Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Aalborg KFUM Fodbold

Klubnavn: Aalborg KFUM Fodbold
Forkortelse:
Adresse: Under Lien 60
Postnrby: 9000 Aalborg
Land: Danmark
Webadresse: www.aalborgkfumfodbold.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Aalborg KFUM Fodbold på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Aalborg KFUM Fodbold har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Aalborg KFUM Fodbold har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Aalborg KFUM Fodbold's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Aalborg KFUM Fodbold logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Aalborg KFUM Fodbold. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Aalborg KFUM Fodbold og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Aalborg KFUM Fodbold. Ønsker Aalborg KFUM Fodbold ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Aalborg KFUM Fodbold's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Sparekassen Vendsyssel Futsal Cup 2018 14. - 16. dec 2018
KN CUP 2018 23. - 25. nov 2018
Jutlander Bank Cup 2018 2. - 11. nov 2018
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018 13. okt 2018
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018 19. aug 2018
RKG Cuppen 2018 18. - 19. aug 2018
Nordjyske Bank Cup Brønderslev 11. - 12. aug 2018
B52/AFC REMA 1000 Cup 30. jun - 1. jul 2018
SUNCHARTER Landsby-cup 2018 23. - 24. jun 2018
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2018 2. - 3. jun 2018
Zebra Cup 2018 2. jun 2018
Dall-Ferslev IF's Spar Nord Cup 2018 21. - 22. apr 2018
Jutlander Bank Cup 2018 2. - 4. mar 2018
Sparekassen Vendsyssel Cup 16. - 18. feb 2018
Kongerslev Auto Cup 2018 26. - 28. jan 2018
Nilfisk-Spar Nord Cup 2018 19. - 21. jan 2018
Thisted Indoor 12. - 14. jan 2018
AaB Julecup 8. - 9. dec 2017
KN CUP 2017 25. - 26. nov 2017
Jutlander Bank Cup 2017 3. - 12. nov 2017
Louis Nielsen Cup 2017 14. okt 2017
U13 Young Guns Elite Cup 29. sep - 1. okt 2017
VEJEN CUP 2017 22. - 24. sep 2017
INTERSPORT SPORT DRESS CUP, STORVORDE 17. sep 2017
Zebra cup 2017 16. sep 2017
B52/AFC REMA 1000 Cup 10. sep 2017
Vendsyssel Cup 2017 3. sep 2017
Klarup-RKG - Sparekassen Vendsyssel Cup 2017 12. - 13. aug 2017
Nordjyske Bank Cup Brønderslev 12. - 13. aug 2017
Jutlander Bank Cup 24. - 25. jun 2017
SUNCHARTER Landsby-cup 2017 24. - 25. jun 2017
NMT-BYENS CUP 2017 24. - 25. jun 2017
Automester - Åbne Randers Mesterskaber 2017 10. - 11. jun 2017
Dall/Ferslev IF's Spar Nord Cup 2017 22. - 23. apr 2017
BSI/VIF Nordic CUP 2017 8. - 9. apr 2017
Assens Cup 2017 18. mar 2017
U10 Drenge B/C træningsstævne 18. mar 2017
U10 Pige Cup i Skørping 4. mar 2017
Jutlander Bank Cup 2017 3. - 5. mar 2017
Sparekassen Vendsyssel Cup 17. - 19. feb 2017
Nilfisk-Toyota Hadsund Cup 2017 20. - 22. jan 2017
Multiforum Cup 2016 9. - 11. dec 2016
KN-CUP 26. nov 2016
Jutlander Bank Cup 2016 4. - 13. nov 2016
Vinter Champions League U11 24. okt 2016 - 24. mar 2017
SHI Cup 2016 (U5 - U10) 9. okt 2016
VEJEN CUP 2016 23. - 25. sep 2016
INTERSPORT SPORT DRESS CUP, STORVORDE 18. sep 2016
Spar Nord Cup Hadsund 27. aug 2016
Nordjyske Bank Cup Brønderslev 13. - 14. aug 2016
Spar Nord Cup 3. jul 2016
B52/AFC Spar Nord Cup 26. jun 2016
SUNCHARTER Landsby-cup 2016 18. - 19. jun 2016
Vejen CUP 2016 3. - 5. jun 2016
ZEBRA CUP 2016 21. maj 2016
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 30. apr - 1. maj 2016
Dall/Ferslev IF's Spar Nord Cup 2016 16. - 17. apr 2016
Sparekassen Vendsyssel Cup 19. - 21. feb 2016
BMK CUP - DJS 29. jan - 7. feb 2016
Nilfisk-Cup 2016 15. - 17. jan 2016
multiforum cup 11. - 13. dec 2015
Jutlander Bank Cup 2015 13. - 15. nov 2015
Vejgaard Efterårscup 2015 10. - 11. okt 2015
SSB JUBILÆUMSCUP 20. sep 2015
VSF Cup 2015 18. - 20. sep 2015
Spar Nord Cup Hadsund 29. aug 2015
Bella Italia Cup 28. jun 2015
Jutlander Bank Cup 20. - 21. jun 2015
Spar Nord Landsby-cup 2015 20. - 21. jun 2015
Vejen Cup 2015 5. - 7. jun 2015
ZEBRA CUP 2015 31. maj 2015
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 1. - 3. maj 2015
Dall/Ferselv IF's Spar Nord Cup 2015 18. - 19. apr 2015
Sparekassen Vendsyssel Cup 20. - 22. feb 2015
Vestergaard Biler Cup 13. - 15. feb 2015
Fyrkat Cup 2015 23. - 25. jan 2015
Nilfisk/Alto-Cup 2015 16. - 18. jan 2015
BlicherCup indendørs 2014 6. - 7. dec 2014
Vildmose CUP 2014 29. nov - 14. dec 2014
Jutlander Bank Cup 2014 7. - 16. nov 2014
Vejgaard Efterårscup 2014 11. - 12. okt 2014
VSF Cup 2014 19. - 21. sep 2014
Jutlander Bank Cup 2014 13. - 14. sep 2014
Jyske 3-bold Storstævne, AaB 30. aug 2014
Bella Italia Cup 29. jun 2014
Vodskov Cup 2014 28. - 29. jun 2014
Spar Nord Landsby-cup 2014 21. - 22. jun 2014
ZEBRA CUP 2014 25. maj 2014
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårscup 26. - 27. apr 2014
Fyrkat Cup 2014 28. feb - 2. mar 2014
Sparekassen Himmerland Cup 2014 21. - 23. feb 2014
Sparekassen Vendsyssel Cup 14. - 16. feb 2014
Nilfisk/Alto-Cup 2014 17. - 19. jan 2014
Langå Sparekasse Cup - Ungdom 8. - 10. nov 2013
SydbankCup 2013 7. - 8. sep 2013
Bella Italia Cup 30. jun 2013
Spar Nord Landsby-cup 2013 22. - 23. jun 2013
SparNord & Fårup Sommerland SommerCup 2013 15. jun 2013
Nybolig Palle Ørtoft / Nykredit Aalborg Forårs cup 27. - 28. apr 2013
Sparekassen Himmerland Cup 2013 22. - 24. feb 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter