Breddestævne i Svinninge -7. runde (medaljestævne)

Her er et stævne som primært henvender sig til de hold der ikke deltager i turneringer, men som gerne vil prøve sig selv af i kamp mod ligeværdige hold. Vi afslutter sæsonen med dette medaljestævne og håber at se mange af holdene fra de øvrige runder.

Det er ikke en forudsætning at holdet har deltaget i tidligere runder.

Såfremt det ikke er muligt at afvikle den enkelte årgang hos drengene ved et stævne, skal man forvente at vi samler årgangene i lighed med pigerne.

Som det fremgår vil der ved 7. runde blive uddelt medaljer til samtlige spillere i aldersgrupperne til og med U10/U11 piger og U10 drenge. Herudover vil der være medaljer til nr. 1, 2 og 3 i de ældre rækker.

Der vil blive sendt en faktura til foreningen efter tilmeldingsfristens udløb.
Vær opmærksom på, at der kan være flere tilmeldte hold end dem der vises her..


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U9 Kvinder/Piger 300 0 0
U10 Kvinder/Piger 300 0 0
U8 Kvinder/Piger 300 0 0
U8 Herrer/Drenge 300 3 0
U9 Herrer/Drenge 300 0 0
U11 Kvinder/Piger 300 0 0
U12 Kvinder/Piger 300 1 0
U11 Herrer/Drenge 300 0 0
U12 Herrer/Drenge 300 0 0
U10 Herrer/Drenge 300 4 0

Arrangør: Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger
Sted: Svinninge Sportscenter

Postnr: 4520
By: Svinninge
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2016>
mationtofr
29123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 06-03-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
U7 pige og drenge stævne
26. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter