EnergiMidt - Skals Cup 2016

Det populære og traditionsrige stævne EnergiMidt-Skals Cup for U6 - U19 afholdes igen år i Skals Idrætscenter. I år FUTSAL for U13-14-15 dr! Man kan læse meget mere om stævnet, herunder rækker, påregnede spilletidspunkter, præmier m.m. her på staevner.dk.

 

Det er med stor fornøjelse, at Skals Fodboldforening - Valkyrien igen i år kan indbyde til det populære indefodboldstævne for børne- og ungdomsspillere: 

EnergiMidt - Skals Cup

 www.skalscup.dk

 

 

NYHED i år: Futsal for U13-14-15 drenge!

 

DATO: 18. - 20. november samt  25. - 27. november.

STED: Skals Idrætscenter, Kærvej 9, 8832 Skals, tlf. 86 69 41 50.

EnergiMidt - Skals Cup er et bredde-stævne, hvor der skal være plads til alle, - og vi vil gerne have, at der bliver flest mulige jævnbyrdige og spændende kampe. Vi følger derfor DBU’s ”Holdninger og Handlinger”, - således at der i rækkerne U6 - U12 ikke tælles resultater og ikke findes vindere, og der er rigtig fine præmier til ALLE spillere. I de øvrige rækker er der personlige præmier til min. nr. 1 og nr. 2 i hver række.

Der garanteres MINIMUM 4 KAMPE PR. HOLD !

SPILLERANTAL: Max. 6 spillere pr. hold, - dog undtaget U6 - U7, hvor der spilles Jyske 3-bold efter DBU-Jyllands regler. PS: U8 spiller i år på hel bane!

RÆKKER: Hvor der udbydes både en ”AB”- og en ”BC”-række er:
”AB-rækken” tiltænkt A-spillere samt de stærkere B-spillere, og
”BC-rækken” tiltænkt C-spillere samt de svagere B-spillere.

PRÆMIER: I U6 - U12 er der fine præmier til ALLE spillere.
U6 - U7 (3-mands): Præmier til 5 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).
U8 - U12: Præmier til 6 spillere pr. hold, - ekstra præmier kan tilkøbes (25 kr/spiller).

I øvrige rækker er der personlige præmier til minimum nr. 1 og nr. 2 i hver række (max. 6 pr. hold, - her kan der ikke tilkøbes ekstra præmier).

I U16 - U19 er der kontante præmier eller gavekort til vinderne.

DOMMERE: Alle kampene dømmes af vore egne dommere, - gælder dog ikke U6 til U8, hvor det er førstnævnte hold, som stiller med baneleder.

PROGRAM: Offentliggøres på skalscup.dk 5-7 dage før spilledato.

TILMELDING: Efter ”først-til-mølle-princippet”, - rækkerne kan blive overtegnede… 

BETALING på stævnekontoret inden første kamp!  OBS: U19-drenge skal betale samtidig med tilmeldingen (via MobilePay på nr. 27825035, og husk at opgive holdnavn!).

(OBSDer tages forbehold for ændring af  de forventede spilletidspunkter (se nedenfor), samt evt. sammenlægning af rækker/årgange ved for få tilmeldinger i en række...)

Yderligere information på vores hjemmeside skalscup.dk



Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U19 Drenge 1998 Herrer/Drenge 4 500 Søn 27/11 eftermiddag/aft 3 0
U18 Piger 1999-2001 Kvinder/Piger 4 500 Søn 27/11 middag/eftermid 0 0
U16 Drenge 2001 Herrer/Drenge 4 500 Søn 27/11 formiddag/mid 10 0
U14 Drenge 2003 "BC" Herrer/Drenge BC 4 400 Lør 26/11 formiddag/mid 6 0
U13 Piger 2004-05 Kvinder/Piger 4 400 Søn 27/11 formiddag/mid 7 0
U13 Drenge 2004 "BC" Herrer/Drenge BC 4 400 Lør 26/11 middag/eftermid 5 0
U12 Drenge 2005 "AB" Herrer/Drenge AB 4 325 Lør 19/11 eftermiddag 4 0
U11 Drenge 2006 "AB" Herrer/Drenge AB 4 325 Lør 19/11 eftermiddag 4 0
U10 Drenge 2007 "BC" Herrer/Drenge BC 4 325 Søn 20/11 formid/middag 6 0
U10 Drenge 2007 "AB" Herrer/Drenge AB 4 325 Lør 19/11 eftermid/aften 10 0
U7 Drenge-mix 2010 Mixede 3 250 Lør 19/11 formiddag 15 0
U6 Drenge-mix 2011 Mixede 3 250 Lør 19/11 formiddag 1 0
U15 Piger 2002-03 Kvinder/Piger 4 400 Søn 27/11 formiddag 7 0
U15 Drenge 2002 "BC" Herrer/Drenge BC 4 400 Lør 26/11 formiddag 4 0
U15 Drenge 2002 "AB" Herrer/Drenge AB 4 400 Lør 26/11 middag/eftermid 5 0
U14 Drenge 2003 "AB" Herrer/Drenge AB 4 400 Lør 26/11 middag/eftermid 5 0
U13 Drenge 2004 "AB" Herrer/Drenge AB 4 400 Lør 26/11 formiddag 0 0
U12 Drenge 2005 "BC" Herrer/Drenge BC 4 325 Lør 19/11 eftermid/aften 9 0
U11 Piger 2006-07 Kvinder/Piger 4 325 Søn 20/11 form/middag 5 0
U11 Drenge 2006 "BC" Herrer/Drenge BC 4 325 Søn 20/11 form/middag 6 0
U9 Drenge-mix 2008 Mixede 4 325 Søn 20/11 formiddag 20 0
U8 Drenge-mix 2009 Mixede 4 325 Lør 19/11 formiddag 12 0
Futsal U13-Dr. 2004 Herrer/Drenge 5 500 Søn 20/11 middag 0 0
Futsal U14-Dr. 2003 Herrer/Drenge 5 500 Lør 19/11 formiddag 10 0
Futsal U15-Dr. 2002 Herrer/Drenge 5 500 Lør 19/11 eftermid/aften 6 0

Arrangør: Skals Fodboldforening
Sted: Skals Idrætscenter
Adresse: Kærvej 9
Postnr: 8832
By: Skals
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2016>
mationtofr
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Frist: 12-11-2016


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Solrød Meny Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
City Container Cup 2019 (tidligere LotraCup)
16. - 17. mar 2019
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Møllehøj Indoor 2019
4. - 6. jan 2019
Kongerslev Auto Cup 2019
25. - 27. jan 2019
Kun for piger- Mejrup GU
5. jan 2019
Hafina Hallen Cup 2019
27. jan 2019
Futsalstævne i Guldagerhallen
28. - 29. dec
B1938s Lagkagestævne
4. - 6. jan 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Fyns Største Seniorstævne
4. - 5. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
Følg Staevner.dk på Twitter