Fraugde Trænings CUP

Fraugde Træningscup er et udendørsstævne på græs. Stævnet er tiltænkt som optakt til en ny sæson og er for breddehold.

Velkommen til Fraugde Trænings CUP 2016


Kom og deltag i en træningsturnering på græs, som afvikles lørdag d. 19/03-2016
Kampprogram sendes ud ca. 7-10 dage før stævnet.
Stævnet afvikles Fraugde-by-vej 22, 5220 Odense SØ.

Der kan tilmeldes hold i følgende årgange
Drenge: U7 - U9 - U10

Der vil der være præmie til nr.1 + nr.2 + nr.3 + nr.4

Vores cafeteria holder åbent under stævnet, overskud herfra går til ungdomsafdelingen.

Program: 

U7 – Lørdag kl. 09:30 – 11:30 (2 x 5min)

U9 – Lørdag kl. 11:30 – 14:30 (2 x 8min)

U10 – Lørdag kl. 14:30 – 17:30 (2 x 8min)


Spilleregler:
Stævnet afvikles som åbent for alle og der er ikke niveauopdeling. Hvert hold må max have en dispensationsspiller/kvartalsspiller på holdet.
10 hold pr årgang, dette er lig med 2 puljer med 5 hold i hver, derefter mødes spilles der krydskampe. 

(2x 5min)

Nr. 1 pulje 1 – Nr.2 pulje 2

Nr. 1 pulje 2 – Nr.2 pulje 1

Herefter Bronzekamp & Finalekamp

 
Der spilles efter FBU´s regler  

 

Prisen pr. hold er:

200kr 


Reg. Nr.: - Kontonr.: 4703-16646776
Mobilpay / Swipp er muligt tlf.: 20693873

HUSK at angive klub og årgang eller id nr. ved elektronisk betaling.
Tilmeldingsfrist er 5. Marts 2016

Kontakt:
Patrick Gade
Ridderhatten 249
5220 Odense SØ
tlf. 26 22 19 13
mail. patrickgaderasmussen@gmail.com


VI SES til en fantastisk dag!

 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U7 - Årgang 2009 Herrer/Drenge BC 8 200 Lørdag - 09:30-11:30 9 0
U9 - Årgang 2007 Herrer/Drenge BC 8 200 Lørdag - 11:30-14:30 10 0
U10 - Årgang 2006 Herrer/Drenge BC 8 200 Lørdag 14:30-17:30 9 2

Arrangør: Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Sted: Fraugde G&IF
Adresse: Fraugde-By-Vej 22
Postnr: 5220
By: Odense SØ
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<marts 2016>
mationtofr
29123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

Frist: 18-03-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP TØZER B/C stævne
2. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
HIF - Medaljestævne d.9-10 februar
9. - 10. feb 2019
Nødebo Cup 2019
15. - 16. jun 2019
RIF Futsalcup
29. - 30. dec
Newl-Cup 2019
2. mar 2019
Sportigan Langebæk Cup 2019
18. - 27. jan 2019
VesterhavsCup 2019
7. - 9. jun 2019
Bilka Cup
16. - 17. feb 2019
Ikast Cup 2019
28. - 30. jun 2019
U7 pige og drenge stævne
26. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Langå Sparekasse Cup - Oldboys
16. nov
Fårvang Cup
16. - 25. nov
Futsal stævne DBU Jylland, Region 3
2. dec
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
KN CUP 2018
23. - 25. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
Spurtpræmie Stævne Super Brugsen Bullerup
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Skals Cup 2018
17. - 25. nov
Følg Staevner.dk på Twitter