Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Ejby IK

Klubnavn: Ejby IK
Forkortelse: EIK
Adresse: Halvej 5
Postnrby: 5592 Ejby
Land: Danmark
Webadresse: www.ejbyik.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Ejby IK på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Ejby IK har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Ejby IK har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Ejby IK's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Ejby IK logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Ejby IK. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Ejby IK og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Ejby IK. Ønsker Ejby IK ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Ejby IK's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Lunderskov Cup 10. - 12. aug 2018
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom 5. aug 2018
Kværndrup Cup 2018 27. jan - 4. feb 2018
Sparekassen Fyn Cup 2018 20. - 21. jan 2018
NRUI Julestævne 2017 27. - 30. dec 2017
Sanderum Cup B/C stævne 2. - 3. dec 2017
Munkebo Cup 17. - 19. nov 2017
Lunderskov Cup 12. - 13. aug 2017
InterSport Otterup Cup 2017 for U12 19. mar 2017
B 67 CUP 2017 jubilæum 25. feb 2017
Bilka Cup 18. - 19. feb 2017
KB Cup 2017 28. - 29. jan 2017
Nr. Lyn Cup 20. - 22. jan 2017
Dybbøl Cup 2017 13. - 15. jan 2017
Nordea Cup 2017, Give 6. - 8. jan 2017
Spar Nord Julecup 27. - 30. dec 2016
Fraugde spar nord cup 2. - 4. dec 2016
ALLESØ CUP 2016 25. - 27. nov 2016
DALBY-STÆVNET 2016 25. - 27. nov 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Ubberud Indoor Cup 2016 12. - 13. mar 2016
Fynske Bank Cup 5. mar 2016
B1913 CUP 2016 27. - 28. feb 2016
Bilka Cup 20. - 21. feb 2016
Holmris + Flexform Cup 6. - 7. feb 2016
BIF CUP TØZER 30. jan 2016
Egif CUP 2016 23. - 31. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
HOUNd Cup 22. - 24. jan 2016
Dybbøl Cup 2016 15. - 17. jan 2016
REMA 1000 SIF Cup 9. - 10. jan 2016
Intersport Cup - Munkebo 2016 8. - 10. jan 2016
NRUI Julestævne 2015 27. - 30. dec 2015
Hansen / Nissen Cup 2015 27. - 30. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
Fraugde CUP 2015 4. - 6. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
Thyras Cup 2015 28. - 29. nov 2015
ALLESØ CUP 2015 27. - 29. nov 2015
DALBY-STÆVNET 2015 27. - 29. nov 2015
TRESU CUP 14. - 29. nov 2015
Kathrine Andersen Chokolade Cup 2015, VRI 14. - 15. nov 2015
Spar Nord Cup 2015 13. - 22. nov 2015
Munkebo cup 13. - 15. nov 2015
Flügger Farve Cup - Christiansfeld 17. - 25. okt 2015
Rema 1000 Marienlund Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
B1913 CUP 20. - 22. feb 2015
Mini SIF Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Februar Cup 2015 24. jan - 8. feb 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
ALLESØ CUP 2014 28. - 30. nov 2014
Spurtpræmie Stævne 22. - 23. nov 2014
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
Munkebo Cup 14. - 16. nov 2014
BIFUS CUP 2014 1. feb 2014
Februar Cup 2014 25. jan - 9. feb 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 2. WEEKEND 17. - 19. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND 10. - 12. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter