B1973 Micro Cup 2016

B1973 har igen i år den store fornøjelse at invitere til Micro Cup stævne i Herlev. Stævnet afholdes søndag den 11. september og er for årgangene fra U4 til U11 med drengerækker og pigerækker. Tilmeldingsfrist den 31. August Vel mødt på B1973's baner

 

B1973
Micro Cup 2016


B1973 inviterer til Micro Cup
Søndag den 11. september 2016


3-mandshold (max 5 spillere):
U4 Drenge spiller i 1 pulje - Pulje start kl. 10.00
U5 Drenge spiller i 1 pulje - Pulje start kl. 10.00
U6 Drenge spiller i 1 pulje - Pulje start kl. 10.00
U7 Drenge spiller i 4 puljer - Pulje start kl. 13.00


5-mandshold (max. 8 spillere):

U8 Drenge spiller i 5 puljer - Pulje start kl. 09.00
U9 Drenge spiller i 6 puljer - Pulje start kl. 13.00
U10 Piger spiller i 2 puljer - Pulje start kl. 13.00
U10 Drenge spiller i 3 puljer - Pulje start kl. 09.00

8-mandshold (max 11 spillere):
U11 Drenge spiller i 2 puljer - Pulje start kl. 09.00
U11 Piger, spiller i 1 pulje - Pulje start kl. 13.00

Bemærk nye rækkebetegnelser efter sommerferien.
U8, U9, U10 & U11 drenge niveauopdeles i A og B/C rækker
Alt efter antal tilmeldinger kan der komme ændringer i antallet af hold og puljer i rækkerne

Spilletid:
U4-5 spiller 1 x 6 min, U6 spiller 2 x 6 min
U7-8-9-10 spiller 1 x 12 min v/ 4 pulje kampe eller 1 x 10 min v/ 5 puljekampe
U11 spiller 1 x 15 min


Medaljer og pokaler:

Der vil være medaljer til alle spillere. Pokal til de vindende hold i U7-U11 rækkerne og pokal til alle hold i U4-U6 rækkerne


Holdgebyr:
3 mandshold U4-5-6-7 (max 5 spillere) 250,- kr.
5 mandshold U8-9-10 (max 8 spillere) 400,- kr.
8 mandshold U11 (max 11 spillere) 400,- kr.


Turneringsform:
U4-5-6 spiller uden slutspil.
U7-8-9-10-11 spiller med slutspil for puljevinderne, altså ligeværdige kampe. Der SKAL indrapporteres resultater til dommerbordet.


Tilmelding:
Tilmelding senest d. 29. August 2016. Tilmeldingen er først gældende ved indbetaling af stævnegebyr til konto: 0146 6444719476
For yderligere informationer henvises til Mark Lund Larsen : mark.lund.larsen@gmail.com eller Ronni Svart: ronnib73@yahoo.com
 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U5 Herrer/Drenge 5 250 6 0
U6 Herrer/Drenge 5 250 6 0
U9 drenge A række Herrer/Drenge A 8 400 12 1
U7 drenge Herrer/Drenge 5 250 24 0
U8 drenge A række Herrer/Drenge A 8 400 12 1
U10 piger Kvinder/Piger 8 400 11 0
U9 drenge B/C række Herrer/Drenge BC 8 400 24 1
U4 Herrer/Drenge 5 250 3 0
U8 drenge B/C række Herrer/Drenge BC 8 400 17 0
U10 Drenge B række Herrer/Drenge BC 8 400 12 1
U10 Drenge A række Herrer/Drenge A 8 400 5 0
U11 Drenge B række Herrer/Drenge B 11 400 7 0
U11 Piger Kvinder/Piger 11 400 6 0

Arrangør: Boldklubben 1973 Herlev
Sted: B1973 Herlev's baner
Adresse: Elverhøjen 64
Postnr: 2730
By: Herlev
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2016>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 31-08-2016

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Hørning IF julecup
27. - 30. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Skærbæk Open 2018
25. - 29. dec
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter