Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Boldklubben Friheden

Klubnavn: Boldklubben Friheden
Forkortelse: BF
Adresse: Hvidovre Enghavevej 6
Postnrby: 2650 Hvidovre
Land: Danmark
Webadresse: www.bkfriheden.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Boldklubben Friheden på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Boldklubben Friheden har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Boldklubben Friheden har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Boldklubben Friheden's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Boldklubben Friheden logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Boldklubben Friheden. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Boldklubben Friheden og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Boldklubben Friheden. Ønsker Boldklubben Friheden ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Boldklubben Friheden's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
BK Friheden cup 23. - 24. feb 2013
BK Frihedens kræmmercup 4. - 5. aug 2012
BK Friheden Cup 2012 25. - 26. feb 2012
BK Friheden Cup 2011 26. - 27. feb 2011
BK Friheden Cup 2010 13. - 14. nov 2010
Indendørsstævne BK Friheden 1. - 2. mar 2008

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Løve Cup Mini 2014 6. - 7. sep
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep
Orient Cup 2014 30. - 31. aug
LITE-HOUSE.DK CUP 2014 30. - 31. aug
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug
SKODA Køge Cup 16. aug 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
VB 1968 Micro Cup - Lørdag 24/5 24. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub 19. apr 2014
Toyota Material & Fomsgaard Gulve Cup 2014 6. apr 2014
Strøby Cup 2014 udendørs 5. - 6. apr 2014
Opstartsstævne i Brøndby 30. mar 2014
Mini Vinter-Cup 30. mar 2014
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 22. mar 2014
U6/U7/U8/U9/U10 stævne i Taarbæk! 22. mar 2014
De gamle kæmper i HIF 8. mar 2014
Brøndbyernes IF 50-års Jubilæumsstævne 8. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
Rødovre Trælast Cup 7. - 9. mar 2014
HIK CUP 4 - 16. feb 16. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
HIF CUP 2014 31. jan - 2. feb 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
Forældreklub Cup 4. - 5. jan 2014
HugosCup 28. dec 2013
HIK CUP 2 - 27./28./29. dec 27. - 29. dec 2013
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
Børnestævne på oppustelige baner!! 8. dec 2013
LUI CUP 2013 30. nov - 1. dec 2013
OK/LSF stævne 24. nov 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
De gamle kæmper i HIF 9. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Ølstykke Efterårsturnering 21. okt - 15. dec 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Thrane Turneringen 19. okt 2013
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
Brøndby IF Micro Sommer Cup 2013 14. - 15. sep 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
5 mands stævne 7. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
SEGMENT CUP 2013 17. - 18. aug 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
First Hotel Sommercup 2013 11. aug 2013
SGIF CUP 22. - 23. jun 2013
VALBY CUP 2013 1. - 2. jun 2013
Konica Minolta Cup 2013 18. - 19. maj 2013
Danske Bank Cup 2013 - pinsestævne 18. - 19. maj 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
Jubilæumsstævne 11. maj 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 9. maj 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Opstartsstævne 2013 - Jernløse Boldklub 30. mar 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Jyske Bank /LSF Stævne 24. mar 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - 17. mar 2013
Rødovre Trælast Cup 8. - 10. mar 2013
EJBY CUP 2013 / Ejby IF 68 2. - 3. mar 2013
BK Friheden cup 23. - 24. feb 2013
Rødovre Mesterskabet i U10B 23. feb 2013
Avedøre IF breddestævne 17. feb 2013
BSF U10 stævne i TopDanmark Hallen 17. feb 2013
Gladsaxe Cup 16. - 17. feb 2013
HIK CUP - februar 16. - 17. feb 2013
De gamle kæmper i HIF 9. - 10. feb 2013
Taastrup FC - Breddestævne 2013 1. - 3. feb 2013
Rosenhøj breddestævne 26. - 27. jan 2013
Teknik cup 20. jan 2013
KØGE BUGT CUP 2013 18. - 20. jan 2013
Hvidovre Fairplay Cup 13. jan 2013
Liverpool kommer igen cup 13. jan 2013
Solrød Sport Cup 2013 11. - 20. jan 2013
HIK CUP - januar 5. - 6. jan 2013
HIK CUP - december 27. - 30. dec 2012
RB 1906 Julestævne 2012 27. - 30. dec 2012
GHB Julecup 7. - 9. dec 2012
Julecup på Fodboldfabrikken (U10 & U11) 2. dec 2012
LUI CUP 2012 17. - 18. nov 2012
Østerbro IF Mikrofodbold Stævne 17. nov 2012
Champions League for Kids - vinterturnering 22. okt 2012 - 31. mar 2013
Konica Minolta Cup 2012 26. - 27. maj 2012
B 1903 Løve Cup 4. - 6. maj 2012 4. - 6. maj 2012
BSF Opstartsstævne 14. apr 2012
Onlysports Cup 2012 31. mar - 1. apr 2012
Danske Bank Cup i Smørum 18/3 18. mar 2012
Fair Play Mikro- og Børnestævner for breddehold 17. mar 2012
Rødovre Trælast Cup 9. - 11. mar 2012
De gamle kæmper i HIF 3. - 4. mar 2012
SYDBANK Cup 2012 / Ejby IF 68 2. - 4. mar 2012
BK Friheden Cup 2012 25. - 26. feb 2012
Avedøre06 Cup 12. feb 2012
Taastrup FC - Breddestævne 2012 10. - 12. feb 2012
KØGE BUGT CUP 2012 10. - 12. feb 2012
Frem Cup 2012 5. feb 2012
Rosenhøj breddestævne 28. - 29. jan 2012
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 14. - 15. jan 2012
Solrød Sport Cup 2012 13. - 22. jan 2012
Fodboldfabrikken Nytårscup (Herre Senior) 7. jan 2012
Junckers Cup ( Zebra cup ) 6. - 8. jan 2012
VSB Nytårsstævne 27. - 29. dec 2011
Indestævne: Mikro- og Børnestævner for breddehold 11. dec 2011
JA Håndværker Cup 2011 11. dec 2011
Jernløse Cup 2011 10. - 11. dec 2011
De gamle kæmper i HIF 26. - 27. nov 2011
Champions League for Kids - vinterturnering 3. okt 2011 - 31. mar 2012
Rødovre Mesterskabet i U9 24. sep 2011
BK Friheden Cup 2011 26. - 27. feb 2011
Taastrup FC - Breddestævne 2011 11. - 13. feb 2011
Rosenhøj breddestævne 29. - 30. jan 2011
Østerbro Indoor Cup 22. - 23. jan 2011
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 15. - 16. jan 2011
Mazda Cup i Fodboldfabrikken 7. - 8. jan 2011
ABC CUP 2011 7. - 9. jan 2011
BK Friheden Cup 2010 13. - 14. nov 2010
Rødovre Trælast Cup 5. - 7. mar 2010
Roskilde - Spar Lolland CUP 6. - 7. feb 2010
KØGE BUGT CUP 2010 5. - 7. feb 2010
Rosenhøj breddestævne 30. - 31. jan 2010
Taastrup FC - Breddestævne 2010 22. - 24. jan 2010
Mitré FUTSAL CUP 2009 29. dec 2009
Vinter-Cup 2009-2010 28. nov 2009 - 28. mar 2010
AquAd'or Nike Cup 2009 16. - 25. jan 2009
Danske Bank Julecup 5. - 7. dec 2008
SuperBrugs Cup 2008 8. - 10. aug 2008
Indendørsstævne BK Friheden 1. - 2. mar 2008
AquAd'or Nike Cup 2008 11. - 20. jan 2008
Spar Nord Cup 5. - 6. jan 2008
Svogerslev ungdomscup 2008 8. - 9. dec 2007
Danske Bank Julecup 30. nov - 2. dec 2007

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter