SydbankCup 2010

Kom til Aalborg! Sydbank Cup 2010 afholdes i Uge 35 Ikke flere pladser U10-U12. kun pladser til Lørdag U8-9 (5 mands)

Kamptidspunkt:

U6, U7, U8 og U9 spiller lørdag i tidsrummet 0930-1500. U10, U11 og U12 spiller søndag, i tidsrummet 09:30-16:00  Kamptidspunkter, puljeinddeling mv. vil fremgå af turneringsplanen. Turneringsplanen forventes udsendt senest fredag uge 34 (27-aug-2010). Listen over tilmeldte hold publiceres løbende på denne hjemmeside (se nederst).. Der stiles efter at tidsrummet fra første kamp´s start til sidste kamps afblæsning ikke overstiger 4 timer for 5 U8 og U9 (5 mands) og 5½ timer for 7mands (U10-12)

Spillested:

Gug Boldklub, Vissevej 26, 9210 Aalborg SØ.

Kørselsvejledning:

Fra motorvejen E45 syd benyt afkørsel nr. 28. Følg skiltet mod Gug. Boldklubben ligger for enden af vejen.
Fra motorvejen E45 nord benyt afkørsel nr. 26. Følg skiltet mod Gug. Boldklubben ligger for enden af vejen.

Parkering:

Benyt venligst P-pladserne langs Indkildevej.

Alders- og niveauinddeling:

Ingen niveau inddeling eller kønsopdeling (MIX)
3 Mands : U6 (f.2005) og U7(f. 2004).
5 Mands : U8 (f.2003) samt U9 (f.2002)

Niveau inddeling og kønsopdeling
7 Mands:  U10 (2001), U11 (f.2000) og U12 (f.1999) Niveau- og køns opdeling
Drenge hold er rene årgange, hvormid pigehold er med 24 måneders inddeling
d.v.s. at U10 piger rækken er for piger født i årene 2001-2002, og U12 piger er født 1999-2000

(vi håber at kunne åbne fuldstændige rækker med piger, dog skal man bemærke at pigehold er på venteliste INDTIL der er nok til en række, du skal derfor IKKE betale FØR deltagelse er bekræftet)

Ideal størrelsen på en række er 8 hold, efterfølgende tilmeldinger er på venteliste.

Placeringsregler:

1. Point.
2. Indbyrdes kampe.
3. Måldifference.
4. Flest scorede mål.
5. Lodtrækning.

Antal hold:

Der er fri tilmelding i alle årgange. Tilmeldes der flere hold, end der er plads til, er det efter ”først-til-mølle” princippet. Gug Boldklub forbeholder sig ret til at blande niveauerne ved for få tilmeldinger.

Såfremt der foretages en flytning fra een ÅRGANG til en anden vil de berørte hold blive informeret.

Præmier:

Der er guldmedalje til alle i årgang U6 og U7. Til øvrige er der bronzemedaljer til alle og statuetter til nr. 1 og 2 i alle rækker samt T-shirt til vinderen af rækken i U8, U9, U10, U11 og U12.

Dommere:

Alle kampe i U8, U9, U10, U11 og U12 dømmes af dommere fra Gug Boldklub.

I U6 og U7 er de respektive trænere dommere.

Dommerne er IKKE professionelle, men består af frivillige.

BEMÆRK Kamptid:

For U6 og U7 er kamptiden 2 x 5 minutter.
For U8 og U9 er kamptiden 2 x 10 minutter.
For U10, U11 og U12 er kamp-tiden 2 x 14 minutter (2 minuts pause) maximal tillægstid er 2 minutter

Antal spillere:

10 spillere for 7-mands.
7 spillere for 5-mands.
5 spillere for 3-mands.

Regler:

Der spilles efter JBU’s almindelige regler for 3-, 5- og 7-mandshold. Fri/flyvende udskiftning.

Omklædning:

Alle spillere bedes møde omklædte, da der er begrænsede omklædningsfaciliteter.

Forplejning:

Klubhusets cafeteria vil være åbent begge dage, og der vil være telte/madvogne centrale steder på anlægget.

Tilmeldingsgebyr:

Kr. 200,- pr. hold for 3-mands
Kr. 375,- pr. hold både 5- og 7-mands.

Betaling ved indsættelse på Sydbank Konto 7117-0001116875
senest d. 12 August 2010. Er der ikke indbetalt på denne dag, vil evt. venteliste blie tilbudt pladsen, der rykkes KUN 1. gang

 - Der er ikke mulighed for at betale kontant på stævnedagen

Overnatning:

Der kan kun i begrænset omfang tilbydes overnatning fra lørdag til søndag, hvorfor stævneledelsen skal kontaktes direkte inden tilmelding, for at afklare om der er ledig kapacitet til overnatning
prisen for overnatning er:
Kr. 2000,- pr. hold for 7-mands inkl. 2 ledere. (d.v.s. 10 spillere + 2 voksne)
Prisen inkluderer aftensmad og morgenmad. Betales sammen med til meldingsgebyret.
Der er mulighed for at indkøbe madpakke til søndag for 20 kr pr. deltager.

Tilmeldingsfrist:

Tilmeldingen skal være modtaget senest den 12. august. 2009,
Henvendelse herefter kan ikke påregnes at resultere i tilmelding.

DER ER IKKE FLERE PLADSER til Søndagens stævne..
DER ER KUN PLADS TIL 5-mands tilmeldinger og 3 mands om LØRDAGEN...


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U6 Mix (f.2005-?) Mixede 3 200 ca 3 timer Lør 0930-1400 0 0
U7 Mix (f.2004) Mixede 3 200 ca 3 timer Lør 0930-1400 9 0
U8 mix (f.2003) Mixede 5 375 ca 4½ time Lør 0930-1500 18 0
U9 mix (f.2002) Mixede 5 375 ca 4½ time Lør 0930-1500 12 0
U10 Dr (f.2001) Herrer/Drenge 7 375 ca 4½-5½ t. Søn 09-16 22 0
U10 Pi (f.01-02) Kvinder/Piger 7 375 ca 4½-5½ t. Søn 09-16 0 0
U11 Dr (f.2000) Herrer/Drenge 7 375 ca 4½-5½ t. Søn 09-16 15 0
U12 Pi (f.99-00) Kvinder/Piger 7 375 ca 4½-5½ t. Søn 09-16 0 0
U12 Dr (f.1999) Herrer/Drenge 7 375 ca 4½-5½ t. Søn 09-16 25 0

Arrangør: Gug Boldklub
Sted: Gug Boldklubs Baner
Adresse: Visse vej 26
Postnr: 9210
By: Aalborg SØ
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2010>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 20-08-2010

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Lalandia Cup 2015
27. feb - 1. mar 2015
Future Cup
3. - 6. apr 2015
Holland Cup
4. - 5. apr 2015
Golden City Cup
4. - 5. apr 2015
Hansen/ Nissen Cup 2014
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2014
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2015
17. - 25. jan 2015
Hvalsø Cup 2015
2. - 4. jan 2015
Solrød Sport Cup 2015
17. jan - 1. mar 2015
Handelsstandens Boldklub indendørs fodboldstævne
17. - 18. jan 2015
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Nilfisk/Alto-Cup 2015
16. - 18. jan 2015
Horsens FS cup 2015
9. - 11. jan 2015
OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen
10. jan - 15. mar 2015
Nytårs cup på 7 mandsmål
19. jan 2015
Maestro Cup
31. jan 2015
Den Jyske Sparekasse Cup 2015 på Kunstgræs
28. feb - 1. mar 2015
Toyota Material& Fomsgaard Gulve cup 2015
29. mar 2015
Trailergaarden-Gantrup Cup 2015
6. - 8. mar 2015
KM SPORTS CUP 2015
24. - 25. jan 2015
KM SPORTS CUP FASTELAVNSSTÆVNE
15. feb 2015
Tved Cup
16. - 18. jan 2015
Sparbanken i Karlshamn Tjejcup.se
21. mar - 12. apr 2015
EJBY CUP 2015
7. - 8. mar 2015
Hvidovre Indoor cup
3. - 4. jan 2015
HIF CUP 2015
30. jan - 1. feb 2015
Fra Ælling til Svane - Børnestævne
10. - 11. jan 2015
Møllehøj Indoor 2015
9. - 11. jan 2015
Hvalsø Cup 2015
2. - 4. jan 2015
Havndal CUP
4. - 11. jan 2015
Hansen/ Nissen Cup 2014
27. - 30. dec
DJS Inde Cup Bording 2015
2. - 11. jan 2015
ØLHOLM CUP 2015
30. dec
Ulfborg Cup 2014
27. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter