VÆRLØSE CUP 2016

Værløse Boldklub har i samarbejde med Sportigan i Værløse hermed fornøjelsen for 14. gang at invitere til VÆRLØSE CUP. VÆRLØSE CUP er et bredde-stævne som afvikles i Farum Arena.

Værløse Boldklub har i samarbejde med Sportigan i Værløse hermed fornøjelsen for 14. gang at invitere til VÆRLØSE CUP.
Stævnet afvikles i Farum Arena, hal 1 + 2, Stavnsholtvej 41, 3520 Farum.

STÆVNET AFVIKLES I FØLGENDE ÅRGANGE
LØRDAG D. 16. JANUAR 2016 KL. 09.00-19.00

U-10 (Miniput) årg. 2006A (Ledige pladser) & 2006B (Ledige pladser)
max. 7 spillere, 4-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

 

U-09 (Miniput) årg. 2007A (Ledige pladser) & 2007B (Ledige pladser)

max. 7 spillere, 5-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U-08 (Mikroput) årg. 2008A (Ledige pladser) & 2008B (Ledige pladser)
max. 8 spillere, 5-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U-07 (Mikroput) årg. 2009A (Ledige pladser) & 2009B (Ledige pladser)
max. 8 spillere, 5-mands, max. 16 hold fordelt med 4 puljer af 4 hold.

U-06 (Poder) årg. 2010/2011 (Ledige pladser)
max. 8 spillere, 5-mands, max. 8 hold


Da der er begrænset antal pladser er det efter først til mølle princippet.

Bemærk:
Dette er et bredde-stævne A-rækkerne er forbeholdt udendørssæsonens række 2 hold, mens B-rækkerne er forbeholdt række 3/4 hold.

Spilletid:
7 min. pr. kamp. Alle hold er garanteret min. 3 kampe.

Turneringsreglement:
Vi spiller efter DGI Turneringsreglement for Indefodbold, U-9 og yngre målmand.

Hvad får hver enkelt deltager?:
Der er personlige præmier til 1 og 2. plads i såvel A- som B-rækken samt medaljer til samtlige hold i årgang 09 & 10/11.

Deltagergebyr:
Stævnegebyr kr. 500, pr. hold.
Betaling skal ske via netbank til konto nr: 3169-3169193843 Hurtigst muligt efter tilmelding, holdet bliver ikke tilmeldt stævnet, hvis stævnegebyret ikke er betalt. Husk: Id nummer på hold fra staevner.dk Klubnavn, holdnavn, kontaktperson og mobilnummer.

Tilmelding:
Er du og din klub interesseret i at deltage – så udfyld tilmeldingen hurtigst muligt dog senest d. 11. januar 2016

Program:

Stævneprogram udsendes pr. mail til de tilmeldte holds kontaktpersoner i pdf. format. ca. 7 dage før stævnet og kan ses på Værløse Boldklubs hjemmeside – www.vbold.dk

Spørgsmål:
Kan rettes til undertegnede.


Med venlig hilsen
Værløse Boldklub

Claus Christoffersen
2138 6364

claus@vbold.dk


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
2006 (U-10) Herrer/Drenge A 4 500 7 0
2006 (U-10) Herrer/Drenge B 4 500 7 0
2007 (U-09) Herrer/Drenge A 5 500 9 0
2007 (U-09) Herrer/Drenge B 5 500 8 0
2008 (U-08) Herrer/Drenge A 5 500 4 0
2008 (U-08) Herrer/Drenge B 5 500 4 0
2009 (U-07) Herrer/Drenge A 5 500 5 0
2009 (U-07) Herrer/Drenge B 5 500 9 0
2010/2011 (U-06) Herrer/Drenge AB 5 400 11 0

Arrangør: Værløse Boldklub
Sted: Farum Arena
Adresse: Stavnsholtvej 41
Postnr: 3520
By: Farum
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<januar 2016>
mationtofr
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Frist: 12-01-2016

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter