DGI 3 mands indefodbold

3 mands indefodbold i DGI Østjylland. Spillested: Allingåbro Hallen

3  mands indefodbold er en række stævner, hvor der spilles på tværs af håndboldbanen.

Man behøver ikke  at deltage i hele stævnerækken.

Der er medaljer til til alle hold der har deltaget ved min. 2 stævner.

Kampenes ledelse:
Først nævnte holds træner/vejleder er bestemmende dommer.
Der tilstræbes puljer så man får 3-4 kampe pr. stævnedag.

Deltagerpris: 100 kr. der opkræves efterfølgende.

Stævneoversigt 2015-16 i Allingåbro hallen:
1. Stævne - 21. november 2015
2. Stævne - 12. december 2016
3. stævne - 16. januar 2016
4. stævne - 19. marts 2016

 

 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
Pi. U9 Kvinder/Piger 3 100 0 0
Pi. U8 Kvinder/Piger 3 100 0 0
Pi. U7 Kvinder/Piger 3 100 0 0
Dr. U8 Herrer/Drenge 3 100 0 0
Dr. U7 Herrer/Drenge 3 100 0 0
Dr. U6 Herrer/Drenge 3 100 0 0
Dr. U5 Herrer/Drenge 3 100 0 0

Arrangør: Danske Gymnastik- og Idrætsforeninger
Sted: Allingåbro Hallen
Adresse: Halvej 4
Postnr: 8961
By: Allingåbro
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2015>
mationtofr
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 29-11-2015


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Champions League Indoor Kunst Cup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter