Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stensballe IK

Klubnavn: Stensballe IK
Forkortelse: SIK
Adresse: Bygaden 57
Postnrby: 8700 Horsens
Land: Danmark
Webadresse: www.stensballe-ik.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Stensballe IK på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Stensballe IK har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Stensballe IK har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Stensballe IK's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Stensballe IK logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Stensballe IK. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Stensballe IK og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Stensballe IK. Ønsker Stensballe IK ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Stensballe IK's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Talentstævne 17. - 19. aug 2018
Super Ego Event Cup 2014 1. - 2. feb 2014
Talentstævne 16. - 18. aug 2013
Lema Event Cup 2013 Horsens 27. jan 2013
Vinterstævne 1. dec 2012 - 1. feb 2013
3-Stjernet / Nordea cup 3-bold 24. mar 2012
3-Stjernet / Nordea Cup 21. - 22. jan 2012
Twinbyg U-17 GOLD CUP 7. jan 2012
3-Stjernet / Nordea Cup 18. - 20. nov 2011
3-Stjernet / Nordea cup 3-bold 5. mar 2011
3-Stjernet/Nordea Cup 15. jan 2011
3-Stjernet / Nordea Cup 19. - 21. nov 2010
Nordea Grandprix 19. nov 2010 - 2. jan 2011
3-Stjernet / Nordea cup 3-bold 23. jan 2010
3-Stjernet/Nordea Cup 9. jan 2010
3-Stjernet / Nordea cup 3-bold 12. dec 2009
3-Stjernet / Nordea Cup 20. - 22. nov 2009
Nordea Grandprix 6. nov 2009 - 3. jan 2010
T&G/NORDEA GRANDPRIX 10. jan 2009
T&G/NORDEA GRANDPRIX 6. dec 2008
T&G/NORDEA GRANDPRIX 15. - 16. nov 2008
3-Stjernet / Nordea cup 15. - 16. nov 2008
Nordea Grandprix 14. nov 2008 - 2. jan 2009

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
BIF CUP 3-Bold 24. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18 17. - 18. nov 2018
BIF CUP 2018 B/C stævne 17. - 18. nov 2018
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3 17. nov 2018
Bramdrupdam Cup 2018 10. - 17. nov 2018
Jutlander Bank Cup 2018 2. - 11. nov 2018
Safari Fodbold Cup 2018 23. sep 2018
FTT18 - Football Talent Trophy 2018 - U12 14. - 16. sep 2018
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 8. sep 2018
BIF CUP/DBU 3-bold Tour 2. sep 2018
Føtex Pokal Cup 1. - 2. sep 2018
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia 18. - 19. aug 2018
Åbne KFUM mesterskaber 2018 11. aug 2018
VB Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Ølsted Cup 2018 16. jun 2018
Djurslands Bank Cup i VRI 2018 16. jun 2018
Hinnerup Mini Cup 2018 - med pokaler 10. jun 2018
Danbolig CUP 2018 3. jun 2018
Dalby Mølle Pokal 2018 2. - 3. jun 2018
Odder Minicup 2018 18. - 21. maj 2018
Odder Cup 2018 18. - 20. maj 2018
Middelfart Sparekasse Cup 2018 13. maj 2018
HEI MINICUP 2018 i samarbejde med JYSKE BANK 12. - 13. maj 2018
SIF Fodbold Cup 2018 12. maj 2018
Kom-i-form stævne hos HA85 for U5-U10 piger/drenge 28. apr 2018
Girls Indoor Cup Marts 2018 16. - 17. mar 2018
Åbne Herning mesterskaber 2018 i Futsal 10. mar 2018
Brunmose Cup Ødsted 2018 3. - 4. mar 2018
Simon Kjær Cup 2018 3. - 4. mar 2018
Den Jyske Sparekasse Cup - Kommunemesterskab 2018 24. - 25. feb 2018
FLEXA CUP 2018 10. - 11. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Kampen om Aarhus 3. feb 2018
BIF CUP 3-Bold 3. - 4. feb 2018
Ølholm Cup - C-stævne 13. - 14. jan 2018
Indoor LiGA CUP 2018 U8 og U9 12. - 14. jan 2018
REMA 1000 SIF Cup 2018 12. - 14. jan 2018
HEI MINICUP 2018 6. - 14. jan 2018
Sparkron Ulvehøj Cup 2018 5. - 14. jan 2018
Nordea Cup 2018, Give 5. - 7. jan 2018
Sportmaster cup 2018 5. - 7. jan 2018
Ølholm Cup 2018 30. dec 2017
NRUI Julestævne 2016 27. - 30. dec 2017
Hansen / Nissen Cup 2017 27. - 30. dec 2017
NRUI Julestævne 2017 27. - 30. dec 2017
Sportigan Julecup 2017 16. - 17. dec 2017
SPARKRON/KLUBPARTNER CUP 2017 15. - 17. dec 2017
HORSENS JULE-INDOOR 2017 8. - 10. dec 2017
BIF CUP 3-Bold 25. - 26. nov 2017
Thyras Cup 2017 24. - 26. nov 2017
ENIIG Fårvang Cup 23. - 26. nov 2017
BIF CUP 2017 B/C stævne 18. - 19. nov 2017
Fedets Cup 2017, VRI indestævne 18. - 19. nov 2017
Indoor LiGA CUP 2017 10. - 12. nov 2017
Fortuna Sydbank Cup 2017 28. okt 2017
Safari Fodbold Cup 2017 24. sep 2017
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 9. sep 2017
BJERT CUP 9. sep 2017
FC Horsens Pokal Cup 26. - 27. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Dalby Mølle Pokal 2017 9. - 11. jun 2017
VIF CUP 25. maj 2017
Træningsstævne i Hørning 1. - 2. apr 2017
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup 1. - 2. apr 2017
Lyseng Pige Stævne 25. - 26. mar 2017
Brunmose Cup Ødsted 2017 11. - 12. mar 2017
Den Jyske Sparekasse Cup - Kommunemesterskab 2017 4. mar 2017
Simon Kjær Cup 3. - 5. mar 2017
Sport24 cup 3. - 5. mar 2017
BIF CUP 3-Bold for U6 og U7 B/C hold 26. feb 2017
FLEXA CUP 2017 11. - 12. feb 2017
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2017 4. - 5. feb 2017
Jelling SponsorCup 28. jan 2017
HORSENS INDOOR 2017 13. - 15. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
HEI MINICUP 2017 7. - 8. jan 2017
Sportmaster cup 2017 6. - 8. jan 2017
Nordea Cup 2017, Give 6. - 8. jan 2017
Sparkron Ulvehøj Cup 2017 28. dec 2016 - 8. jan 2017
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
Sportigan Julecup 2016 17. - 18. dec 2016
SPARKRON/KLUBPARTNER CUP 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
BIF CUP 3-Bold 26. - 27. nov 2016
Thyras Cup 2016 25. - 27. nov 2016
BIF CUP 2016 B/C stævne 19. - 20. nov 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
Safari Fodbold Cup 2016 25. sep 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
RGIF 100 års Jubilæums stævne 20. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
VB Pige Cup 25. jun 2016
Ølsted Cup 2016 18. jun 2016
Bramdrupdam GIF U10 11. jun 2016
24SEVENS YOUTH CUP BILLUND 10. - 12. jun 2016
Sport24 / BUF Horsens Outdoor 2016 4. - 5. jun 2016
EDC Funder CUP 2016 29. maj 2016
Middelfart Sparekasse Cup 22. maj 2016
Østjylland Open - Jydsk Emblemfabrik Cup 3. apr 2016
AC Horsens BASE Erhverv Cup 2016 19. - 20. mar 2016
Brunmose Cup Ødsted 12. mar 2016
3-mands indestævne for U5-U9 - Bryrup IF 5. mar 2016
BIF CUP 3-Bold 27. - 28. feb 2016
Sportmaster & Simon Kjær Cup 26. - 28. feb 2016
Marius Pedersen - Vinter Cup 2016 13. feb 2016
Flexa Cup 2016 13. - 14. feb 2016
SSK 3-bold cup 2016 13. feb 2016
Holmris + Flexform Cup 6. - 7. feb 2016
ØLHOLM CUP 2016 31. jan - 7. feb 2016
BIF CUP TØZER 30. jan 2016
Horsens FS cup 2016 8. - 10. jan 2016
Nordea Cup 2016, Give 2. - 3. jan 2016
Sparkron Ulvehøj Cup 2016 2. - 10. jan 2016
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Spar Nord Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Sportigan Julecup 2015 19. - 20. dec 2015
SPARKRON/SPORTMASTER CUP 18. - 20. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
Julestævne Rask Mølle 11. - 20. dec 2015
Thyras Cup 2015 28. - 29. nov 2015
BIF CUP 3-Bold 21. - 22. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Kathrine Andersen Chokolade Cup 2015, VRI 14. - 15. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
SPORT 24 Horsens Cup 2015 30. okt - 1. nov 2015
Øens Hold Cup (U8-U12) 9. - 11. okt 2015
Safari Fodbold Cup 2015 20. sep 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
SSR Sommercup 2015 15. - 16. aug 2015
VB Pige Cup 27. jun 2015
U10 Cup (8-mands) 27. jun 2015
123LAGERSALG - DGI CUP 21. jun 2015
Åbne Århus Mesterskab Ude 2015 20. - 21. jun 2015
DGI Engum Cup 14. jun 2015
U12 - Claus Hvass Talent Cup 13. - 14. jun 2015
Andelskassen - Åbne Randers Mesterskaber 2015 6. - 7. jun 2015
FÆNGSLET STREET 30. - 31. maj 2015
BlicherCup 2015 23. maj 2015
Sommer CL 8. maj - 7. jun 2015
Østjylland Open - Fodboldfabrikken Århus 22. mar 2015
DGI Minicup 4 - Rårup 15. mar 2015
BIF CUP 3-Bold 21. - 22. feb 2015
Sportigan Kolind Cup 6. - 15. feb 2015
ØLHOLM CUP 2015 31. jan - 1. feb 2015
DGI Landsdelsmesterskab - Pigehold 31. jan 2015
SponsorCup 25. jan 2015
Horsens FS cup 2015 9. - 11. jan 2015
Gorms Cup 9. - 11. jan 2015
Sparkron Ulvehøj Cup 2015 3. - 11. jan 2015
NRUI Julestævne 2013 27. - 30. dec 2014
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Sportigan Julecup 2014 20. - 21. dec 2014
SPAKRON/SPORTSMASTER CUP 19. - 21. dec 2014
Vildbjerg Cup Indoor 2014 13. - 14. dec 2014
Fårvang Cup 2014 28. - 30. nov 2014
Hummel Sportigan Cup 2014 28. - 29. nov 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. nov 2014
Lyseng Pige Stævne 22. nov 2014
NES cup 2014, VRI indestævne 15. - 16. nov 2014
BIF CUP 2014 15. - 16. nov 2014
EnergiMidt - Skals Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Champions-League Vinter 9. nov 2014 - 8. mar 2015
Jutlander Bank Cup 2014 7. - 16. nov 2014
Fortuna indestævne på stor bane 1. nov 2014
Din Tøjmand Claus Hvass Cup 28. sep 2014
Løsning IF Cup 6. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
Obtoncup 16. - 17. aug 2014
Estate Cup Lystrup 2014 16. - 17. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2014 16. aug 2014
VB Drenge Cup 2014 29. jun 2014
VB Pige Cup 28. jun 2014
U11 - VM 21. - 22. jun 2014
U8 - VM 21. jun 2014
ID Hair Sommer Cup VRI 2014 21. jun 2014
Ølsted Cup 2014 14. jun 2014
BGIF Cup 2014 24. maj 2014
Østjylland Open - Fodboldfabrikken Århus 23. mar 2014
Futsalstævner 13/14 DGI Midtjylland 15. mar 2014
Trailergaarden-Gantrup Cup 2014 7. - 9. mar 2014
Horsens KFUM Cup 22. feb 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. feb 2014
Simon Kjær/Diadora Cup 21. - 23. feb 2014
Claus Hvass 3-mands cup 2. feb 2014
Claus Hvass Indoor Cup 2. feb 2014
ØLHOLM CUP 2014 1. - 2. feb 2014
Super Ego Event Cup 2014 1. - 2. feb 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND 10. - 12. jan 2014
Gorms Cup 10. - 12. jan 2014
HORSENS CUP 2014 10. - 12. jan 2014
Nordea Cup 2014, Give 4. - 5. jan 2014
ØLHOLM CUP 2014 30. dec 2013
Super Brugsen - OK Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
SPORTSMASTER/SPARKRON CUP 20. - 22. dec 2013
Vinding SF IndeCup 2013 14. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Spar Nord Cup 2013 1. dec 2013
Hummel Sportigan Cup 2013 29. - 30. nov 2013
Energi Midt Fårvang Cup 2013 23. nov - 1. dec 2013
BIF CUP 3-Bold 23. - 24. nov 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Langå Sparekasse Cup - Senior/Old Boys 15. - 16. nov 2013
Langå Sparekasse Cup - Ungdom 8. - 10. nov 2013
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
Fortuna Sydbank Cup 2013 25. - 27. okt 2013
Champions League VinterCup 13/14 - JYLLAND + FYN 25. okt 2013 - 31. mar 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
Din Tøjmand Claus Hvass - Cup 25. aug 2013
Estate Cup Lystrup 2013 17. - 18. aug 2013
SSK 7 mands cup 2013 17. - 18. aug 2013
VB Pige Cup 29. jun 2013
Djurs Sommerland Fodbold Cup 16. juni 16. jun 2013
Ølsted Cup 2013 15. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
M-Sport / BUF Horsens Outdoor 2013 1. - 2. jun 2013
U7 Forårs Cup i Aarhus 27. apr 2013
B1909 Opstartsstævne 6. - 7. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
Stadium Cup - ØSVN IF 9. - 10. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter