Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Boldklubbben 1913

Klubnavn: Boldklubbben 1913
Forkortelse: B1913
Adresse: Campusvej 55
Postnrby: 5230 Odense M
Land: Danmark
Webadresse: www.b1913.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Boldklubbben 1913 på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Boldklubbben 1913 har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Boldklubbben 1913 har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Boldklubbben 1913's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Boldklubbben 1913 logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Boldklubbben 1913. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Boldklubbben 1913 og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Boldklubbben 1913. Ønsker Boldklubbben 1913 ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Boldklubbben 1913's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Se nyt opslag! 7. - 9. feb 2014
B1913 CUP 7. - 9. feb 2014
B1913 indestævne 29. nov - 1. dec 2013
MAJCUP II 17. - 19. maj 2013
MAJCUP 3. - 5. maj 2013
B1913 Jubilæumsstævne 8. - 10. feb 2013
B1913 indestævne 30. nov - 2. dec 2012
B1913 indestævne 30. nov - 2. dec 2012
B1913 indestævne 30. nov - 2. dec 2012
B1913 Maj Cup del II 25. - 27. maj 2012
B1913 Maj Cup del I 4. - 6. maj 2012
SPAR NORD CUP 2. - 4. dec 2011
B1913 CUP 2010 3. - 5. dec 2010
Maj Stævne 22. - 24. maj 2010
DTA Cup 4. - 6. dec 2009
Majstævne 8. - 10. maj 2009
B1913 Cup 5. - 7. dec 2008
Maj Stævne 2008 10. - 12. maj 2008
B1913 Cup 24. - 25. nov 2007
Maj Stævne B1913 5. maj 2007

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Fortuna Danski Cup 2014 7. - 9. jun 2014
B67CUP 2014 1. mar 2014
B1913 CUP 7. - 9. feb 2014
KB Cup 2014 1. - 2. feb 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Sparekassen Faaborg Cup 2014 25. - 26. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 2. WEEKEND 17. - 19. jan 2014
OGIF CUP 17. - 19. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND 10. - 12. jan 2014
KORUP REMA 1000 CUP 2014 3. - 5. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
B1913 indestævne 29. nov - 1. dec 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Veflinge Cup 2013 22. - 24. nov 2013
Skt Klemens Cup 22. - 24. nov 2013
B1909 Indefodboldstævne 2013 15. - 17. nov 2013
Munkebo Cup 15. - 17. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
VIF Fodbold Cup '13 25. - 27. okt 2013
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2013 18. aug 2013
Laudrup & Høgh Street 2013 - Odense 9. aug 2013
Kerteminde Cup 2013 28. - 30. jun 2013
MAJCUP 3. - 5. maj 2013
Fraugde Pige Cup 2013 6. - 7. apr 2013
FCH-Cup 2013 24. feb 2013
OGIF CUP 2013 15. - 17. feb 2013
B 67 CUP 2013 9. feb 2013
B1913 Jubilæumsstævne 8. - 10. feb 2013
KB Cup 2013 2. - 3. feb 2013
Kildemoes Cup 26. - 27. jan 2013
Februar Cup 2013 26. jan - 10. feb 2013
TPI FAXE KONDI CUP 2013 19. - 27. jan 2013
BIF-STÆVNET 2013 2. WEEKEND 11. - 13. jan 2013
Næsby Cup/Danske Bank Cup 2013. 4. - 6. jan 2013
BIF-STÆVNET 2013 1. WEEKEND 4. - 6. jan 2013
Korup Cup 2013 4. - 6. jan 2013
Martinsen Cup 2012 27. - 29. dec 2012
Danske Bank Cup 2012 - Marienlyst bk. i Odense 14. - 16. dec 2012
Gelstedstævnet 8. - 9. dec 2012
Dalum Multicup 2012 for U12-U15 hold 8. - 9. dec 2012
Danske Bank Cup 2012 - Fraugde 30. nov - 2. dec 2012
B1913 indestævne 30. nov - 2. dec 2012
Sport-Master Cup '12 23. - 25. nov 2012
ALLESØ CUP 2012 23. - 25. nov 2012
B1909 Indefodboldstævne 16. - 18. nov 2012
VIF Fodbold Cup '12 26. - 28. okt 2012
B1913 Maj Cup del II 25. - 27. maj 2012
B1913 Maj Cup del I 4. - 6. maj 2012
Fraugde Pige / Harald Nyborg Cup 2012 31. mar - 1. apr 2012
FCH-Cup 2012 26. feb 2012
Fraugde fodpleje Cup 19. feb 2012
OGIF CUP 2012 17. - 19. feb 2012
Veflinge Cup 2012 12. feb 2012
B 67 CUP 2012 11. - 12. feb 2012
Sportmaster Cup - Munkebo 2012 10. - 11. feb 2012
Nordicbet Cup 5. feb 2012
KB Cup 2012 4. - 5. feb 2012
TPI UMBRO CUP 2012 (28/29) 28. - 29. jan 2012
BRING/CENTRUM SKILTE CUP 21. jan 2012
Barracuda cup 21. jan 2012
TPI UMBRO CUP 2012 (21/22) 21. - 22. jan 2012
Danske Bank Morud Cup 2012 21. jan 2012
Danske Bank Cup 2012 19. - 22. jan 2012
BIF-STÆVNET 2012 1. WEEKEND 6. - 8. jan 2012
Næsby Cup/Danske Bank Cup 2012 6. - 8. jan 2012
Fyns Største Seniorstævne 6. - 8. jan 2012
Korup Cup 2012 6. - 8. jan 2012
Odense Bulldogs cup 2012 4. jan 2012
Danske Bank Cup 2011 - Marienlyst bk. i Odense 16. - 18. dec 2011
Herre Senior Stævne 10. dec 2011
Dalum Multicup 2011 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2011
Sport & profil cup 4. dec 2011
Danske Bank Cup 2011 - Fraugde 2. - 4. dec 2011
SPAR NORD CUP 2. - 4. dec 2011
Morud Julestævne 2011 2. - 10. dec 2011
Markussen Sport Cup 2011 27. nov 2011
Fjordager - Medaljestævne 2011 26. - 27. nov 2011
Thyras Cup 2011 26. - 27. nov 2011
Umbro Cup 25. - 27. nov 2011
Retro Cup 2011 19. nov 2011
Albani Cup 2011 19. nov 2011
B1909 Indefodboldstævne 2011 18. - 20. nov 2011
Danske Bank Cup/Munkebo 18. - 20. nov 2011
DUF Cup 12. nov 2011
VIF Fodbold Cup '11 28. - 30. okt 2011
Super Brugs Cup 2011 5. - 7. aug 2011
Kerteminde Cup 2011 24. - 26. jun 2011
FC FYN CUP 2011 11. jun 2011
FCH-Cup 2011, U13 drenge 19. feb 2011
OGIF CUP 2011 18. - 20. feb 2011
CECS Cup 2011 13. feb 2011
Sportsmaster Cup - Munkebo 12. feb 2011
Nordea Cup Kerteminde 5. - 6. feb 2011
TPI UMBRO CUP 2011 (22/23) 22. - 23. jan 2011
SIF CUP 21. - 23. jan 2011
TPI UMBRO CUP 2011 (15/16) 15. - 16. jan 2011
BIF-Stævnet 2011 (2.weekend) 14. - 16. jan 2011
MIDDELFART SPAREKASSE CUP - Stor bane(40x80)-Vejle 8. - 9. jan 2011
BIF-Stævnet 2011 (1.weekend) 7. - 9. jan 2011
Næsby Cup/Danske Bank Cup 2011. 7. - 9. jan 2011
Danske Bank Cup 2010 - Marienlyst bk. 17. - 19. dec 2010
Dalum Multicup 2010 for U12-U15 hold 11. - 12. dec 2010
B1913 CUP 2010 3. - 5. dec 2010
Danske Bank Cup 2010 - Fraugde 3. - 5. dec 2010
Fjordager AL Bank Cup 2010 27. - 28. nov 2010
Umbro Cup 26. - 28. nov 2010
Dalby Stævnet 20. - 21. nov 2010
B1909 Indefodboldstævne 19. - 21. nov 2010
Dalum Marsvin Cup 2010 - U6 til U11 13. - 14. nov 2010
Danske Bank Cup / Ubberud I.F 12. - 14. nov 2010
VIF Fodbold Cup '10 29. - 31. okt 2010
B1909 Opstartsstævne 9. - 13. aug 2010
Marienlyst Cup 2010 8. aug 2010
Super Brugs Cup 2010 6. - 8. aug 2010
Kerteminde Cup 2010 25. - 27. jun 2010
VM for U-10 & 12 drenge 19. jun 2010
Vonsild Cup 2010 12. - 20. jun 2010
Maj Stævne 22. - 24. maj 2010
Kick Off Tournament.dk 12. - 14. mar 2010
KBCUP BYGMA 27. - 28. feb 2010
Februar Cup 2010 3. weekend 12. - 14. feb 2010
KB Cup 2010 6. - 7. feb 2010
TPI UMBRO CUP 2010 (23/24) 23. - 24. jan 2010
SIF CUP 2010 22. - 24. jan 2010
Søhus Stige boldklub Danske bank Cup 2010 21. - 24. jan 2010
TPI UMBRO CUP 2010 (16/17) 16. - 17. jan 2010
BIF-STÆVNET 2010 15. - 17. jan 2010
BIF-STÆVNET 2010 8. - 10. jan 2010
Korup Cup 2010 8. - 10. jan 2010
NÆSBY CUP 2010. 8. - 10. jan 2010
Danske Bank Cup 2009 - Marienlyst bk. 18. - 20. dec 2009
Umbro Cup 18. - 20. dec 2009
Dalum Multicup 2009 - U12-U16 12. - 13. dec 2009
Danske Bank Cup i Årslev 11. - 13. dec 2009
Danske Bank Cup 2009 - Fraugde 4. - 6. dec 2009
DTA Cup 4. - 6. dec 2009
ALLESØ CUP 2009 B STÆVNE 28. - 29. nov 2009
Julestævnet i Skårup 28. nov - 6. dec 2009
Intersport Julestævne Morud 2009 27. nov - 13. dec 2009
FYN ÅBEN 2009 27. - 29. nov 2009
Dalby Stævnet 20. - 22. nov 2009
Dalum Multicup 2009 - U6 til U11 14. - 15. nov 2009
Danske Bank Cup/Munkebo 13. - 15. nov 2009
NORDEA CUP 2009 6. - 8. nov 2009
Horsens pokalcup 2009 5. - 6. sep 2009
Solsikke Cup 2009 på Fyn 29. - 30. aug 2009
Super Brugs Cup 2009 7. - 9. aug 2009
Mazanti Cup 2009 6. - 9. aug 2009
Kerteminde Cup 2009 26. - 28. jun 2009
Majstævne 8. - 10. maj 2009
Kick Off Tournament.dk 20. - 22. mar 2009
Diana Cup 21. - 22. feb 2009
B1909 Elite Combi Cup 6. - 8. feb 2009
KB CUP 2009 31. jan - 1. feb 2009
TPI UMBRO CUP 2009 (24/25) 24. - 25. jan 2009
TPI UMBRO CUP 2009 (17/18) 17. - 18. jan 2009
BIF-Stævnet 2009 16.- 18. januar 16. - 18. jan 2009
SIF CUP STÆVNE 2009 16. - 18. jan 2009
BIF-Stævnet 2009 9.- 11. januar 9. - 11. jan 2009
Næsby Cup. 2. - 4. jan 2009
Danske Bank Cup 20. - 21. dec 2008
Fredericia Cup 2008 13. - 14. dec 2008
RMÅ Cup 12. - 21. dec 2008
Rosanova Cup 7. dec 2008
Danske Bank Cup 2008 - Fraugde 6. - 7. dec 2008
B1913 Cup 5. - 7. dec 2008
Danske Bank Julecup 5. - 7. dec 2008
Umbro Cup 28. - 30. nov 2008
Dalby Stævnet 2008 22. - 23. nov 2008
Danske Bank Cup 14. - 16. nov 2008
Solsikke Cup 2008 30. aug 2008
Maj Stævne 2008 10. - 12. maj 2008
KB CUP 2008 2. - 3. feb 2008
TPI UMBRO CUP 2008 (26/27) 26. - 27. jan 2008
Al-Bank Cup 2008 25. - 27. jan 2008
SIF CUP 2008 19. - 20. jan 2008
TPI UMBRO CUP 2008 (19/20) 19. - 20. jan 2008
Sparekassen Faaborg cup 17. - 20. jan 2008
Næsby Cup 4. - 6. jan 2008
Danske Bank og Marienlyst Boldklub 15. - 16. dec 2007
Intersport Cup 2007 8. - 16. dec 2007
Dalum IF Multicup 2007 for U11-U16 7. - 9. dec 2007
Vestjysk bank cup Harboøre 2007 30. nov 2007
B1913 Cup 24. - 25. nov 2007
Dalum IF Multicup 2007 for U5-U10 10. - 11. nov 2007
Maj Stævne B1913 5. maj 2007

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter