Boldklubben Frem cup 2016

Boldklubben Frem holder bredde stævne d 10 september for U5-U6-U7-U8 Bolklubben Frem holder børnestævne for både drenge og piger hvor der er medaljer til alle. Vi håber at se en masse glade drenge og piger på vores baner

Boldklubben Frem holder breddestævne for drenge og piger.

U5,U6,U7 spiller 3 mands

U8 spiller 5 mands

U5,U6,U7 koster det 300kr

U8 koster det 400kr

 

Alle hold får 5 kampe så der bliver masser af spilletid til alle børn.

Der er niv opdelt i U8 som er b/c niv.

U5,U6,U7 spiller 7 min. pr kamp

Alle børn får en medalje.

Der vil være boder hvor man kan købe kager og noget at drikke. Vores cafe har også åbent hvor man kan købe noget at drikke og spise.

Vi spiller på Boldklubben Frems baner og adressen er Julius andersensvej 7 2450 Kbh SV.

Sidste frist er 1 september og programmet bliver tilsendt til jer og man kan også få programmet når man møder op.

Har man spørgsmål så er man velkommen til at kontakte mig på mobil 22230167 eller Mickeybkfrem@hotmail.com

Mvh Mickey Spens

Årgangs ansvarlig Boldklubben Frem U5-U10

 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-5 Mixede 5 300kr Lørdag formiddag 1 0
U-6 Mixede 5 300kr Lørdag Formiddag/eftermid 1 0
U-7 Herrer/Drenge 5 300kr Lørdag Eftermiddag 1 0
U-8 Herrer/Drenge b 7 400kr Lørdag Eftermiddag 0 0

Arrangør: Boldklubben FREM
Sted: Boldklubben Frem´s baner
Adresse: Julius andersenevej 7
Postnr: 2450
By: Kbh SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<september 2016>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 01-09-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Nordea Cup Ringkøbing
5. - 13. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter