Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Boldklubben AB Tårnby

Klubnavn: Boldklubben AB Tårnby
Forkortelse: ABT
Adresse: Ugandavej 105
Postnrby: 2770 Kastrup
Land: Danmark
Webadresse: www.abtaarnby.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Boldklubben AB Tårnby på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Boldklubben AB Tårnby har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Boldklubben AB Tårnby har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Boldklubben AB Tårnby's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Boldklubben AB Tårnby logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Boldklubben AB Tårnby. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Boldklubben AB Tårnby og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Boldklubben AB Tårnby. Ønsker Boldklubben AB Tårnby ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Boldklubben AB Tårnby's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

Logo MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby
FodboldMMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby

MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby
18. - 19. aug

MMLiving Sommer Cup hos AB Tårnby får ros for følgende:* Punktlighed* Fælles tidstagning* Sportsligt fokus/matchning* Gruppespil/slutspil* Pokaler til alle* Påsatte kampledere* Hold konkurrence med fine præmier
 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
HINSCHbyg Cup 21. apr 2018
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 26. nov 2017 - 25. mar 2018
Ministævne AB Tårnby U8 29. okt 2017
AB Tårnby Sommer Cup 19. - 20. aug 2017
MTE Cup 28. maj 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 12. nov 2016 - 14. jan 2017
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
Blockbuster Cup 2016 8. maj 2016
Cafax VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 7. nov 2015 - 23. jan 2016
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
AB Tårnby Pige Cup 2015 21. jun 2015
Buy Dubai LLC. Futsal Stævne U8 7. mar 2015
Andersen & Martini Sommer Cup 2014 16.-17. august. 16. - 17. aug 2014
Nicklas Bendtner Velgørenheds stævne 28. - 29. jun 2014
AB Tårnby Pige Cup 2014 21. jun 2014
AB Tårnby Mini Cup 2014 17. - 19. apr 2014
Fætter BR Børne Cup 17. - 18. aug 2013
AB Tårnby Pige Cup 2013 22. - 23. jun 2013
Nicklas Bendtner velgørenheds stævne 8. - 9. jun 2013
AL-Bank Mini Cup 2013 13. - 14. apr 2013
AL-Bank Mini Cup 2012 5. - 7. apr 2012
AL-mini cup 20. - 21. aug 2011
København Beachsoccer Cup 2011 25. - 26. jun 2011
AL-Bank Mini Cup 2011 21. - 23. apr 2011
Michael Mühring Cup 23. jan - 11. apr 2010
AB Tårnby Cup 2009 5. - 6. sep 2009
AB TÅRNBY MINI CUP 2009 4. - 5. apr 2009

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
2. Gentofte Sommer Cup 30. jun - 1. jul 2018
Orient 2008 Cup 23. jun 2018
Avarta Cup 2018 23. - 24. jun 2018
Fremad Valby Cup 9. jun 2018
Ishøj IF Talentcup 9. jun 2018
Giraf Cup 2018 26. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
Løve Cup 2018 27. - 28. apr 2018
HINSCHbyg Cup 21. apr 2018
U8 & U9 Champions Cup 14. - 15. apr 2018
U10 Champions Cup 8. apr 2018
Champions League Indoor Kunst Cup 7. - 8. apr 2018
HIK U9 - U12 FUTSAL CUP 25. mar 2018
HIF – Medaljestævne d.17-18 marts 17. - 18. mar 2018
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10 17. mar 2018
Skrotspecialist Cup 2018 9. - 11. mar 2018
Super Brugsen Cup 2018 3. - 4. mar 2018
HIF – Medaljestævne d.24 februar 24. feb 2018
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 23. - 25. feb 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018 17. feb 2018
2. Gentofte Indoor Cup 2018 11. - 18. feb 2018
Greve Goal Show 2018 10. - 11. feb 2018
BK Friheden Cup 2018 3. - 4. feb 2018
24sport Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Gladsaxe VIF Cup 2018 2. - 4. feb 2018
Holte Futsal Festival 2018 (U9) 28. jan 2018
LSF - Sydbank Guld Cup 21. jan 2018
Champions League Indoor Nytårs Cup 13. - 14. jan 2018
Indoor LiGA CUP 2018 U8 og U9 12. - 14. jan 2018
Holmegaard Cup 2017 28. - 29. dec 2017
Boldklubben Frem julecup 27. - 29. dec 2017
BTA Jule Cup 27. - 28. dec 2017
ØSTERBRO JULE CUP 27. - 28. dec 2017
Avarta-Julestævne 2017 2. - 3. dec 2017
Herlev Julecup 2017 2. - 3. dec 2017
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 26. nov 2017 - 25. mar 2018
Orient Cup 2017 18. - 19. nov 2017
LSF - Sydbank Sølv Cup 18. nov 2017
Bk Skjold/Nørrebro United stævne 11. - 12. nov 2017
Indoor LiGA CUP 2017 10. - 12. nov 2017
Gladsaxe VIF Cup 2017 10. - 12. nov 2017
U9 Gentofte Futsal Cup 5. nov - 17. dec 2017
SGIF novemberstævne 2017 4. - 5. nov 2017
Ministævne AB Tårnby U8 29. okt 2017
GENTOFTE CUP 2017 21. - 22. okt 2017
Champions League for Kids-SJÆLLAND 21. okt 2017 - 1. apr 2018
Bauhaus Valbycup 2017 30. sep - 1. okt 2017
HIK CUP EFTERÅR 2017 30. sep - 1. okt 2017
B1973 Micro Cup 2017 10. sep 2017
BK SKJOLD COPENHAGEN 2017 9. - 10. sep 2017
Bone´s Cup Amager 26. aug 2017
Herfølge Sommer Cup 2017 12. - 13. aug 2017
B.93 UnikBolig Cup 2017 11. - 13. aug 2017
BK Friheden Kræmmercup 2017 5. - 6. aug 2017
NYBOLIG CUP 2017 - ØRSLEV GIF 24. jun 2017
Café ind over Cup 2017 24. jun 2017
Lind & Risør Cup 2017 3. - 4. jun 2017
Fremad Valby Cup 2017 3. - 4. jun 2017
MTE Cup 28. maj 2017
AIF Cup 2017 27. - 28. maj 2017
JR-Cup 2017 - Svebølle 25. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
OK CUP Store Bededags Stævne 2017 Kastrup 12. - 14. maj 2017
Tårnby FFs Guld Cup udendørs 22. - 23. apr 2017
Karlslunde Påske Cup 8. - 9. apr 2017
HIK PÅSKE CUP 2017 8. - 13. apr 2017
Opstart stævne 2017 1. - 2. apr 2017
Øens Hold Cup 24. - 26. mar 2017
BSF Vinterstævne 19. mar 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 9 4. - 5. mar 2017
Tårnby FF Guld Cup for u6 og u7 4. mar 2017
Gentofte Indoor Cup 26. feb - 26. mar 2017
BK Skjold Fastelavnsstævne 25. - 26. feb 2017
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 24. - 26. feb 2017
Team Rynkeby Næstved Cup 2017 18. - 19. feb 2017
Føtex Food - Dragør Cup 2017 18. feb 2017
Greve Goal Show 2017 11. - 12. feb 2017
HIK VINTER CUP 11. - 12. feb 2017
Børnefutsal U6 & U7 - Medaljestævne - uge 4 28. - 29. jan 2017
Handelsstandens Boldklubs indendørs fodboldstævne 21. - 22. jan 2017
VÆRLØSE CUP 2017 14. jan 2017
Solrød Intersport Cup 2017 14. - 22. jan 2017
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 7. - 8. jan 2017
Holmegaard Cup 2016 28. - 29. dec 2016
RB Julecup 2016 27. - 30. dec 2016
Boldklubben Frem julestævne 2016 27. - 30. dec 2016
Avarta-Cup ( Julestævne ) 26. - 27. nov 2016
Herlev Julecup 26. - 27. nov 2016
Gladsaxe / CC Sportswear Cup 25. - 27. nov 2016
Orient Cup 19. - 20. nov 2016
HIF – Medaljestævne - FUTSAL 19. nov 2016
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 12. nov 2016 - 14. jan 2017
Skjold/Nørrebro United Cuppen 12. - 13. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
Boldklubben Frem cup 2016 29. - 30. okt 2016
B.93 Mini Cirkus Cup 2016 23. okt 2016
HIK CUP - 2016 efterår 1. - 2. okt 2016
B1973 Micro Cup 2016 11. sep 2016
Holbæk Cup 2016 10. - 11. sep 2016
FB CUP 2016 20. - 21. aug 2016
AB Tårnby Sommer Cup 20. - 21. aug 2016
SuperBrugsen - Havdrup Sommer Cup 2016 14. aug 2016
Möllevallscupen 2016 - Skanör/Sverige 13. - 14. aug 2016
Herfølge Sommer Cup 2016 13. - 14. aug 2016
BK Friheden Kræmmercup 2016 6. - 7. aug 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
Kerteminde Cup 2016 24. - 26. jun 2016
ŠKODA Køge Cup 11. jun 2016
Fremad Valby Cup 2016 4. - 5. jun 2016
Sportmaster/Segment Cup 2016 4. - 5. jun 2016
HIK CUP 2016 4. - 5. jun 2016
Vejen CUP 2016 3. - 5. jun 2016
BSI/VIF CUP 21. - 22. maj 2016
Giraf Cup 2016 21. maj 2016
HJORTEN CUP 16. maj 2016
DB-Cup 2016 14. - 15. maj 2016
Blockbuster Cup 2016 8. maj 2016
JR Cup 2016 5. maj 2016
Danske Bank Breddestævne Rosenhøj BK 23. apr 2016
Løve Cup 2016 22. - 24. apr 2016
BSF opstartsstævne april 2016 9. - 10. apr 2016
Karlslunde Opstarts- og Pokalstævne, UDENDØRS 2. - 3. apr 2016
HIF - Medaljestævne, Påske 2016 24. - 28. mar 2016
ØENS HOLD CUP - PIGER 18. - 20. mar 2016
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 26. - 28. feb 2016
Dragør Strandhotel Cup 2016 21. feb 2016
Greve Goal Show 13. - 14. feb 2016
Sparekassen Sjælland Indoor Cup 30. - 31. jan 2016
Farvelade cup 2.Del 22. - 24. jan 2016
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 16. - 17. jan 2016
Solrød Intersport Cup 2016 16. - 24. jan 2016
Brøndby Vinter Micro Cup 2016 16. - 17. jan 2016
Salgsbutikken Cup 2016 2. - 3. jan 2016
BK Skjolds Jule Bredde Cup 28. - 29. dec 2015
HIK Jule Cup 27. - 28. dec 2015
Bauhaus Cup 2015 27. - 30. dec 2015
BSF PIGE CUP 2015 19. - 20. dec 2015
Hvissinge United cup 2015 19. - 20. dec 2015
Sportmaster Cup 12. - 13. dec 2015
Regstrup ny auto cup 2015 5. - 6. dec 2015
Flexgulvservice jule cup - Champagneklubben 27. - 29. nov 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 20. - 22. nov 2015
FK sydsjælland 05 Cup 2015 20. - 22. nov 2015
HIF - Medaljestævne 7. - 8. nov 2015
Cafax VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau 7. nov 2015 - 23. jan 2016
Taastrup FC - Breddestævne 2015 6. - 8. nov 2015
Gladsaxe VIF CUP 6. - 8. nov 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
BSI/VIF CUP 26. - 27. sep 2015
Sydbank Cup - Dragør Boldklub 6. sep 2015
Løve Cup Mini 2015 5. - 6. sep 2015
AB Tårnby Sommer Cup 15. - 16. aug 2015
Tølløse CUP 15. aug 2015
HCA City Games 8. aug 2015
Sankt Hans Stævne 2015 28. jun 2015
Spar Nord Cup 2015 27. jun 2015
AB Tårnby Pige Cup 2015 21. jun 2015
Nødebo Cup 13. - 14. jun 2015
Fremad Valby Cup 6. - 7. jun 2015
ŠKODA Køge Cup 30. maj 2015
HJORTEN CUP 25. maj 2015
Konica Minolta Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Spar Nord Cup 2015 23. - 24. maj 2015
Brolagt Pinsecup 2015 22. - 25. maj 2015
HIK CUP - Forår 16. - 17. maj 2015
JR Cup 2015 14. maj 2015
BSF opstartsstævne april 2015 11. - 12. apr 2015
HIK PÅSKE CUP 4. - 6. apr 2015
Solrød Superbest Cup 28. mar 2015
Mini Vinter-Cup - Ølstykke 28. - 29. mar 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen 14. - 15. mar 2015
Buy Dubai LLC. Futsal Stævne U8 7. mar 2015
EJBY CUP 2015 7. - 8. mar 2015
Rødovre Trælast Cup 6. - 8. mar 2015
Jyske Bank/LSF Børnestævne 1. mar 2015
BSF U8´s Vinterstævne 28. feb 2015
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup 28. feb 2015
HIF - Medaljestævne 21. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Vibes Malerfirmacup 3 20. - 22. feb 2015
Dragør Boldklub U7 - indestævne 8. feb 2015
Greve Goal Show 7. - 8. feb 2015
Karlslunde Pokal Cup 6. - 8. feb 2015
Solrød Sport Cup 2015 31. jan - 1. mar 2015
BK friheden cup 31. jan - 1. feb 2015
Brøndby Pige Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
OK/Super Brugsen Skovlunde, 5-mands i TopDk hallen 25. jan 2015
FA Københavns PigeCup 2015 24. - 25. jan 2015
BSF U8´s Nytårsstævne 18. jan 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 17. - 18. jan 2015
VÆRLØSE CUP 2015 17. jan 2015
Brøndbyernes IF indendørs 7-mands stævne 17. - 18. jan 2015
BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 10. - 11. jan 2015
Nytårscup 2014 27. - 30. dec 2014
McDonald´s RB 1906 julestævne 2014 27. - 30. dec 2014
HIK CUP 27. - 28. dec 2014
BK Skjold Julecup 20. - 21. dec 2014
Lite-House Cup 2014 12. - 14. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
HIF – Medaljestævne 30. nov 2014
Drachmann Cup 29. - 30. nov 2014
Guaraná Futsal Cup 2014 23. nov 2014
SGIF CUP Nov 2014 22. - 23. nov 2014
Skjold Cup 2014 8. - 9. nov 2014
Cool Kids Cup 31. okt 2014 - 31. mar 2015
KORCH MIKRO CUP 26. okt 2014
Champions League for Kids - vinterturnering 20. okt 2014 - 31. mar 2015
Dragør Boldklub U7 Stævne 12. okt 2014
Gladsaxe Cup 27. - 28. sep 2014
INGESAUTOCUP 20. sep 2014
VSF Cup 2014 19. - 21. sep 2014
B1973 Micro Cup 14. sep 2014
Løve Cup Mini 2014 6. - 7. sep 2014
KB Mikro Cup 2014 - Efterår 6. - 7. sep 2014
Orient Cup 2014 30. - 31. aug 2014
FB ROTARY CUP 2014 23. - 24. aug 2014
B93 UnikBolig Cup 2014 16. - 17. aug 2014
JOMA Opstartsstævne sommer 2014 16. - 17. aug 2014
Taastrup FC - Sommercup 2014 9. - 10. aug 2014
Nicklas Bendtner Velgørenheds stævne 28. - 29. jun 2014
Gladsaxe Cup - Søndag 22/6 22. jun 2014
AB Tårnby Pige Cup 2014 21. jun 2014
McDonald's Liga Cup 2014 14. jun 2014
FREMAD VALBY CUP 2014 14. - 15. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
Kr. Himmelfartsstævne 2014 29. maj 2014
Løve Cup 2014 16. - 18. maj 2014
Kastrup Boldklubs Jubilæumsstævne 16. - 18. maj 2014
Giraf Cup 10. maj 2014
Gladsaxe Cup - Søndag 4/5 4. maj 2014
KB Mikro Cup 2014 - Forår 19. - 20. apr 2014
HIK Påske Cup 12. apr 2014
BSF Joma Opstartsstævne Forår 2014 5. - 6. apr 2014
Børnestævne på oppustelige baner!! 23. mar 2014
AVARTA FUTSAL CUP 15. mar 2014
Brøndby Pige Cup 50 års Jubilæum 8. - 9. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
Indestævne U7 22. feb 2014
BSF Halvbanestævne februar 2014 22. feb 2014
HIK CUP 4 - 16. feb 16. feb 2014
GFK VINTERFERIE CUP 2014 15. - 16. feb 2014
Taastrup FC - Børnestævne 2014 2. feb 2014
Brøndby IF 50-års jubilæums stævne 2014 1. - 2. feb 2014
BK Friheden indestævne 1. - 2. feb 2014
BSF Halvbanestævne januar 2014 25. jan 2014
Rosenhøj breddestævne 25. - 26. jan 2014
Solrød Sport Cup 2014 18. jan - 2. feb 2014
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne 18. - 19. jan 2014
Mødrenes møde! Mor og datter! 11. jan 2014
BKSKJOLD/NØRREBRO UTD CUPPEN 11. - 12. jan 2014
Sundby Mini Cup 28. dec 2013
RB 1906 Julestævne 2013 27. - 30. dec 2013
GHB Julecup 29. nov - 1. dec 2013
OK/LSF stævne 24. nov 2013
Gladsaxe Cup 15. - 17. nov 2013
De gamle kæmper i HIF 9. nov 2013
Cool Kids Cup 31. okt 2013 - 31. mar 2014
Champions League for Kids - SIDSTE CHANCE 21. okt 2013 - 30. mar 2014
Gladsaxe Cup 21. - 22. sep 2013
Ingesautocup 14. sep 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
Sundby Cup 2013 7. - 8. sep 2013
BK Vest Cup 2013 31. aug - 1. sep 2013
FB Rotary CUP 2013 24. - 25. aug 2013
BSF Joma Cup Sommer 2013 17. - 18. aug 2013
Fætter BR Børne Cup 17. - 18. aug 2013
H. C. Andersen City Games '13 7. - 10. aug 2013
AB Tårnby Pige Cup 2013 22. - 23. jun 2013
Nicklas Bendtner velgørenheds stævne 8. - 9. jun 2013
BS72 PIGECUP 2013 18. maj 2013
Brolagt Pinse Cup 18. - 20. maj 2013
AB Cup 2013 17. - 19. maj 2013
Mc Donald´s cup Kristi Himmelfartsdag 2013 9. maj 2013
Kr. Himmelfartsstævne 2013 9. maj 2013
DiBa Store Bededags Cup 2013 26. - 28. apr 2013
Kastrup Boldklub´s St. Bededagsstævne 26. - 28. apr 2013
Løve Cup 2013 26. - 28. apr 2013
BSF Opstartsstævne Forår 2013 6. - 7. apr 2013
Ungdomspokalturnering 26. mar - 26. jun 2013
HELLAS Sydbank Cup 16. - 17. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Tornby Cup
21. - 23. sep
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Tornby Cup
21. - 23. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Følg Staevner.dk på Twitter