FK sydsjælland 05 Cup 2016

Indbydelse til indefodbold for piger og drenge (FK Sydsjælland 05 CUP 2016)

 

Indbydelse til indefodbold for piger og drenge - FK Sydsjælland 05 CUP -
i Fladså Hallen, Mogenstrup Parkvej 10, Mogenstrup, 4700 Næstved,
og Korskilde Hallen, Brøderupvej 2A, Brøderup, 4733 Tappernøje den 18.+19.+20. nov. 2016.

Hermed har vi fornøjelsen endnu en gang at indbyde til ungdomsstævne i indefodbold.
Stævnet afvikles fredag den 18. lørdag den 19. og søndag den 20. november 2016.
Igen i år er det muligt efter nedenstående retningslinjer at tilmelde hold både i en A-række og en B-række. Derved håber vi, at det er muligt for alle hold at finde et passende sportsligt niveau.
 

 

Årgang U5-U6-U7 U8 U9 U10-U12 U13-U16
Max spillere på hold 5 7 7 7 7
Antal spillere på banen 4 5 5 4 4
En spiller over midten Nej Nej Nej Nej Ja
Målmand må tage med hænder Nej Ja Ja Nej Nej

 

Tilmelding: først-til-mølle princip. Turneringen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt. Sidste frist for tilmelding er søndag den 6. nov. 2016.
Niveauopdeling: U6, U7, er IKKE niveaudelt.
U8-U16 spiller i A- og B-rækker. For at deltage i B-rækken skal mindst en af følgende to betingelser være opfyldt:
1) Klubben deltager i stævnets tilsvarende A-række med det bedste hold.
2) Klubben/holdet har i sæsonen 2016 deltaget i DBU's B-række eller C-række eller tilsvarende.
Kamptid og kampantal: Hvert hold er garanteret mindst 3 kampe af en varighed på 7 - 11 minutter.
Dommere: Kampene dømmes af lokale dommere.
Stævnegebyr: U6-U7: kr. 300,- pr. hold.
U8-U9-U10-U11-U12-U13: kr. 400,- pr. hold.
samt øvrige hold kr. 500,- pr. hold.
Der betales ved tilmelding på konto Nordea reg. nr. 2510 kontonr. 0717 921 674 med TIL- MELDINGSNUMMERET fra staevner.dk i meddelsesfeltet til modtager. Tilmeldingen er først gældende når betaling er sket.
Præmier: i U6 – U7 rækker er der medaljer samt en lille gave til hver spiller.
I rækkerne U8 – U13 er der statuetter til alle.
Øvrige rækker er der pengepræmier og pokal til 1. og 2. pladsen.
Program: Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet.
Yderligere oplysninger fås ved henvendelse via funktionen ”Kontakt stævnearrangør” til venstre.

Ved få tilmeldinger i rækkerne, vil vi forsøg at slå disse rækker sammen.

Mange sportslige hilsner
FK Sydsjælland 05

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-14 P Kvinder/Piger C 7 500 Søndag 2 0
U-14 P Kvinder/Piger AB 7 500 Søndag 0 0
U-6 Mixede 5 300 Lørdag 6 0
U-8 Herrer/Drenge A 7 400 Lørdag 4 0
U-8 Herrer/Drenge B 7 400 Lørdag 6 0
U-9 Herrer/Drenge A 7 400 Lørdag 4 0
U-9 Herrer/Drenge B 7 400 Lørdag 7 0
U-10 Herrer/Drenge A 7 400 Lørdag 0 0
U-10 Herrer/Drenge B 7 400 Lørdag 2 0
U-11 Herrer/Drenge A 7 400 Lørdag 0 1
U-13 Herrer/Drenge B 7 400 Søndag 8 0
U-14 Herrer/Drenge A 7 500 Søndag 0 0
U-14 Herrer/Drenge B 7 500 Søndag 0 0
U-7 P Kvinder/Piger 5 300 Søndag 0 0
U-9 P Kvinder/Piger 7 400 Søndag 0 0
U-11 Herrer/Drenge B 7 400 Lørdag 7 0
U-12 Herrer/Drenge A 7 400 Lørdag 1 0
U-13 Herrer/Drenge A 7 400 Lørdag 5 0
U-15 Herrer/Drenge A 7 500 Fredag 2 0
U-15 Herrer/Drenge B 7 500 Fredag 10 0
U-16 Herrer/Drenge A 7 500 Fredag 2 0
U-11 P Kvinder/Piger AB 7 400 Søndag 2 0
U-11 P Kvinder/Piger C 7 400 Søndag 2 0
U-13 P Kvinder/Piger AB 7 500 Søndag 4 0
U-13 P Kvinder/Piger C 7 500 Søndag 1 0
U-15 P Kvinder/Piger AB 7 500 Fredag 3 0
U-15 P Kvinder/Piger C 7 500 Fredag 0 0
U-7 Mixede 5 300 Lørdag 10 0
U-10 P Kvinder/Piger AB 7 400 Søndag 1 0
U-10 P Kvinder/Piger C 7 400 Søndag 0 0
U-12 P Kvinder/Piger AB 7 400 Søndag 4 0
U-12 P Kvinder/Piger C 7 400 Søndag 4 0

Arrangør: FK Sydsjælland 05
Sted: Korskilde hallen samt Fladså hallen
Adresse: brøderupvej 2a
Postnr: 4733
By: Tappernøje
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 06-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
BMK CUP - DJS
25. jan - 3. feb 2019
Himmerland Forsikring Cup - Løgstør
25. jan - 3. feb 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Kattegat Cup 2019 i Grenaa
25. - 28. jul 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Markon Craft Cup i VRI 2019
15. jun 2019
Super Brugsen Cup 2019
1. - 3. mar 2019
BSF Super Brugsen/ OK JULECUP 2018
2. dec
Morud Intersport Cup 2018
1. - 2. dec
Indestævne DBU Jylland Region 3
8. - 9. dec
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter