Danske Bank Cup i Viborg Søndermarken

Viborg Søndermarken indbyder for 26. gang til Danske Bank Cup i Liseborghallen - 13. - 15. november 2009 Tilmelding og yderligere information fåes ved henvendelse til : Michael Staun på tlf. 86 60 09 73

Viborg Søndermarken I.K. og Danske Bank, Viborg Afd. afholder for 26. gang Danske Bank Cup i Liseborghallen.

Stævnet afholdes 13. - 14. - 15. november 2009

 
Stævnet afvikles for følgende hold :
 
U-11 drenge C + B + A - fredag, den 13. november - sidst eftermiddag/aften
 
U-6 drenge - lørdag, den 14. november - fra morgenen.
U-7 drenge - lørdag, den 14. november - fra morgenen
U-9 piger - lørdag, den 14. november – omkring middag
U-10 drenge C + B + A – lørdag, den 14. november – eftermiddag/først aften
 
U-8 drenge - søndag, den 15. november – fra morgenen
U-9 drenge – søndag, den 15. november – middag/Eftermiddag
U-10 piger - søndag, den 15. november – eftermiddag
U-11 piger – søndagf, den 15. november – Eftermiddag/aften
 
Holdgebyr for U-6 og U-7 rækkerne - kr. 175,-
 
Holdgebyr for alle øvrige rækker - kr. 250,-
 
Respekter venligst niveauopdelingen ved tilmeldingen.
 
Der vil være medaljer til alle deltagende spillere i U-6, U-7, U-8 og U-9 rækkerne og personlige præmier til nr. 1 og 2 i hver af de øvrige rækker.
 
SIDSTE TILMELDINGSFRIST ER :               FREDAG, DEN 30. OKTOBER 2009
 
Program vil blive forsøgt udsendt torsdag, den 5. november 2009
 
Holdene vil blive medtaget efter princippet - først til mølle . . . . . .
 
Ved for få hold i en række vil vi tillade os at lægge den sammen med en anden række - dog uden at det får sportslige konsekvenser.
 
Der spilles efter tilpassede JBU regler – bl.a på tværs af banen som i JBU’s turnering - og kampene i U-6 og U-7 skal ledes af ledere fra de deltagende hold - men øvrige rækker  vil blive dømt af egne ledere - efter bedste evne.
 
Spilletiden tilpasses antal deltagende hold.
 
Der må benyttes det antal spillere som i JBU turneringen.
 
Kvartalsspillere må anvendes - ingen yderligere dispensation gives.
 
Én spiller må kun deltage på 1 hold i hver årgang.
 
Hvis hold melder afbud efter udsendt program - eller udebliver fra stævnet - vil der blive udsendt opkrævning på deltagergebyret !
 
Tilmelding og yderligere information fåes ved henvendelse til :
Michael Staun på tlf. 86 60 09 73 – eller mail : fodbold@sik-viborg.dk

Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-11 drenge A Herrer/Drenge A 7 250 fredag 0 0
U-11 drenge B Herrer/Drenge B 7 250 fredag 0 0
U-11 drenge C Herrer/Drenge C 7 250 fredag 0 0
U-6 drenge Mixede 5 175 lørdag 0 0
U-7 drenge Mixede 5 175 lørdag 0 0
U-9 piger Kvinder/Piger 7 250 lørdag 0 0
U-10 drenge A Herrer/Drenge A 7 250 lørdag 0 0
U-1o drenge B Herrer/Drenge B 7 250 lørdag 0 0
U-1o drenge C Herrer/Drenge C 7 250 lørdag 0 0
U-8 drenge Mixede 7 250 søndag 0 0
U-9 drenge Mixede 7 250 søndag 0 0
U-10 piger Kvinder/Piger 7 250 søndag 0 0
U-11 piger Kvinder/Piger 7 250 søndag 0 0

Arrangør: Søndermarkens IK
Sted: Liseborghallen
Adresse: Liseborgvej 37
Postnr: 8800
By: Viborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2009>
mationtofr
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Frist: 30-10-2009


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Costa Brava Cup
14. - 19. okt
JB CUP 2018
18. - 19. aug
Øens Hold Cup (U13-U17)
9. - 11. nov
Øens Hold Cup (U8-U12)
12. - 14. okt
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Tøjeksperten Advent Cup
2. dec
Føtex Pokal Cup
1. - 2. sep
AutoPartner Cup 2018
8. sep
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
19. aug
Herfølge Sommer Cup 2018
11. - 12. aug
Nordjyske Bank Cup Brønderslev
11. - 12. aug
Sydbank Opstart Cup 2018 Fredericia
18. - 19. aug
Orient Cup 2018
1. - 2. sep
Lunderskov MiniCup 2018
18. aug
Østjysk Sensommer Stævne
31. aug - 2. sep
Pandekage Cup
26. aug
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Bergstraßen Pokal
8. - 9. jun 2019
Bayer Uerdingen Pokal
8. - 9. jun 2019
Rhein-Neckar Pokal
20. - 21. apr 2019
Hattem Trophy
31. maj - 1. jun 2019
Trofeo d'Italia
1. - 2. jun 2019
Copa Jordi
19. - 21. apr 2019
Prague Strahov Cup
8. - 9. jun 2019
Hasselt Cup
20. - 21. apr 2019
North Sea Trophy
8. - 9. jun 2019
BK Friheden KræmmerCup 2018
4. - 5. aug
B67 Sommerstævne 2018
11. aug
Möllevallscupen 2018 - Skanör/Sverige
11. - 12. aug
3F Bold Østjylland 2018
18. aug
Sommerferie træningsturnering
29. jul
Poulstrup Festuge Cup 2018
25. aug
ØB Sommerstævne 2018 - Ungdom
5. aug
3F Bold Trekantområdet 2018
25. aug
B.93 UnikBolig Cup 2018
11. - 12. aug
Pandekage Cup
26. aug
Følg Staevner.dk på Twitter