25. - 27. okt 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
VIF Cup 2013 9. maj 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Sparkron Ulvehøj Cup 2019
4. - 13. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
DGI Lalandia Cup 2018
17. nov
Følg Staevner.dk på Twitter