Høje Kolstrup Stævne 2016

BØRNEVENLIGT BREDDE STÆVNE. U6 TIL U12 DRENGE OG PIGER. Den 19. og 20. november 2016 i Aabenraa

Høje Kolstrup Boldklub, Aabenraa afholder indendørs fodboldstævne for drenge og piger i rækkerne U6-U12.


Det foregår i vores hal Agoraen i weekenden 19-20. november 2016.


Der vil være personlig præmie til alle i rækkerne U6 og U7. Fra U8 til U12 vil der være præmie til nr. 1 og nr. 2.
Derudover vil der undervejs i rækkerne U8 til U12 være spurtpræmier for flotte mål, gode redninger og fine detaljer.
Der vil være en lille forfriskning til alle spillere og trænere. :-)


VI garantere alle minimum 3 kampe, og der spilles efter DBU Jyllands regler.


Kampprogram bliver sendt ud pr. mail en uge inden stævnet.

Holdgebyret overføres til følgende konto: Reg. nr: 3590 Konto nr: 4390497933 senest den 16. november. Der kan også betales kontakt eller via mobilepay ved ankomst til stævnet.


Spilledagene er fastlagte, men spilletidspunkter er ind til nu vejledende, og vi forbeholder os ret til ændringer og evt. sammenlægning af rækker hvis nødvendigt.

VED TILMELDING ANGIVES GERNE NIVEAU. VED NOK TILMELDTE I RÆKKERNE NIVEAUOPDELER VI.


NB: Ved udeblivelse eller afbud mindre end 14 dage forinden, betales holdgebyret stadig.


VI GLÆDER OS TIL AT TAGE I MOD JER!


Stævneansvarlig: Line Bruhn Jørgensen - 61435338.
 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U9 drenge Herrer/Drenge 7 270 Lørdag eftermiddag 10 1
U8 drenge Herrer/Drenge 7 270 Lørdag middag 6 2
U12 piger Kvinder/Piger 7 270 Søndag eftermiddag 4 0
U12 drenge Herrer/Drenge 7 270 Søndag eftermiddag 4 0
U10 drenge Herrer/Drenge 7 270 Lørdag eftermiddag 12 0
U9 piger Kvinder/Piger 7 270 Søndag formiddag 5 0
U7 - mix Mixede 5 270 Lørdag morgen/formiddag 8 0
U6 - mix Mixede 5 270 Lørdag morgen/formiddag 6 0


Sted: Agora
Adresse: Nyløkke 2
Postnr: 6200
By: Aabenraa
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 06-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
Hansen& Nissen Cup 2018
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
B1909 Kreafunk Cup 2018
7. - 9. dec
Tuse Indoor Cup 2018
8. - 16. dec
Marienlyst Cup 2018
14. - 16. dec
Dalum Multi Cup 2018 Drenge for U8-U15 hold
8. - 9. dec
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Sparekasssen thy cup 2019
18. - 19. jan 2019
ØSVN IF Sportigan Egtved Indestævne 2019
26. - 27. jan 2019
Simon Kjær Cup 2019
8. - 10. mar 2019
Ølholm Cup - C-stævne
19. jan - 10. mar 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
LSF - Sydbank Pokal Cup
20. jan 2019
Øens Hold Cup
29. - 31. mar 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
HELLESTED CUP
12. jan 2019
Sportigan Kolind Cup
8. - 17. feb 2019
AaB Julestævne 2018
9. - 15. dec
SB Cup Struer
1. - 2. dec
Skals Cup 2018
24. - 25. nov
HORSENS JULE-INDOOR 2018
23. - 25. nov
Fjord Cup Klitten
30. nov - 2. dec
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
24. - 25. nov
Macron Champions Cup 2019
1. dec
Sport 24 Cup 2018
24. nov - 2. dec
Danske Bank Cup
30. nov - 2. dec
Fraugde Cup
1. - 2. dec
Følg Staevner.dk på Twitter