Vibecup del 1

NY RÆKKE U15/16 ÅBNET SØNDAG.! Vibecup 2016/17 Et godt stævne i en hal med masser af plads. Super flotte pokaler/statuetter som præmier (altså ingen kedelige medaljer). pokal/statuette til alle deltagere i U6-U7-U8 uanset placering

 Vibecup 2016/17 Del 1 af 3

Støtteforeningen D.F.U.S(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening) indbyder for 9. gang til indendørsstævne i Holberghallen i Dianalund.

Stævnets 1 del vil bliver afviklet i weekenden 18-19-20 November 2016 med følende årgange

U6 Drenge/Piger niveau C (årgang 2011) Spilledag: Søndag den 20. November 2016
U7 Drenge/Piger Niveau B (årgang 2010) Spilledag: Søndag den 20. November 2016
U7 Drenge/Piger Niveau C (årgang 2010) Spilledag: Søndag den 20. November 2016

BEMÆRK AT U6 OG U7 SPILLER PÅ HALVBANE 3 MOD 3

U8 Drenge Niveau C (årgang 2009) Spilledag: Lørdag den 19. November 2016                                                     U8 Drenge Niveau B (årgang 2009) Spilledag: Lørdag den 19. November 2016

U13/14 Drenge Niveau B (årgang2003/04) Spilledag: Lørdag den 19. November 2016
U13/14 Drenge Niveau C (årgang2003/04) Spilledag: Lørdag den 19. November 2016 

U15/16 Drenge Niveau B (årgang 2002/01) Spilledag: Fredag den 18. Nov 2016

NY RÆKKE OPRETTET PGA. MANGE TILMELDINGER:

U15/16 Drenge Niveau B/C (årg 2002/01) Spilledag: Søndag den 20. November 2016(Start ca kl 13)

Kan du ikke finde din årgang...så kig under Vibecup 2  eller Vibecup 3

Præmier:

  U6-U7-U8-U9: pokal/statuette til alle spillere uanset placering                                                                          
  Dame senior: Hemmelig men god præmie til holdet                                                                                            Øvrige Rækker: Pokaler til alle spillere der bliver nr 1-2 eller 3 samt pokal til dagens spiller i hver årgang

Holdgebyr:

U6-U7 : 375 kr                                                                                                                                                                           Dame Senior 500 kr                                                                                                                                                                 Øvrige rækker: 425 kr

Max Antal spillere:

U6 - U7 og Dame Senior: Max 6 Spillere          

Øvrige rækker: max 7 spillere

Diverse info:

Tilmelding Til Vibecup 1 er senest den 8.November 2016

Vi spiller 1 X 8 minutter

Vi garanterer minimum 4 kampe

Holdgebyret indbetales på følgende konto:(Husk at skrive ID nr eller klub og årgang)
Regnr: 2300 Konto nr: 7563471144 (Husk i er ikke endeligt tilmeldt før holdgebyret er betalt)

Tilmelding Via www.steavner.dk eller på mail: tajtj@mail123.dk

Vel mødt D.F.U.S v/ Stævneansvarlig Thomas Werk 25268903


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U6 Dr/piger(årg2011) Mixede C 6 375 Spilledag søndag 20. Nov 10 0
U7 Dr/piger(årg2010) Mixede C 6 375 Spilledag søndag 20. nov 10 0
U7 Dr/piger(årg2010) Mixede B 6 375 Spilledag søndag 20. nov 0 0
U8 DrengeB(årg2009) Herrer/Drenge B 7 425 Spilledag Lørdag 19. Nov 6 0
U8 DrengeC(årg2009) Herrer/Drenge C 7 425 Spilledag Lørdag 19. Nov 5 0
U13/14 Dr B (03/04) Herrer/Drenge B 7 425 Spilledag Lørdag 19. Nov 8 0
U13/14 Dr C (03/04) Herrer/Drenge C 7 425 Spilledag Lørdag 19. Nov 8 0
U15/16 Dr(årg02/01) Herrer/Drenge B 7 425 Spilledag Fredag 18. Nov 10 0
U15/16 Dr (søndag) Herrer/Drenge BC 7 425 Spilledag søndag 20. Nov 10 0

Arrangør: Dianalund IF
Sted: Holberg hallen Dianalund
Adresse: Søemosevej 44
Postnr: 4293
By: Dianalund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 17-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter