Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Brændekilde Bellinge Fodboldklub

Klubnavn: Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Forkortelse: BBB
Adresse: Brændekildevej 30
Postnrby: 5250 Odense SV
Land: Danmark
Webadresse: www.bbbsport.dk


Denne side viser stævner og holdtilmeldinger for Brændekilde Bellinge Fodboldklub på Staevner.dk. Nedenfor til højre ser du hvilke stævner som Brændekilde Bellinge Fodboldklub har annonceret her på Staevner.dk. Til venstre ser du de hold som Brændekilde Bellinge Fodboldklub har tilmeldt gennem Staevner.dk, til diverse stævner som har være annonceret på Staevner.dk.
Brændekilde Bellinge Fodboldklub's logo bruges uden ansvar for logoets nøjagtighed in form og farve. Ved at vise Brændekilde Bellinge Fodboldklub logo påstår staevner.dk på ingen måde tilknytning til Brændekilde Bellinge Fodboldklub. Logoet bruges kun til brug for stævneannoncer, samt holdtilmeldinger. Ophavsretten til logoet tilhører Brændekilde Bellinge Fodboldklub og må på ingen måde bruges uden forudgående tilladelse fra Brændekilde Bellinge Fodboldklub. Ønsker Brændekilde Bellinge Fodboldklub ikke at logoet bruges på denne side, kontakt da venligst webmaster og dette vil blive fjernet. Er informationer på denne side ikke korrekte, eller har du Brændekilde Bellinge Fodboldklub's logo i bedre kvalitet hører vi gerne fra dig. Webmaster.

 Stævne+ Annoncer

Stævner afholdt af klubben

Stævne Tidspunkt
BBB Bygma Cup 2013 9. nov 2013

Stævner klubben har deltaget i (via Staevner.dk)

Stævne Tidspunkt
Dalum Liga Cup 2018 30. jun - 1. jul 2018
Solrød VM Sommer Cup 16. jun 2018
Middelfart Sparekasse Cup 2018 13. maj 2018
Fodbold Stævne Højby 2018 12. - 13. maj 2018
Livol U12 PokalCup 2018 5. maj 2018
Sydbank Store Bededags Cup 2018 27. - 29. apr 2018
Dalum IF Nordea Cup 18. mar 2018
Hvidevaredoktorens mini-stævne 10. mar 2018
Breddestævne for børnehold 4. - 25. mar 2018
B 67 CUP 2018 24. feb 2018
REMA 1000 Mini SIF Cup 2018 3. - 4. feb 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018 3. - 4. feb 2018
B1913 CUP 2. - 4. feb 2018
B1909 Combi Cup 2018 2. - 4. feb 2018
Nr. Lyn Cup 2018 19. - 21. jan 2018
TPI REMA1000 CUP 2018 19. - 21. jan 2018
Skamby Cup 2018 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Tved Cup 12. - 14. jan 2018
Indoor LiGA CUP 2018 U8 og U9 12. - 14. jan 2018
REMA 1000 SIF Cup 2018 12. - 14. jan 2018
Dame julestævne - Bel Air Cup 27. dec 2017
Marienlyst Cup 2017 15. - 17. dec 2017
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold 9. - 10. dec 2017
Fraugde spar nord cup 2. - 3. dec 2017
Sanderum Cup B/C stævne 2. - 3. dec 2017
Morud Intersport Cup 2017 1. - 3. dec 2017
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup 25. - 26. nov 2017
ALLESØ CUP 2017 24. - 26. nov 2017
DALBY-STÆVNET 2017 24. - 26. nov 2017
Fodbold Stævne Højby 2017 18. - 19. nov 2017
Munkebo Cup 17. - 19. nov 2017
Indoor LiGA CUP 2017 10. - 12. nov 2017
Louis Nielsen Cup 2017 14. okt 2017
VEJEN CUP 2017 22. - 24. sep 2017
Lunderskov MiniCup 19. aug 2017
VB Cup 2017 24. - 25. jun 2017
Allesø Pokal Cup 27. maj 2017
Fodbold Stævne Højby 13. - 14. maj 2017
Sydbank Store Bededags Cup 2017 12. - 14. maj 2017
Hvidevaredoktorens stævne 4. mar 2017
Fynske Bank Cup 2017 11. - 12. feb 2017
REMA 1000 Mini SIF Cup 4. - 5. feb 2017
B1909 Combi Cup 2017 3. - 5. feb 2017
KB Cup 2017 28. - 29. jan 2017
TPI REMA1000 CUP 2017 21. - 22. jan 2017
2017 Sparekassen Fyn Cup 21. - 22. jan 2017
REMA 1000 SIF Cup 13. - 15. jan 2017
KORUP REMA 1000 CUP 2017 6. - 8. jan 2017
Marienlyst Cup 2016 16. - 18. dec 2016
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold 10. - 11. dec 2016
B1909 Kreafunk Cup 2016 9. - 11. dec 2016
Sanderum Cup 2016 B/C stævne 3. - 4. dec 2016
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup 26. - 27. nov 2016
DALBY-STÆVNET 2016 25. - 27. nov 2016
Select Grænsecup 2016 18. - 20. nov 2016
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 12. - 13. nov 2016
INDOOR LIGA CUP 2016 5. - 6. nov 2016
FC Horsens Pokal Cup 27. - 28. aug 2016
Odense Renovations Cup 2016 14. aug 2016
H.C. Andersen Mini Cup 12. - 14. aug 2016
VB Drenge Cup 2016 26. jun 2016
Dalum Liga Cup 2016 25. - 26. jun 2016
Kerteminde Cup 2016 24. - 26. jun 2016
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 22. - 24. apr 2016
Toftegaard biler opstartstævne 2016 2. - 3. apr 2016
Otterup Cup 2016 for U11 2. apr 2016
Fraugde Trænings CUP 19. mar 2016
ØENS HOLD CUP - DRENGE 18. - 20. mar 2016
Ubberud Indoor Cup 2016 12. - 13. mar 2016
Fynske Bank Cup 5. mar 2016
Marius Pedersen - Vinter Cup 2016 13. feb 2016
B1909 Combi Cup 2016 5. - 7. feb 2016
HORSENS INDOOR 2016 23. - 24. jan 2016
2016 Sparekassen Fyn Cup 23. - 24. jan 2016
Egif CUP 2016 23. - 31. jan 2016
TPI REMA1000 CUP 2016 22. - 24. jan 2016
HOUNd Cup 22. - 24. jan 2016
Andelskassens Februar Cup 2016 22. jan - 7. feb 2016
REMA 1000 SIF Cup 9. - 10. jan 2016
KORUP REMA 1000 CUP 2016 8. - 10. jan 2016
Intersport Cup - Munkebo 2016 8. - 10. jan 2016
Dame julestævne - Bel Air Cup 28. dec 2015
Marienlyst Cup 2015 18. - 20. dec 2015
Sanderum Cup B/C stævne 5. - 6. dec 2015
Fraugde CUP 2015 4. - 6. dec 2015
Morud INTERSPORT Cup 2015 4. - 6. dec 2015
DALBY-STÆVNET 2015 27. - 29. nov 2015
ALLESØ CUP 2015 27. - 29. nov 2015
Select Grænsecup 2015 20. - 22. nov 2015
Dalum Multi Cup 2015 - U8 til U11 14. - 15. nov 2015
Nordea Fondens Bredde Cup 2015 24. okt 2015
Rasmus Klumps pandekagestævne 30. aug 2015
FC Horsens Pokal Cup 29. - 30. aug 2015
HCA City Games 8. aug 2015
Home Erhverv Stævne 7. mar 2015
B67 Cup 2015 1. mar 2015
Rema 1000 Marienlund Indestævne 2015 21. - 22. feb 2015
B1913 CUP 20. - 22. feb 2015
Mini SIF Cup 2015 31. jan - 1. feb 2015
Intersport Junior Cup - Munkebo 2015 23. - 24. jan 2015
TPI REMA1000 CUP 2015 22. - 25. jan 2015
HOUNd Cup 16. - 18. jan 2015
Næsby Cup 2015 2. - 4. jan 2015
KORUP REMA 1000 CUP 2015 2. - 4. jan 2015
Hansen / Nissen Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Faxe Kondi Cup 2014 27. - 30. dec 2014
Marienlyst Cup 2014 19. - 21. dec 2014
Dalum Multi Cup 2014 for U12-U15 hold 13. - 14. dec 2014
B1909 A-Stævne 12. - 14. dec 2014
Sanderum Boldklub B-/C-stævne 6. - 7. dec 2014
DALBY-STÆVNET 2014 5. - 7. dec 2014
Fraugde Cup - 2014 5. - 7. dec 2014
Spurtpræmie Stævne 22. - 23. nov 2014
Fleggaard Select Grænsecup 21. - 23. nov 2014
Munkebo Cup 14. - 16. nov 2014
Dalum Multi Cup 2014 - U6 til U11 8. - 9. nov 2014
VSF Cup 2014 19. - 21. sep 2014
JKE Design PokalCup 2014 30. - 31. aug 2014
SEGMENT CUP 2014 23. - 24. aug 2014
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2014 16. aug 2014
Kerteminde Cup 2014 27. - 29. jun 2014
Mini VM 2014 - SUB Sønderborg 14. - 15. jun 2014
Sporthero Cup 2014 - pinsestævne Dragør 7. - 8. jun 2014
Odense Renovations Cup 2014 17. - 18. maj 2014
B1909 Opstartsstævne 2014 30. mar 2014
Home Erhverv Ministævne U5 til U7 2014 29. mar 2014
Home Erhverv Ministævne U8-U10 2014 8. mar 2014
B67CUP 2014 1. mar 2014
BIF CUP 3-Bold 22. - 23. feb 2014
Sportmaster Cup - Munkebo 2014 7. - 8. feb 2014
KB Cup 2014 1. - 2. feb 2014
Februar Cup 2014 25. jan - 9. feb 2014
TPI REMA1000 CUP 2014 25. - 26. jan 2014
Spar Nord Bank EGIF CUP 2014 - Få pladser tilbage 24. - 26. jan 2014
HOUNd Cup 18. - 19. jan 2014
BIF-STÆVNET FYN 2014 2. WEEKEND 17. - 19. jan 2014
Søhus Stige Boldklub indestævne 2014 16. - 19. jan 2014
Næsby Cup 2014 3. - 5. jan 2014
KORUP REMA 1000 CUP 2014 3. - 5. jan 2014
Marienlyst Cup 2013 20. - 22. dec 2013
Vildbjerg Cup Indoor 2013 13. - 15. dec 2013
Sanderum Boldklub Cup 2013 7. - 8. dec 2013
ALLESØ CUP 2013 29. nov - 1. dec 2013
B1913 indestævne 29. nov - 1. dec 2013
DALBY-STÆVNET 2013 29. nov - 1. dec 2013
Spar Nord Cup - Fraugde 29. nov - 1. dec 2013
Fleggaards Select Grænsecup 2013 22. - 24. nov 2013
Skt Klemens Cup 22. - 24. nov 2013
B1909 Indefodboldstævne 2013 15. - 17. nov 2013
Dalum Multi Cup 2013 - U6 til U11 9. - 10. nov 2013
BBB Bygma Cup 2013 9. nov 2013
KB Mikro Cup 2013 - Efterår 7. - 8. sep 2013
JKE Design PokalCup 2013 31. aug - 1. sep 2013
REMA 1000 Marienlund Drenge Cup 2013 18. aug 2013
Nordea Fonden CUP 18. aug 2013
Home Erhverv Ministævne U6 og U7 23. mar 2013
Home Erhverv Ministævne U8-U10 2. mar 2013

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Tornby Cup
21. - 23. sep
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Verler Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Berlin Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Kolding Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Sønderjyske Handball Cup
8. - 9. jun 2019
Arnhem Handball Cup
20. - 21. apr 2019
Tornby Cup
21. - 23. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
Fregat Cup 2018
7. - 9. sep
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Ribe HK's EliteCup 2018
24. - 26. aug
September-stævne 2018
8. - 9. sep
Følg Staevner.dk på Twitter