Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Dianalund IF

Klubnavn: Dianalund IF
Forkortelse: DIF
Adresse: Sømosevej 48
Postnrby: 4293 Dianalund
Land: Danmark
Webadresse: www.dianalundif.dk
Webadresse: www.dianalundfodbold.dk

Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Dianalund IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Dianalund IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Dianalund IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Dianalund IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Dianalund IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Dianalund IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Dianalund IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Dianalund IF. Ønsker Dianalund IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Dianalund IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
FodboldVibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne

Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov

D.F.U.S (Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening) indbyder til pengestævne i Holberghallen for drenge i alderen 13-17 år. Præmier i U13+U14 er 1. 4.000 kr. 2. 2.500 kr. 3. 1.500 kr. i U16/17 er præmierne 1. 2.500 kr. 2. 1.500 kr. 3. 750 kr.
Logo Vibe´s Malerfirma Cup - Del 1
FodboldVibe´s Malerfirma Cup - Del 1

Vibe´s Malerfirma Cup - Del 1
18. - 20. jan 2019

Støtteforeningen D.F.U.S (Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening indbyder til indendørsstævne for drenge og piger i alderen U5-U16& Dame Senior. Der er pokaler til alle spillere i U5-U9, i U10-U16 er der pokaler til alle spillere der bliver nr. 1,2,3
Logo Vibe´s Malerfirma Cup - Del 2
FodboldVibe´s Malerfirma Cup - Del 2

Vibe´s Malerfirma Cup - Del 2
22. - 24. feb 2019

Støtteforeningen D.F.U.S (Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening indbyder til indendørsstævne for drenge og piger i alderen U10 - U13& Oldboys. Der er pokaler til alle spillere, der bliver nr. 1,2 eller 3 samt til dagens spiller.
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Vibe´s Malerfirma Cup - Drengestævne 2. - 4. mar 2018
Vibe´s Malerfirma Cup - Pigestævne 12. - 14. jan 2018
Frank Jensen Cup 2017 1. - 3. dec 2017
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne 17. - 19. nov 2017
Brolagt Pinsecup 2017 2. - 4. jun 2017
Frank jensen Cup 24. - 26. feb 2017
Vibecup del 3 11. - 12. feb 2017
Vibe malerfirma U15/16 penge cup 2017 10. - 12. feb 2017
Vibecup del 2 20. - 22. jan 2017
Vibecup del 1 18. - 20. nov 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - 16. maj 2016
Farvelade Cup 3.Del 5. - 7. feb 2016
Farvelade cup 2.Del 22. - 24. jan 2016
Farvelade cup 1.Del 20. - 22. nov 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 2 23. - 25. jan 2015
Vibes Malerfirmacup 1 21. - 23. nov 2014
Brolagt Pinsecup 2014 7. - 9. jun 2014
Vibes Malerfirmacup 3 15. - 16. feb 2014
Vibes Malerfirmacup 2 24. - 26. jan 2014
Vibes Malerfirmacup 1 16. - 17. nov 2013
Brolagt Pinse Cup 18. - 20. maj 2013
Brolagt Oldboys cup 2013 18. maj 2013
D.F.U.S... U16/18 pigecup 23. feb 2013
Vibe Malerfirma Cup 3 22. - 24. feb 2013
D.F.U.S U15/16 superCup 26. jan 2013
Dame senior Cup 26. jan 2013
Vibe malefirma Cup 2 25. - 27. jan 2013
Vibe Malerfirma Cup 1 23. - 25. nov 2012
Pinse old/veteran/senior cup 26. - 27. maj 2012
Pinse Cup 2012 26. - 28. maj 2012
U18 pige cup 14. jan 2012
Vibe Malerfirma Cup 2011/12 13. - 15. jan 2012
pinsecup 2011 12. jun 2011
Pinsecup 2011 11. - 13. jun 2011
Vibe Cup 2011 8. - 9. jan 2011
Lunden Pigecup 21. aug 2010
Lunden Pigecup 16. jul 2010
Pinse Cup 2010 22. - 24. maj 2010
D.F.U.S CUP 7. mar 2010
Vibe Cup 2. - 3. jan 2010
Pinsecup 30. maj - 1. jun 2009
Pinsecup 10. - 12. maj 2008

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Undløse Cup Uge 26 2018 26. - 30. jun 2018
Solrød VM Sommer Cup 16. jun 2018
Giraf Cup 2018 26. maj 2018
VHG-Cup 10. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
Tuse Cup 08-04-2018 8. apr 2018
VESTI OLSEN & HANSEN CUP 2018 16. - 18. feb 2018
Stenlille Cup 2018 2. - 4. feb 2018
Din Bilpartner Cup, 2018, indendørsstævne, Høng 12. - 14. jan 2018
Kværkeby IF's Nytårsstævne 2018 6. - 7. jan 2018
Nytårscup 2017 27. - 30. dec 2017
Aarby cup 2017 8. - 10. dec 2017
Frank Jensen Cup 2017 1. - 3. dec 2017
Stenlille Cup 2017 17. - 19. nov 2017
Undløse Cup 28. jun - 1. jul 2017
Brolagt Pinsecup 2017 2. - 4. jun 2017
Giraf Cup 2017 20. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
Årby Cup 2017 17. - 19. mar 2017
FK Sydsjælland 05 Cup - februar 2017 24. - 26. feb 2017
Frank jensen Cup 24. - 26. feb 2017
Team Rynkeby Næstved Cup 2017 18. - 19. feb 2017
MK Fodbold Cup 2017 17. - 19. feb 2017
Vibecup del 3 11. - 12. feb 2017
Vibe malerfirma U15/16 penge cup 2017 10. - 12. feb 2017
Vibecup del 2 20. - 22. jan 2017
Din Bilpartner Cup 2017, indendørsstævne, Høng 13. - 15. jan 2017
Vibecup del 1 18. - 20. nov 2016
Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse 24. - 26. jun 2016
24Sport Cup 2016 11. - 12. jun 2016
Pinsecup - Brolagt 2016 14. - 16. maj 2016
JR Cup 2016 5. maj 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Farvelade Cup 3.Del 5. - 7. feb 2016
Din Bilpartner Cup 2016 i Høng Hallen 29. - 31. jan 2016
Farvelade cup 2.Del 22. - 24. jan 2016
Stenlille cup/TK cup 15. - 17. jan 2016
Regstrup ny auto cup 2015 5. - 6. dec 2015
Farvelade cup 1.Del 20. - 22. nov 2015
Bygma Cup 2015 13. - 15. nov 2015
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2015 16. aug 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
IF62 21. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 2 23. - 25. jan 2015
Sportmaster Cup 2015 9. - 11. jan 2015
Hvalsø Cup 2015 2. - 4. jan 2015
KIF CUP nytårsstævne 27. - 28. dec 2014
Nytårscup 2014 27. - 30. dec 2014
Faxe Kondi/Elmely Kro Cup 2014 6. - 7. dec 2014
Vibes Malerfirmacup 1 21. - 23. nov 2014
U8 pige stævne i Brøndby 14. sep 2014
Havdrup Sommer Cup 2014 17. aug 2014
SKODA Køge Cup 16. aug 2014
Brolagt Pinsecup 2014 7. - 9. jun 2014
Sydbank Store Bededags Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Opstartsstævne 2014 - Jernløse Boldklub 19. apr 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - 9. mar 2014
Vibes Malerfirmacup 3 15. - 16. feb 2014
MK Fodbold Cup 2014 14. - 16. feb 2014
Sydbank Cup 2014 ( pigestævne ) 1. - 2. feb 2014
Vibes Malerfirmacup 2 24. - 26. jan 2014
Masita Cup 18. jan 2014
ABC CUP '14 3. - 5. jan 2014
Nytårscup 2013 27. - 30. dec 2013
Sportmaster Cup 29. nov - 1. dec 2013
Vibes Malerfirmacup 1 16. - 17. nov 2013
FK Sydsjælland 05’s børnestævne 14. - 15. sep 2013
5 mands stævne 7. sep 2013
Brolagt Pinse Cup 18. - 20. maj 2013
Bjæverskov Indoor Cup 16. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
HIF - Medaljestævne d.15-16 december
15. - 16. dec
Rema 1000 Stenlille Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Din Bilpartner Cup, 2019, pengestævne, Høng
11. - 13. jan 2019
Kværndrup Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
LOLLANDS BANK CUP 2018 - ØRSLEV GIF
16. - 18. nov
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter