Rønde Efterskoles indendørsstævne

Rønde Efterskole inviterer til indestævne lørdag d. 3. dec. for U13 og U14 hold (både drenge og pigehold).

På Rønde Efterskole inviterer vi pige- og drengehold i U13 og U14 til december indendørsfodbold. Et stævne, hvor der er mulighed for at tilmelde hold i et A el. B puljespil inden for hver årgang med mulighed for at vinde flotte præmier. Lyder dette interessant, er det med at tilmelde jeres hold hurtigst muligt.

Generelt om stævnet:

- Maks. 7 spillere pr. hold.

- Stævnet spilles i én hal og med løbende tid.

- Holdgebyr 300 kr. pr. hold.

 

Evt. spørgsmål rettes til Anders Wendel-Hansen (tlf. 22291867) el. Asger Søndergaard (tlf. 53828115)

Tilmeldingsfrist: 25. november.


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U13 Herrer/Drenge A 7 300 0 0
U13 Herrer/Drenge B 7 300 0 0
U14 Herrer/Drenge A 7 300 0 0
U14 Herrer/Drenge B 7 300 0 0
U14 Kvinder/Piger A 7 300 0 0
U14 Kvinder/Piger B 7 300 0 0
U13 Kvinder/Piger A 7 300 0 0
U13 Kvinder/Piger B 7 300 0 0


Sted: Rønde Efterskole
Adresse: Skolevej 2
Postnr: 8410
By: Rønde
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<december 2016>
mationtofr
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678

Frist: 25-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
Bel Air Cup
29. - 30. dec
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Dame julestævne - Bel Air Cup
30. dec
Gladsaxe/ CC Sportswear Cup
21. - 23. dec
Ølholm Cup 2019
30. dec
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Solrød Kunstbane VinterCup
5. jan 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter