3-bold stævne U5-U7

Lad de små fodboldspillere (U5-U7) spille på 3-mands hold på små baner med masser af bold og spil.

DGI Sydøstjylland afholder 4 stk. 'mini-stævner' for U5-U7 drenge og piger (U5 mix).

Der kan løbende eller på en gang tilmeldes til et eller flere stævner.

Når tilmeldingsfristen udløber færdiggøres det endelige kampprogram.

3-bold spilles på tværs af en halv håndboldbane og der er ingen fast målmand - ingen dommer, men kampvejledere. Derimod er der masser af mål og sjove kampe og medaljer til alle spillere!

Hvert hold spiller min. 4 kampe pr. stævne.

Stævnerne er fordelt som flg.:
7/11: Råruphallen (tilmeldingsfrist - 26. okt.)
5/12: Juelsminde hallen (tilmeldingsfrist - 23. nov.)
30/1: Hedensted Centeret (tilmeldingsfrist - 18. jan.)
13/3: Råruphallen (tilmeldingsfrist - 1. marts)

Pris: kr. 250,00 pr. hold pr. stævne!

Tilmelding via www.dgi.dk, foreningsportalen eller mail til tgj@dgi.dk

 

Links til direkte tilmelding:

www.dgi.dk/201510404015 (Rårup d. 7/11)

www.dgi.dk/201510404016 (Juelsminde d. 5/12)

www.dgi.dk/201610404001 (Hedensted d. 30/1)

www.dgi.dk/201610404002 (Rårup d. 13/3)


 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U6 Piger Kvinder/Piger 5 250 0 0
U5 Mix Mixede 5 250 0 0
U6 Drenge Herrer/Drenge 5 250 1 0
U7 Drenge Herrer/Drenge 5 250 9 0
U7 Piger Kvinder/Piger 5 250 0 0


Sted: Hedensted Centret
Adresse: Gesagervej 70
Postnr: 8722
By: Hedensted
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 27-01-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Indestævne DBU Jylland Region 3
4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter