Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Skibet IF

Klubnavn: Skibet IF
Forkortelse:
Adresse: Jennumvej 20
Postnrby: 7100 Vejle
Land: Danmark
Webadresse: www.skibet-if.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Skibet IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Skibet IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Skibet IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Skibet IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Skibet IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Skibet IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Skibet IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Skibet IF. Ønsker Skibet IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Skibet IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
NRUI Julestævne 2013 27. - 30. dec
U11 - VM 21. - 22. jun 2014
M-Sport / BUF Horsens Outdoor 2014 14. - 15. jun 2014
Fortuna Danski Cup 2014 7. - 9. jun 2014
DGI Ministævner for U5-U7 2. mar 2014
ØSVN IF - Indestævne 1. - 2. mar 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. feb 2014
Viborg F.F. Vintercup 2014 11. - 13. feb 2014
ØLHOLM CUP 2014 1. - 2. feb 2014
Jelling SponsorCup 26. jan 2014
Uhre Ungdomscup 25. - 26. jan 2014
HORSENS CUP 2014 10. - 12. jan 2014
Gorms Cup 10. - 12. jan 2014
Nordea Cup 2014, Give 4. - 5. jan 2014
ØLHOLM CUP 2014 30. dec 2013
Julefodbold i Holsted 2013 27. - 28. dec 2013
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
SPORTSMASTER/SPARKRON CUP 20. - 22. dec 2013
Intersport julecup 15. dec 2013
Vinding SF IndeCup 2013 14. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Eastside Viborg NisseCup 2013 6. - 8. dec 2013
Spar Nord Cup 2013 1. dec 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
Hummel Sportigan Cup 2013 29. - 30. nov 2013
BIF CUP 3-Bold 23. - 24. nov 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Munkebo Cup 15. - 17. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 20. - 27. okt 2013
Safari Fodbold Cup 2013 22. sep 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2013 18. aug 2013
Estate Cup Lystrup 2013 17. - 18. aug 2013
Korup Cup 10. aug 2013
ØSVN IF Sommerstævne 16. jun 2013
M-Sport / BUF Horsens Outdoor 2013 1. - 2. jun 2013
Vejen Cup 2013 31. maj - 2. jun 2013
BGIF CUP 2013 18. maj 2013
MAJCUP II 17. - 19. maj 2013
Mini-Champions League i Dybbøl 2013 27. apr 2013
Vinding SF Cup 26. apr 2013
B1909 Opstartsstævne 6. - 7. apr 2013
LMT/UG metal Cup (Hedensted Cup) 3. mar 2013
BIF CUP 3-Bold 23. - 24. feb 2013
Viborg F.F. Vintercup 2013 12. - 14. feb 2013
Danske Bank Cup i Ølholm 2. - 3. feb 2013
INITZIAL / BUF Horsens indoor U7 - U13 11. - 13. jan 2013
Nordea Cup 2013, Give 5. - 6. jan 2013
U14, U15 og U17 drenge Ølholm 30. dec 2012
Martinsen Cup 2012 27. - 29. dec 2012
SSK julecup 2012 15. - 16. dec 2012
Vildbjerg Cup Indoor 2012 14. - 16. dec 2012
SPARKRON CUP 14. - 16. dec 2012
Rask Mølle Cup 14. - 23. dec 2012
Dalum Multicup 2012 for U12-U15 hold 8. - 9. dec 2012
Hedensted IF Indefodbold 2012 2. dec 2012
BIF CUP 2012 18. - 25. nov 2012
JKE Design Cup 2012 17. - 18. nov 2012
KBCUP 2012 3. - 4. nov 2012
VIF Fodbold Cup '12 26. - 28. okt 2012
JKE Design PokalCup 2012 1. - 2. sep 2012
SSK Cup 2012 23. - 24. jun 2012
Stadium Cup - ØSVN Sommerstævne 17. jun 2012
Mini EM 2012 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2012
Motip Cup i Ølsted 9. jun 2012
INITZIAL / BUF Horsens outdoor U7 - U12 2. - 3. jun 2012
Danske Bank Majfest Cup - Hedensted 20. maj 2012
Fleggaard cup 12. maj 2012
Nordea Cup 2012 17. - 18. mar 2012
Flextra Cup 2012 2. afd. (164 hold tilmeldt) 21. - 22. jan 2012
Danske Bank Cup 2012 19. - 22. jan 2012
INITZIAL / BUF Horsens indoor U7 - U12 13. - 15. jan 2012
Flextra Cup 2012 1. afd. (149 hold tilmeldt) 7. - 8. jan 2012
Nordea Cup, Give 7. - 8. jan 2012
Sparkron Ulvehøj Cup 2012 4. - 15. jan 2012
U15 og U17 drenge Ølholm 30. dec 2011
ENERGI MIDT JULECUP 27. - 30. dec 2011
NRUI julestævne 2011 27. - 30. dec 2011
Martinsen Cup 2011 27. - 28. dec 2011
Vildbjerg Cup Indoor 2011 16. - 18. dec 2011
SPARKRON CUP 16. - 18. dec 2011
RMÅ Cup 2011 9. - 18. dec 2011
Hedensted IF Indefodbold 4. dec 2011
Harte Variant Cup 2011 2. - 11. dec 2011
Hummel Sportigan Cup 2011 2. - 3. dec 2011
BIF CUP 2011 19. - 27. nov 2011
Dalum Multi Cup 2011 - U6 til U11 12. - 13. nov 2011
VIF Fodbold Cup '11 28. - 30. okt 2011
JKE Design Pokal Cup 2011 3. - 4. sep 2011
Gildberg Cup 30. apr 2011
Mini-SIF CUP 5. - 6. feb 2011
Nordea Cup, Give 8. - 9. jan 2011
SPARKRON CUP 17. - 19. dec 2010
Vildbjerg Cup Indoor 2010 17. - 19. dec 2010
RMÅ Cup 2010 10. - 19. dec 2010
Landbobank Cup ungdom 10. - 12. dec 2010
Hummel-Sportigan Cup 3. - 5. dec 2010
Gudenåstævne 19. - 27. nov 2010
VIF Fodbold Cup '10 29. - 31. okt 2010
Horsens Cup U/6 - U/10 drenge/piger 21. - 22. aug 2010
Grundlovsstævne 5. jun 2010
Danske Bank Cup Fredericia 13. - 14. feb 2010
Landbobankens vinterturnering 1. feb - 14. mar 2010
Stævne for ungdomshold i Ølholm 29. jan - 7. feb 2010
Thor Cup 2010 22. - 24. jan 2010
SIF CUP 2010 22. - 24. jan 2010
MODULIA CUP - Horsens 8. - 10. jan 2010
BIF-STÆVNET 2010 8. - 10. jan 2010
Stævne for U15 og U17 drenge i Ølholm 29. dec 2009
RMÅ Cup 2009 11. - 20. dec 2009
DTA Cup 4. - 6. dec 2009
Horsens pokalcup 2009 5. - 6. sep 2009
Mini VARIANT CUP 28. feb - 1. mar 2009
Danske Bank Cup Fredericia 28. feb - 1. mar 2009
RHS C-stævne 2009 27. feb - 1. mar 2009
Thor Cup 16. - 18. jan 2009

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Septemberstævne
13. - 14. sep
Rema 1000 Ruderdal Cup 2014
3. - 5. okt
Bjævercuppen 2014
5. - 7. sep
Sportmaster Cup 2014
29. - 31. aug
Intersport Cup 2014 - Opstartsstævne i Struer
20. - 21. sep
Sportmaster Cup 2014
29. - 31. aug
Rema 1000 Ruderdal Cup 2014
3. - 5. okt
Septemberstævne
13. - 14. sep
Intersport Cup 2014 - Opstartsstævne i Struer
20. - 21. sep
Bjævercuppen 2014
5. - 7. sep
Rema 1000 Ruderdal Cup 2014
3. - 5. okt
Bjævercuppen 2014
5. - 7. sep
Sportmaster Cup 2014
29. - 31. aug
Septemberstævne
13. - 14. sep
Følg Staevner.dk på Twitter