Boldklubben Frem cup 2016

Boldklubben Frem holder bredde stævne d 29-30 okt for U9 og U10. Alle får medaljer og personlig pokal til 1. og 2. plads i begge rækker.

Boldklubben Frem holder bredde stævne d 29-30 okt for U9 og U10.

Alle hold får 5-6 kampe. Vi starter med at laver blandede puljer, når de så er spillet så spiller alle 1 i sammen pulje, 2 i sammen pulje og så videre. For at få så jævnbyrdige kampe som muligt og så drengene får nogen gode kampe.

Der er medaljer til alle og pokaler til 1. og 2. plads i begge årgange.

Vi spiller 12 min. pr kamp uden pause.

Det koster 500kr pr. hold og skal overføres på 15517065388

Husk at skrive hold id og klubnavn og årgang.

Vil være muligt at købe kage og noget at drikke ved banerne og vores cafe har også åben.

 

Har man spørgsmål så kan man kontakte mig på mobil 22230167 eller Mickeybkfrem@hotmail.com

Mvh Mickey Spens

Boldklubben Frem årgangsansvarlig U5-U10

 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U9 Herrer/Drenge b 7 500 Lørdag formiddag/eftermid 15 0
U9 Herrer/Drenge c 7 500 Lørdag formiddag/eftermid 16 0
U10 Herrer/Drenge b 7 500 Søndag formiddag/eftermid 32 1

Arrangør: Boldklubben FREM
Sted: Boldklubben FRem baner
Adresse: Julius andersensvej 7
Postnr: 2450
By: Kbh SV
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<oktober 2016>
mationtofr
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Frist: 23-10-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter