Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Fjordager IF

Klubnavn: Fjordager IF
Forkortelse:
Adresse: Østbirkvej 21, Seden
Postnrby: 5240 Odense Nø
Land: Danmark
Webadresse: www.fjordager-if.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Fjordager IF på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Fjordager IF har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Fjordager IF har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Fjordager IF's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Fjordager IF logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Fjordager IF. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Fjordager IF og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Fjordager IF. Ønsker Fjordager IF ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Fjordager IF's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Sanderum Cup B/C stævne 2. - 3. dec
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup 25. - 26. nov
Fodbold Stævne Højby 2017 18. - 19. nov 2017
Munkebo Cup 17. - 19. nov 2017
Kerteminde Cup 2017 23. - 25. jun 2017
Odense Renovations Cup 2017 27. - 28. maj 2017
Hvidevaredoktorens mini-stævne 11. mar 2017
Hvidevaredoktorens stævne 4. mar 2017
B1913 CUP 2016 23. - 25. feb 2017
KB Cup 2017 28. - 29. jan 2017
Kværndrup Cup 2017 21. jan - 5. feb 2017
2017 Sparekassen Fyn Cup 21. - 22. jan 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
Nr. Lyn Cup 20. - 22. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
Munkebo BK/INTERSPORT CUP 6. - 8. jan 2017
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
B1909 Kreafunk Cup 2016 9. - 11. dec 2016
Sanderum Cup 2016 B/C stævne 3. - 4. dec 2016
Morud INTERSPORT Cup 2016 2. - 4. dec 2016
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup 26. - 27. nov 2016
DALBY-STÆVNET 2016 25. - 27. nov 2016
Munkebo Cup 18. - 20. nov 2016
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 12. - 13. nov 2016
Kerteminde Cup 2016 24. - 26. jun 2016
Hvidevaredoktorens stævne 12. mar 2016
Hvidevaredoktorens mini-stævne 5. mar 2016
B1913 CUP 2016 27. - 28. feb 2016
KB Cup 2016 30. - 31. jan 2016
HORSENS INDOOR 2016 23. - 24. jan 2016
2016 Sparekassen Fyn Cup 23. - 24. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
HOUNd Cup 22. - 24. jan 2016
B1909 U12 Indefodboldstævne 16. jan 2016
REMA 1000 SIF Cup 9. - 10. jan 2016
Intersport Cup - Munkebo 2016 8. - 10. jan 2016
Marienlyst Cup 2015 18. - 20. dec 2015
Dalum Multi Cup 2015 for U12-U15 hold 12. - 13. dec 2015
B1909 Indefodboldstævne 2015 11. - 13. dec 2015
B1913 CUP 4. - 6. dec 2015
Fraugde CUP 2015 4. - 6. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
DALBY-STÆVNET 2015 27. - 29. nov 2015
SportMaster Cup 21. - 22. nov 2015
Spurtpræmie Stævne 21. - 22. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
Munkebo cup 13. - 15. nov 2015
Rolfsted Sommer Cup 2015 15. aug 2015
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2015 15. aug 2015
HCA City Games 8. aug 2015
Kerteminde Cup 2015 26. - 28. jun 2015
Home Erhverv Mini-Stævne 21. mar 2015
Home Erhverv Stævne 7. mar 2015
Rema 1000 Marienlund Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
2015 Sparekassen Fyn Cup 24. - 25. jan 2015
Intersport Junior Cup - Munkebo 2015 23. - 24. jan 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
HOUNd Cup 16. - 18. jan 2015
KB Cup 2015 10. - 11. jan 2015
Næsby Cup 2015 2. - 4. jan 2015
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
B1909 A-Stævne 12. - 14. dec 2014
Sportmaster Cup 12. - 14. dec 2014
Sanderum Boldklub B-/C-stævne 6. - 7. dec 2014
DALBY-STÆVNET 2014 5. - 7. dec 2014
Morud INTERSPORT Cup 2014 5. - 7. dec 2014
Fraugde Cup - 2014 5. - 7. dec 2014
Spurtpræmie Stævne 22. - 23. nov 2014
Skt Klemens Cup 21. - 23. nov 2014
B1909 B-Stævne 14. - 16. nov 2014
Kerteminde Cup 2014 27. - 29. jun 2014
Fraugde Pige Cup 2014 5. - 6. apr 2014
Home Erhverv Ministævne U5 til U7 2014 29. mar 2014
Home Erhverv Ministævne U8-U10 2014 8. mar 2014
B67CUP 2014 1. mar 2014
Gladsaxe Cup 28. feb - 2. mar 2014
B1913 CUP 7. - 9. feb 2014
KB Cup 2014 1. - 2. feb 2014
Sparekassen Faaborg Cup 2014 25. - 26. jan 2014
Februar Cup 2014 25. jan - 9. feb 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
HOUNd Cup 18. - 19. jan 2014
OGIF CUP 17. - 19. jan 2014
Søhus Stige Boldklub indestævne 2014 16. - 19. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 1. WEEKEND 10. - 12. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
KORUP REMA 1000 CUP 2014 3. - 5. jan 2014
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Jackpot pubben CUP 15. dec 2013
Dalum Multi Cup 2013 for U12-U15 hold 7. - 8. dec 2013
Fjordager - SuperBrugsen spurtpræmie stævne 2013 30. nov - 1. dec 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
Skt Klemens Cup 22. - 24. nov 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Munkebo Cup 15. - 17. nov 2013
B1909 Indefodboldstævne 2013 15. - 17. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
Årsafslutningstævne 19. - 20. okt 2013
REMA 1000 Marienlund Pige Cup 2013 16. - 17. aug 2013
B1909 Opstartsstævne 6. - 7. apr 2013
Home Erhverv Ministævne U6 og U7 23. mar 2013
B1909 Breddestævne for børnehold 2. - 10. mar 2013
Home Erhverv Ministævne U8-U10 2. mar 2013

Stævneoversigt

Følg Staevner.dk på Twitter