LotraCup 2017 - Drenge

Stævnet er kun for drenge og afholdes lørdag d. 18. marts og søndag den 19. marts 2017 i alderen U6-U11. For at få så jævnbyrdige kampe som muligt afholdes stævnet udelukkende som et B-stævne.

 Vi er stolte over at kunne præsentere Lotra A/S som sponsor for Lotra Cup 2017.

Stævnet er kun for drenge og afholdes lørdag d. 18. marts og søndag den 19. marts 2017.

For at få så jævnbyrdige kampe som muligt afholdes stævnet udelukkende som et B-stævne.

Dette betyder vi kun ønsker klubhold til stævnet og ikke sammensatte sponsorhold.

Der vil være masser af muligheder for at få nogle hyggelige timer sammen til et stævne, der byder på en masse fodbold. Det er meget vigtigt for os, at alle hold får en god oplevelse ved Lotra Cup 2016. Alle spillere får et diplom med holdbillede med hjem. Der vil være en stor sponsor tombola.

Rækker og afvikling af stævnet
Vi spiller efter JBUs regler. Dvs.:

U6-U7 er det 3 mands på tværs af banen uden fast målmand.
U8-U11 er med 4 mand på banen og bagerste spiller må ikke parere med hænderne.
Der vil være præmier til alle spillere i U6-U7.

Der vil være præmier til de hold, der når semifinalerne i U8 til U11.


De vil blive overrakt efter indmarch til lysshow og musik.

Hvornår skal holdene spille?
U6 - U9 skal spille lørdag d. 18. marts 2017

U10 og U11 skal spille søndag d. 19. marts 2017

 

Se mere på www.LotraCup.dk


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U11 Herrer/Drenge B 7 395 12 0
U10 Herrer/Drenge B 7 395 12 0
U9 Herrer/Drenge B 7 395 8 0
U8 Herrer/Drenge B 7 395 8 0
U7 Herrer/Drenge B 6 350 24 0
U6 Herrer/Drenge B 6 350 8 0

Arrangør: Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Sted: Hallen
Adresse: Storgaden 9
Postnr: 6052
By: Viuf
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<marts 2017>
mationtofr
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Frist: 31-01-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Top Oss Cup
31. mar - 1. apr 2018
Holland Cup
31. mar - 1. apr 2018
Øens Hold Cup (U13-U17)
10. - 12. nov
BIF CUP 3-Bold
25. - 26. nov
Fedets Cup 2017, VRI indestævne
18. - 19. nov
GENTOFTE CUP 2017
21. - 22. okt
Orient Cup 2017
18. - 19. nov
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Jutlander Bank Cup 2017
3. - 12. nov
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
Champions League for Kids-SJÆLLAND
21. okt 2017 - 1. apr 2018
Avarta-Julestævne 2017
2. - 3. dec
Indoor LiGA CUP 2017
10. - 12. nov
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Kjellerup IF julecup
27. - 30. dec
Julepodestævne
9. dec
Dalum Multi Cup - Piger
11. - 12. nov
Futsal League 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Junior League - INDOOR 2017/2018
4. nov 2017 - 11. mar 2018
Nordea Cup 2018, Give
5. - 7. jan 2018
Trofeo Mediterráneo 2018
23. - 29. mar 2018
Trofeo Malgratense 2018
12. - 19. okt 2018
Limone Cup 2018
13. - 19. okt 2018
North Limburg Cup 2018
17. - 21. maj 2018
Bauhaus Valbycup 2017
30. sep - 1. okt
Vinter Champions League U12 piger
1. nov 2017 - 15. mar 2018
BSI/VIF Nordic CUP Okt 2017
7. - 8. okt
HIK CUP EFTERÅR 2017
30. sep - 1. okt
U13 Young Guns Elite Cup
29. sep - 1. okt
Vinter Champions League U9, U10& U11
18. nov 2017 - 4. feb 2018
DGI 8-mands vinterturnering på kunstgræs U10-U13
11. nov 2017 - 3. feb 2018
3bold - stævneform - DGI Sydøstjylland
12. okt
Louis Nielsen Cup 2017
14. okt
Football Talent Trophy 2017 - U12
27. - 29. okt
Følg Staevner.dk på Twitter