Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Vamdrup IF

Klubnavn: Vamdrup IF
Forkortelse: VIF
Adresse: Stadionvej 10
Postnrby: 6580 Vamdrup
Land: Danmark
Webadresse: www.viffodbold.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Vamdrup IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Vamdrup IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Vamdrup IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Vamdrup IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Vamdrup IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Vamdrup IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Vamdrup IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Vamdrup IF. Ønsker Vamdrup IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Vamdrup IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
VIF Fodbold Cup '12 26. - 28. okt 2012
Vamdrup Futsal stævne 14. - 15. jan 2012
VIF Fodbold Cup '11 28. - 30. okt 2011
Vamdrup Futsal stævne 15. - 16. jan 2011
VIF Fodbold Cup '10 29. - 31. okt 2010
Vamdrup Futsal stævne 9. - 10. jan 2010
BHS CUP VAMDRUP 2009 23. - 25. okt 2009
Vamdrup Futsal stævne 10. jan 2009
BHS CUP VAMDRUP 2008 24. - 26. okt 2008

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Select Grænsecup 2018 16. - 18. nov 2018
Høje Kolstrup Stævne 2018 16. - 18. nov 2018
Pandekage Cup 26. aug 2018
Super Brugs Cup 2018 10. - 12. aug 2018
VB Cup 2018 23. - 24. jun 2018
SYDBANK CUP KOLDING 9. jun 2018
Mini VM 2018 - SUB Sønderborg 9. - 10. jun 2018
Dalby Mølle Pokal 2018 2. - 3. jun 2018
VBI Cup 26. maj 2018
Bramdrupdam Cup 2018 12. - 13. maj 2018
LotraCup 2018 10. - 11. mar 2018
Brunmose Cup Ødsted 2018 3. - 4. mar 2018
Bilka Cup 17. - 18. feb 2018
TEAM 10 U18 Pige Futsal 2018 / 1 10. feb 2018
FLEXA CUP 2018 10. - 11. feb 2018
REMA 1000 Mini SIF Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Tresu CUP 27. jan - 4. feb 2018
Maliq Vinter Cup 2018 26. - 28. jan 2018
Sparekassen Fyn Cup 2018 20. - 21. jan 2018
TPI REMA1000 CUP 2018 19. - 21. jan 2018
ØSVN IF/Sportigan Egtved Indestævne 2018 13. - 14. jan 2018
REMA 1000 SIF Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Gorms Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Åbne Syddanske PIGE Inde- Mesterskaber 6. jan 2018
Nordea Cup 2018, Give 5. - 7. jan 2018
Middelfart Sparekasse Julefutsal 27. - 30. dec 2017
NRUI Julestævne 2016 27. - 30. dec 2017
Sparekassen Bredebro Cup 15. - 17. dec 2017
Sanderum Cup B/C stævne 2. - 3. dec 2017
Løjt IF Cup 2017 24. - 26. nov 2017
Høje Kolstrup Stævne 2017 17. - 19. nov 2017
Teamvest-CUP 2017 17. - 19. nov 2017
Dalum Multi Cup - Piger 11. - 12. nov 2017
Bramdrupdam Cup 2017 10. - 19. nov 2017
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 9. sep 2017
BJERT CUP 9. sep 2017
Møgeltønder CUP 2017 2. - 3. sep 2017
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
Super Brugs Cup 2017 11. - 13. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2017 10. - 11. jun 2017
Bramdrupdam Cup 2017 26. - 28. maj 2017
VBI Cup 13. maj 2017
Vinding Cup 2017 12. maj 2017
LotraCup 2017 - Piger 26. mar 2017
B 67 CUP 2017 jubilæum 25. feb 2017
Bilka Cup 18. - 19. feb 2017
FLEXA CUP 2017 11. - 12. feb 2017
REMA 1000 Mini SIF Cup 4. - 5. feb 2017
Tresu CUP 2 3. - 5. feb 2017
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2017 28. - 29. jan 2017
SINE Cup 2017 28. - 29. jan 2017
Tresu CUP 1 27. - 29. jan 2017
Gorms Cup 2017 13. - 15. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
Hansen / Nissen Cup 2016 27. - 30. dec 2016
Kellmann's VVS Cup 2016 17. - 18. dec 2016
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Sparekassen Bredebro Cup 16. - 18. dec 2016
ALLESØ CUP 2016 25. - 27. nov 2016
Høje Kolstrup Stævne 2016 19. - 20. nov 2016
BIF CUP 2016 B/C stævne 19. - 20. nov 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Bramdrupdam Cup 2016 11. - 20. nov 2016
Dansk Isolering Cup 2016 5. - 6. nov 2016
Middelfart Sparekasse / Løsning IF ungdoms stævne 10. sep 2016
BJERT CUP 10. sep 2016
Super Brugs Cup 2016 5. - 7. aug 2016
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2016 18. - 19. jun 2016
Id Hair Sommer Cup VRI 2016 11. jun 2016
Dalby Mølle Pokal 2016 4. - 5. jun 2016
Maliq Sommer Cup 2016 4. jun 2016
Vejen CUP 2016 3. - 5. jun 2016
VBI Cup 28. maj 2016
BGIF Cup 2016 28. maj 2016
BGIF U12 Futsal cup 13. mar 2016
Brunmose Cup Ødsted 12. mar 2016
B1913 CUP 2016 27. - 28. feb 2016
Bilka Cup 20. - 21. feb 2016
Flexa Cup 2016 13. - 14. feb 2016
Holmris + Flexform Cup 6. - 7. feb 2016
TRESU mini MINI CUP 6. feb 2016
ØLHOLM CUP 2016 31. jan - 7. feb 2016
ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2016 30. - 31. jan 2016
REMA 1000 Mini SIF Cup 30. - 31. jan 2016
Egif CUP 2016 23. - 31. jan 2016
HORSENS INDOOR 2016 23. - 24. jan 2016
TRESU CUP MINI stævne 16. - 17. jan 2016
B1909 U12 Indefodboldstævne 16. jan 2016
Dybbøl Cup 2016 15. - 17. jan 2016
REMA 1000 SIF Cup 9. - 10. jan 2016
Horsens FS cup 2016 8. - 10. jan 2016
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
NRUI Julestævne 2015 27. - 30. dec 2015
Sportigan cup 2015 19. - 20. dec 2015
Sparekassen Bredebro Cup 18. - 20. dec 2015
SPARKRON/SPORTMASTER CUP 18. - 20. dec 2015
B1909 Indefodboldstævne 2015 11. - 13. dec 2015
Fraugde CUP 2015 4. - 6. dec 2015
Thyras Cup 2015 28. - 29. nov 2015
ALLESØ CUP 2015 27. - 29. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
Spar Nord Cup FUTSAL 2015 13. nov 2015
Løjt IF Cup 2015 31. okt - 1. nov 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 17. - 25. okt 2015
Løsning IF Drenge Cup 12. sep 2015
Møgeltønder Cup 5. - 6. sep 2015
BGIF Jubilæums-Cup 2015 5. - 6. sep 2015
Rasmus Klumps pandekagestævne 30. aug 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
Super Brugs Cup 2015 7. - 9. aug 2015
VB Drenge Cup 2015 28. jun 2015
VB Pige Cup 27. jun 2015
123LAGERSALG - DGI CUP 21. jun 2015
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 2015 20. - 21. jun 2015
BGIF U9 13. - 14. jun 2015
SHIF CUP 6. jun 2015
BGIF CUP 2015 U11 30. maj 2015
FÆNGSLET STREET 30. - 31. maj 2015
Fynske Bank Cup 14. maj 2015
Ubberud Cup 15 10. maj 2015
Lotra Cup 2015 Drenge 7. - 8. mar 2015
ØSVN IF /Sportigan Egtved Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
Bilka Cup 14. - 15. feb 2015
DGI Landsdelsmesterskab - Pigehold 31. jan 2015
Mini SIF Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
SIF Cup 2015 16. - 18. jan 2015
Tresu Cup "Mini" 10. - 11. jan 2015
Horsens FS cup 2015 9. - 11. jan 2015
Dybbøl Cup 2015 9. - 11. jan 2015
Næsby Cup 2015 2. - 4. jan 2015
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
NRUI Julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
Sportigan Julecup 2014 20. - 21. dec 2014
Løjt Superbrugsen Håndbold Cup 19. - 21. dec 2014
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
B1909 A-Stævne 12. - 14. dec 2014
Tresu Cup 2014 - Weekend den 28. - 29. - 30. novem 28. - 30. nov 2014
Lyseng Pige Stævne 22. nov 2014
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
Tresu Cup 2014 - Weekend 21. - 22. - 23. november 21. - 23. nov 2014
Tresu Cup 2014 - Weekend 15. 16. november 15. - 16. nov 2014
Spar Nord Cup 2014 14. - 23. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
Fleggaard Cup 2014 1. - 2. nov 2014
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 18. - 26. okt 2014
Løsning IF Cup 6. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2014 17. aug 2014
Super Brugs Cup 2014 8. - 10. aug 2014
VB Drenge Cup 2014 29. jun 2014
VB Pige Cup 28. jun 2014
ØSVN IF/Sportigan Egtved Sommerstævne 21. - 22. jun 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
Mini VM 2014 - SUB Sønderborg 14. - 15. jun 2014
Dalum Pige Cup 2014 for U8-U16 piger 31. maj - 8. jun 2014
BGIF Cup 2014 24. maj 2014
Vinding CUP 2014 16. maj 2014
Løjt IF Cup 3-Bold 8. - 9. mar 2014
ØSVN IF - Indestævne 1. - 2. mar 2014
Horsens KFUM Cup 22. feb 2014
Simon Kjær/Diadora Cup 21. - 23. feb 2014
SIF Mini Cup 2014 1. - 2. feb 2014
Super Ego Event Cup 2014 1. - 2. feb 2014
DGI Pigestævner 1. feb 2014
BIFUS CUP 2014 1. feb 2014
Spar Nord Bank EGIF CUP 2014 - Få pladser tilbage 24. - 26. jan 2014
SIF Cup 2014 17. - 19. jan 2014
HORSENS CUP 2014 10. - 12. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND 10. - 12. jan 2014
Fleggaard Julestævne 2013 presented by Intersport 28. - 29. dec 2013
Julefodbold i Holsted 2013 27. - 28. dec 2013
SIK Futsal Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Hansen / Nissen Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Hummel Sportigan Cup 2013 29. - 30. nov 2013
ALLESØ CUP 2013 29. nov - 1. dec 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 20. - 27. okt 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
Martinsen cup 24. - 25. aug 2013
Super Brugs Cup 2013 2. - 4. aug 2013
ØSVN IF Sommerstævne 16. jun 2013
Dalby Mølle Pokal 2013 1. - 2. jun 2013
Løjt Open 25. maj 2013
BGIF CUP 2013 18. maj 2013
Dalum Pige Cup U9 & U10 4. maj 2013
Mini-Champions League i Dybbøl 2013 27. apr 2013
FLEGGAARD/CAFAX CUP 27. apr 2013
Stadium Cup - ØSVN IF 9. - 10. mar 2013
B1909 Breddestævne for børnehold 2. - 10. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter