Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Næsby Boldklub

Klubnavn: Næsby Boldklub
Forkortelse: NB
Adresse: Stærehusvej 31
Postnrby: 5270 Odense N
Land: Danmark
Webadresse: www.naesbyboldklub.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Næsby Boldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Næsby Boldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Næsby Boldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Næsby Boldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Næsby Boldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Næsby Boldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Næsby Boldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Næsby Boldklub. Ønsker Næsby Boldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Næsby Boldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
Næsby Cup/Danske Bank Cup 2013. 4. - 6. jan 2013
Næsby Cup 2012 12. aug 2012
Næsby Cup/Danske Bank Cup 2012 6. - 8. jan 2012
Næsby Cup 2011 13. aug 2011
Næsby Cup/Danske Bank Cup 2011. 7. - 9. jan 2011
NÆSBY CUP 2010. 8. - 10. jan 2010
Næsby Cup. 2. - 4. jan 2009
Næsby Cup 4. - 6. jan 2008

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Home Erhverv Ministævne U5 til U7 2014 29. mar 2014
B1909 Medaljestævne 2014 8. - 9. mar 2014
B67CUP 2014 1. mar 2014
B1913 CUP 7. - 9. feb 2014
Sportmaster Cup - Munkebo 2014 7. - 8. feb 2014
BIFUS CUP 2014 1. feb 2014
KB Cup 2014 1. - 2. feb 2014
Februar Cup 2014 25. jan - 9. feb 2014
Sparekassen Faaborg Cup 2014 25. - 26. jan 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
HOUNd Cup 18. - 19. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 2. WEEKEND 17. - 19. jan 2014
SIF Cup 2014 17. - 19. jan 2014
OGIF CUP 17. - 19. jan 2014
Søhus Stige Boldklub indestævne 2014 16. - 19. jan 2014
Skamby Cup 2014 12. jan 2014
Tved Cup 2014 10. - 12. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND 10. - 12. jan 2014
Nytårsstævne 4. jan 2014
KORUP SCHOU FUTSAL CUP 2014 3. - 5. jan 2014
KORUP REMA 1000 CUP 2014 3. - 5. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
Faxe Kondi Cup 2013 27. - 30. dec 2013
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
TUSE CUP UNGDOM 13. - 22. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Sanderum Boldklub Cup 2013 7. - 8. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Fjordager - SuperBrugsen spurtpræmie stævne 2013 30. nov - 1. dec 2013
DALBY-STÆVNET 2013 29. nov - 1. dec 2013
B1913 indestævne 29. nov - 1. dec 2013
ALLESØ CUP 2013 29. nov - 1. dec 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
Høje Kolstrup Stævne 2013 23. - 24. nov 2013
Veflinge Cup 2013 22. - 24. nov 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Skt Klemens Cup 22. - 24. nov 2013
B1909 Indefodboldstævne 2013 15. - 17. nov 2013
Munkebo Cup 15. - 17. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - 17. aug 2013
Kerteminde Cup 2013 28. - 30. jun 2013
Dalum Pige Cup U11, U12 & U13 18. - 20. maj 2013
Dalum Pige Cup U9 & U10 4. maj 2013
B1909 Opstartsstævne 6. - 7. apr 2013
Home Erhverv Ministævne U6 og U7 23. mar 2013
B1909 Breddestævne for børnehold 2. - 10. mar 2013
Home Erhverv Ministævne U8-U10 2. mar 2013
FCH-Cup 2013 24. feb 2013
Sportmaster Cup - Munkebo 2013 9. feb 2013
B 67 CUP 2013 9. feb 2013
B1913 Jubilæumsstævne 8. - 10. feb 2013
NordicBet Cup 2013. 3. feb 2013
KB Cup 2013 2. - 3. feb 2013
Danske Bank Cup 2013 26. - 27. jan 2013
Kildemoes Cup 26. - 27. jan 2013
TPI FAXE KONDI CUP 2013 19. - 27. jan 2013
Dansk Bank Cup 2013 17. - 20. jan 2013
BIF-STÆVNET 2013 2. WEEKEND 11. - 13. jan 2013
Næsby Cup/Danske Bank Cup 2013. 4. - 6. jan 2013
BIF-STÆVNET 2013 1. WEEKEND 4. - 6. jan 2013
Korup Cup 2013 4. - 6. jan 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2012 14. - 16. dec 2012
Danske Bank Cup 2012 - Marienlyst bk. i Odense 14. - 16. dec 2012
Herre Senior Stævne 8. dec 2012
Dalum Multicup 2012 for U12-U15 hold 8. - 9. dec 2012
"The Gym" Women´s Cup 2,dec (1 ledig plads) 2. dec 2012
OB's Jubilæumsstævne 1. dec 2012
OB's Jubilæumsstævne 1. dec 2012
B1913 indestævne 30. nov - 2. dec 2012
Morud Julestævne 2012 30. nov - 8. dec 2012
DALBY -STÆVNET 2012 30. nov - 2. dec 2012
Danske Bank Cup 2012 - Fraugde 30. nov - 2. dec 2012
Kick Off sportspub indestævne i Bolbro 24. nov 2012
Veflinge Cup 2012 23. - 25. nov 2012
ALLESØ CUP 2012 23. - 25. nov 2012
B1909 Indefodboldstævne 16. - 18. nov 2012
Danske Bank Cup 16. - 18. nov 2012
Danske Bank Cup/Munkebo 16. - 18. nov 2012
Danske Bank Cup / Ubberud I.F 10. - 11. nov 2012
Dalum Multi Cup 2012 - U6 til U11 10. - 11. nov 2012
KBCUP 2012 3. - 4. nov 2012
Marienlyst Drenge Cup 2012 19. aug 2012
Næsby Cup 2012 12. aug 2012
FCH-Cup 2012 26. feb 2012
Lalandia Cup 24. - 26. feb 2012
OGIF CUP 2012 17. - 19. feb 2012
B 67 CUP 2012 11. - 12. feb 2012
KB Cup 2012 4. - 5. feb 2012
TPI UMBRO CUP 2012 (28/29) 28. - 29. jan 2012
Danske Bank Cup 2012 28. - 29. jan 2012
BIFUS-CUP 2012 28. jan 2012
Danske Bank Cup Bogense 28. - 29. jan 2012
Danske Bank Cup i Ølholm 27. jan - 5. feb 2012
Skuldelev stævnet 27. - 29. jan 2012
BRING/CENTRUM SKILTE CUP 21. jan 2012
Danske Bank Morud Cup 2012 21. jan 2012
TPI UMBRO CUP 2012 (21/22) 21. - 22. jan 2012
Danske Bank Cup 2012 19. - 22. jan 2012
BIF-STÆVNET 2012 2. WEEKEND 13. - 15. jan 2012
Korup Cup 2012 6. - 8. jan 2012
Næsby Cup/Danske Bank Cup 2012 6. - 8. jan 2012
Odense Bulldogs cup 2012 4. jan 2012
Julefodbold i Holsted 2011 27. - 28. dec 2011
Fodboldfabrikken Julecup (U19 drenge) 17. dec 2011
Vildbjerg Cup Indoor 2011 16. - 18. dec 2011
Danske Bank Cup 2011 - Marienlyst bk. i Odense 16. - 18. dec 2011
Herre Senior Stævne 10. dec 2011
Dalum Multicup 2011 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2011
RMÅ Cup 2011 9. - 18. dec 2011
B1909 børne og pigestævne 3. - 4. dec 2011
Morud Julestævne 2011 2. - 10. dec 2011
SPAR NORD CUP 2. - 4. dec 2011
Danske Bank Cup 2011 - Fraugde 2. - 4. dec 2011
Markussen Sport Cup 2011 27. nov 2011
Fjordager - Medaljestævne 2011 26. - 27. nov 2011
Thyras Cup 2011 26. - 27. nov 2011
Fleggaards Select Intersport Grænsecup 2011 26. - 27. nov 2011
ALLESØ SPARREKASSEN FAABORG CUP 2011 25. - 27. nov 2011
Veflinge Cup 2011 25. - 27. nov 2011
Umbro Cup 25. - 27. nov 2011
Retro Cup 2011 19. nov 2011
Dalby Stævnet 19. - 20. nov 2011
Danske Bank Cup/Munkebo 18. - 20. nov 2011
B1909 Indefodboldstævne 2011 18. - 20. nov 2011
Dalum Multi Cup 2011 - U6 til U11 12. - 13. nov 2011
Danske Bank Cup / Ubberud I.F 11. - 13. nov 2011
Marsvin Cup 11. - 13. nov 2011
Solsikke Cup 2011 27. - 28. aug 2011
Marienlyst Cup 2011 13. - 14. aug 2011
Fraugde Pige / Harald Nyborg Cup 2011 2. - 3. apr 2011
FCH-Cup 2011, U13 drenge 19. feb 2011
OGIF CUP 2011 18. - 20. feb 2011
Sportsmaster Cup - Munkebo 12. feb 2011
Podestævne i Ubberud Hallen 5. feb 2011
Nordea Cup Kerteminde 5. - 6. feb 2011
Danske Bank Cup Bogense 29. - 30. jan 2011
BIFUS Cup 2011 29. jan 2011
TPI UMBRO CUP 2011 (22/23) 22. - 23. jan 2011
Dansk Bank Cup 2011 20. - 23. jan 2011
Danske Bank Morud Cup 2011 15. jan 2011
TPI UMBRO CUP 2011 (15/16) 15. - 16. jan 2011
BIF-Stævnet 2011 (2.weekend) 14. - 16. jan 2011
Korup Cup 2011 7. - 9. jan 2011
Næsby Cup/Danske Bank Cup 2011. 7. - 9. jan 2011
Fyns Største Seniorstævne 7. - 9. jan 2011
Julefodbold i Holsted 2010 27. - 29. dec 2010
SPARKRON CUP 17. - 19. dec 2010
Danske Bank Cup 2010 - Marienlyst bk. 17. - 19. dec 2010
Vildbjerg Cup Indoor 2010 17. - 19. dec 2010
Dalum Multicup 2010 for U12-U15 hold 11. - 12. dec 2010
Fair Play Cup 11. dec 2010
B1913 CUP 2010 3. - 5. dec 2010
Veflinge Cup 2010 3. - 5. dec 2010
Danske Bank Cup 2010 - Fraugde 3. - 5. dec 2010
Intersport Julestævne Morud 2010 3. - 12. dec 2010
Fjordager AL Bank Cup 2010 27. - 28. nov 2010
Danske Bank Cup 27. - 28. nov 2010
Umbro Cup 26. - 28. nov 2010
Allesø Cup 2010 26. - 28. nov 2010
B1909 Indefodboldstævne 19. - 21. nov 2010
Danske Bank Cup/Munkebo 19. - 21. nov 2010
Dalum Marsvin Cup 2010 - U6 til U11 13. - 14. nov 2010
Fjordager - Danske Bank Cup 2010 13. - 14. nov 2010
Danske Bank Cup / Ubberud I.F 12. - 14. nov 2010
Langå Sparekasse Cup for Ungdom 12. - 14. nov 2010
Solsikke Cup 2010 27. - 28. aug 2010
Marienlyst Cup 2010 8. aug 2010
Grundlovsstævne 5. jun 2010
Fraugde Pige / Harald Nyborg Cup 2010 27. - 28. mar 2010
KBCUP BYGMA 27. - 28. feb 2010
B1909 Combi Cup 12. - 14. feb 2010
RHS FUTSAL STÆVNE 6. feb 2010
TPI UMBRO CUP 2010 (23/24) 23. - 24. jan 2010
Søhus Stige boldklub Danske bank Cup 2010 21. - 24. jan 2010
TPI UMBRO CUP 2010 (16/17) 16. - 17. jan 2010
BIF-STÆVNET 2010 8. - 10. jan 2010
Korup Cup 2010 8. - 10. jan 2010
NÆSBY CUP 2010. 8. - 10. jan 2010
ABC CUP 2010 1. - 3. jan 2010
Restaurant Tante Cup 20. dec 2009
XL-BYG CUP 2009 19. - 20. dec 2009
Diana Cup 2009 19. - 20. dec 2009
Danske Bank Cup 2009 - Marienlyst bk. 18. - 20. dec 2009
Dalum Multicup 2009 - U12-U16 12. - 13. dec 2009
RMÅ Cup 2009 11. - 20. dec 2009
Danske Bank Cup 2009 - Fraugde 4. - 6. dec 2009
DTA Cup 4. - 6. dec 2009
FYN ÅBEN 2009 27. - 29. nov 2009
Intersport Julestævne Morud 2009 27. nov - 13. dec 2009
Dalby Stævnet 20. - 22. nov 2009
Dalum Multicup 2009 - U6 til U11 14. - 15. nov 2009
Danske Bank Cup/Munkebo 13. - 15. nov 2009
NORDEA CUP 2009 6. - 8. nov 2009
RHS UMBRO CUP 2009 30. okt - 1. nov 2009
Limfjordscup 30. jul - 2. aug 2009
Fraugde Pige / Harald Nyborg Cup 2009 4. - 5. apr 2009
KB CUP 2009 31. jan - 1. feb 2009
TPI UMBRO CUP 2009 (24/25) 24. - 25. jan 2009
DanskeBank Morud Cup 2009 24. jan 2009
Skamby Cup 18. jan 2009
TPI UMBRO CUP 2009 (17/18) 17. - 18. jan 2009
SIF CUP STÆVNE 2009 16. - 18. jan 2009
Vamdrup Futsal stævne 10. jan 2009
HURUP CUP 2009 10. jan 2009
BIF-Stævnet 2009 9.- 11. januar 9. - 11. jan 2009
Lillebælt Cup 2009 9. - 11. jan 2009
Næsby Cup. 2. - 4. jan 2009
Danske Bank Cup 20. - 21. dec 2008
RMÅ Cup 12. - 21. dec 2008
Rosanova Cup 7. dec 2008
Danske Bank Cup 2008 - Fraugde 6. - 7. dec 2008
Bygma-Cup 6. dec 2008
B1913 Cup 5. - 7. dec 2008
Umbro Cup 28. - 30. nov 2008
Dalby Stævnet 2008 22. - 23. nov 2008
Danske Bank Cup 14. - 16. nov 2008
BHS CUP VAMDRUP 2008 24. - 26. okt 2008
KB CUP 2008 2. - 3. feb 2008
TPI UMBRO CUP 2008 (26/27) 26. - 27. jan 2008
Morud Cup 2008 - H. Senior 19. jan 2008
Skamby Cup 13. jan 2008
Næsby Cup 4. - 6. jan 2008
Rosanova Cup 2. dec 2007
Umbro Cup 23. - 25. nov 2007

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter