Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Lyngby Boldklub

Klubnavn: Lyngby Boldklub
Forkortelse:
Adresse: Lundtoftevej 61
Postnrby: 2800 Kgs.Lyngby
Land: Danmark
Webadresse: www.lyngby-boldklub.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Lyngby Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Lyngby Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Lyngby Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Lyngby Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Lyngby Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Lyngby Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Lyngby Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Lyngby Boldklub. Ønsker Lyngby Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Lyngby Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Horst Wein 14. sep 2014
U 10 cup 31. aug 2014
Lyngby Horst Wein cup 3. feb 2013
Teknik cup 20. jan 2013
Liverpool kommer igen cup 13. jan 2013
4-4 Liverpool 14. jan 2012
4-4 Liverpool Cup 8. jan 2012
Lyngby XTRA FUTSAL 17. jan 2010
Lyngby Turistfart Horst Wein A/B/C 16. jan 2010
Lyngby Turistfart FUTSAL 28. - 29. nov 2009
Lyngby Turistfart Horst Wein 28. nov 2009

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Copenhagen Urban Cup 21. - 23. jun
Colourplus pinsecup 2019 7. - 10. jun
AB CUP 2019 24. - 26. maj
Sydbank Store Bededags Cup 2019 17. - 19. maj 2019
Løve Cup 2019 17. - 19. maj 2019
HINSCHByg Cup 11. maj 2019
Terminalen U13 PokalCup 2019 4. maj 2019
GFA PÅSKE CUP 14. - 18. apr 2019
Ølstykke Cup 2019 7. apr 2019
Danmarks bedste futsal cup 23. - 24. mar 2019
SGIF Marts-stævne 2019 8. - 10. mar 2019
U11-U12 Piger fastelavn fodbold 2. mar 2019
Vesti-Olsen & Hansen Cup 15. - 17. feb 2019
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar 9. - 10. feb 2019
3. Gentofte Indoor Cup 9. - 17. feb 2019
Greve Goal Show 2019 9. - 10. feb 2019
Pige fodboldweekend i Nørrebrohallen 2. feb 2019
BK Friheden Cup 2019 2. - 3. feb 2019
Champions League Indoor Kunst Cup 2. - 3. feb 2019
HIF - Medaljestævne d.19-20 januar 19. - 20. jan 2019
BSF Nytårs Stævne 2018 28. - 30. dec 2018
Boldklubben Frem Julecup 27. - 29. dec 2018
Gentofte Jule Cup 27. - 30. dec 2018
BSF CUP 2018 - 50 års jubilæumsstævne 15. - 16. dec 2018
HIF - Medaljestævne d.15-16 december 15. - 16. dec 2018
Avarta-Julestævne 2018 1. - 2. dec 2018
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 25. nov 2018 - 31. mar 2019
Champions League Indoor Kunst Cup 24. - 25. nov 2018
LSF - Sydbank Pokal Cup 18. nov 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 18. nov 2018
Orient Cup 2018 indendørs 17. - 18. nov 2018
SGIF November-stævne 2018 16. - 18. nov 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 10. - 11. nov 2018
Nørrebro United/BK Skjold stævne 10. - 11. nov 2018
HIF stævne 3. - 4. nov 2018
HIF - Medaljestævne d.27-28 oktober 27. - 28. okt 2018
2. Gentofte Cup 29. - 30. sep 2018
Orient Cup 2018 1. - 2. sep 2018
2. Gentofte Sommer Cup 30. jun - 1. jul 2018
Nødebo Cup 16. - 17. jun 2018
BSF VM-CUP 2018 16. - 17. jun 2018
Hjorten Cup 21. maj 2018
AIF Cup 2018 19. - 20. maj 2018
Colourplus pinsecup 2018 18. - 21. maj 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
HINSCHbyg Cup 21. apr 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - 15. apr 2018
KIF U10 Cup 2018 Forår 14. - 15. apr 2018
U10 Champions Cup 8. apr 2018
Opstartsstævne 2018 7. - 8. apr 2018
BSF PÅSKECUP 2018 1. - 2. apr 2018
Hafnia Påske Cup 25. mar 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 24. feb 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - 18. feb 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
LSF - Sydbank Guld Cup 21. jan 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018 20. jan 2018
Hornbæk Cup 19. - 28. jan 2018
Futsalstævne i Vallensbæk 13. jan 2018
Bk Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2018 6. - 7. jan 2018
Boldklubben Frem julecup 27. - 29. dec 2017
ØSTERBRO JULE CUP 27. - 28. dec 2017
spar nord cup 2017 27. - 30. dec 2017
Slagelse Cup 2017 9. - 10. dec 2017
HIF – Medaljestævne d.9-10 december 9. - 10. dec 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 26. nov 2017 - 25. mar 2018
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
SGIF novemberstævne 2017 4. - 5. nov 2017
HIF - Medaljestævne, 28 oktober 2017 28. okt 2017
Football Talent Trophy 2017 - U12 27. - 29. okt 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017 7. - 8. okt 2017
Sportsgear Cup 2017 2. - 3. sep 2017
Rosenhøj Cup 2017 26. - 27. aug 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - 13. aug 2017
Optimize sommer cup for U10 piger 10. jun 2017
Pinsecup 2017 2. - 5. jun 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
AB Cup 2017 19. - 21. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
Løve Cup 2017 12. - 14. maj 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - 9. apr 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
DANMARKS SJOVESTE PIGE FODBOLD TRÆNINGS LEJR 8. - 9. apr 2017
Opstart stævne 2017 1. - 2. apr 2017
BSF Vinterstævne 19. mar 2017
Tårnby FFs Guld Cup for piger 18. mar 2017
BSF Topdanmark hallen Cup for U-11 12. mar 2017
EJBY CUP 2017 4. - 5. mar 2017
U10 Piger fastelavn fodbold 26. feb 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
Vibe malerfirma U15/16 penge cup 2017 10. - 12. feb 2017
Gladsaxe Cup 2017 3. - 5. feb 2017
HIF - Medaljestævne, 21 og 22 januar 2017 21. - 22. jan 2017
Hornbæk cup 2017 20. - 29. jan 2017
Salgsbutikken Cup 2017 7. - 8. jan 2017
HIK Jule Cup 29. - 30. dec 2016
BK Skjold Julecup 27. - 28. dec 2016
Nytårscup 2016 27. - 30. dec 2016
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Boldklubben Frem julestævne 2016 27. - 30. dec 2016
Sportmaster Cup 2016 17. - 18. dec 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 4. dec 2016
Drachmann Cup 26. - 27. nov 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - 27. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
Vibecup del 1 18. - 20. nov 2016
Futsalstævne 13. nov 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 12. nov 2016 - 14. jan 2017
SGIF novemberstævne 2016 5. - 6. nov 2016
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 5. - 6. nov 2016
BSI/VIF Nordic Cup 8. - 9. okt 2016
BONES Cup 25. sep 2016
Holbæk Cup 2016 10. - 11. sep 2016
Robey Cup 2016 3. - 4. sep 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
DM i Streetfodbold, Lyngby 6. jul 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
BSI/VIF CUP 21. - 22. maj 2016
HJORTEN CUP 16. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
BorderShop pinsecup 2016 13. - 16. maj 2016
BSF 3-mands CUP den 24. April 2016 (U5, U6 og U7 d 24. apr 2016
Danske Bank Breddestævne Rosenhøj BK 23. apr 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Fomsgaard Gulve Cup 2016 17. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
AIK 65 Opstarts Cup 2016 2. - 3. apr 2016
Mini vintercup 2016 2. - 3. apr 2016
BSF U9 Påskestævne 28. mar 2016
HIK PÅSKE CUP - FUTSAL 19. - 20. mar 2016
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 6. - 20. mar 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
Team Rynkeby Næstved Cup 14. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
BK SKJOLDS FASTELAVNSSTÆVNE 6. - 7. feb 2016
VIF Vinter Cup 5. - 7. feb 2016
Sparekassen Sjælland Indoor Cup 30. - 31. jan 2016
jik futsalcup 2016 23. jan 2016
Hornbæk cup 2016 22. - 31. jan 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
NYTÅRSCUPPEN '16 9. - 10. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
BK Skjolds Jule Bredde Cup 28. - 29. dec 2015
Nytårscup 2015 27. - 30. dec 2015
HIK Jule Cup 27. - 28. dec 2015
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Julestævne i Vindinge (medaljestævne) 20. dec 2015
Guaraná Futsal Cup Denmark 18. - 20. dec 2015
SjSi Julestævne 2015 12. - 13. dec 2015
Cafax VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 7. nov 2015 - 23. jan 2016
Hjortens Pokal Stævne 17. - 18. okt 2015
Rosenhøj Unisport Cup 22. - 23. aug 2015
B93 UnikBolig Cup 2015 15. - 16. aug 2015
Stryhns Cup 2015 8. - 9. aug 2015
Intersport/SEGMENT CUP 2015 30. - 31. maj 2015
HJORTEN CUP 25. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
BorderShop pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - 6. apr 2015
VB Cup 2015 28. mar 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
BSF U8´s Vinterstævne 28. feb 2015
HIF - Medaljestævne 21. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
SGIF vinterstævne 2015 31. jan - 1. feb 2015
Hornbæk cup 2015 (2) 30. jan - 1. feb 2015
OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen 25. jan 2015
Taastrup FC - Breddestævne 2015 23. - 25. jan 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
SuperBrugsen Cup 2015 17. jan 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - 4. jan 2015
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
HIK CUP 27. - 28. dec 2014
BK Skjold Julecup 20. - 21. dec 2014
TUSE CUP UNGDOM 12. - 21. dec 2014
Gladsaxe - DinParkering Cup 28. - 30. nov 2014
KORCH CUP 25. - 26. okt 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Kloster cup 20. - 21. sep 2014
VSF Cup 2014 19. - 21. sep 2014
KIF CUP 13. sep 2014
Solrød Sport CUP, Herstedøster IC 2014 5. - 7. sep 2014
Herlev Festuge stævne 30. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 17. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
Strøby Cup 8-mands 28. - 29. jun 2014
Hjorten Cup 9. jun 2014
Konica Minolta Cup 2014 7. - 8. jun 2014
Vejen Cup 2014 6. - 8. jun 2014
AB Cup 125 år 6. - 9. jun 2014
bo-Hus Cup 2014 6. - 9. jun 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
HIK Påske Cup 12. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen marts 2014 15. mar 2014
HIK CUP 4 - 16. feb 16. feb 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen feb. 2014 8. - 9. feb 2014
HIK CUP 3 - 1./2. feb 1. - 2. feb 2014
BSF 7 mands stævne i Topdanmark Hallen januar 2014 11. - 12. jan 2014
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
HIK CUP 2 - 27./28./29. dec 27. - 29. dec 2013
HIK CUP 1 - 14./15. dec 14. - 15. dec 2013
Indendørsstævne 8. dec 2013
Sportigan Pigecup 30. nov - 1. dec 2013
GHB Julecup 29. nov - 1. dec 2013
BSF Joma Cup efterår 2013 16. - 17. nov 2013
Ølstykke Efterårsturnering 21. okt - 15. dec 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
DGI Street Soccer Regionalt Mesterskab Ringsted 22. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
HSF SuperCup 8. jun 2013
HJORTEN CUP 20. maj 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - 28. apr 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
KB Mikro Cup 2013 - Forår 20. - 21. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Forårscup 2013 17. mar 2013
Nordea Fonden Cup 2. - 3. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
September-stævne 2019
14. - 15. sep
Fregat Cup 2019
6. - 8. sep
Ribe HK's EliteCup 2019
23. - 25. aug
Tornby Cup
20. - 22. sep
September-stævne 2019
14. - 15. sep
Fregat Cup 2019
6. - 8. sep
Tornby Cup
20. - 22. sep
Ribe HK's EliteCup 2019
23. - 25. aug
Følg Staevner.dk på Twitter