Undløse Cup

Hej alle Traditionen tro afholder Undløse Boldklub vores årlige sommerturnering Undløse Cup, i UGE 26 fra onsdag d. 28.juni til lørdag d. 1.juli med masser Ungdoms- & Senior kampe alle dagene.

Hej alle
 
Traditionen tro afholder Undløse Boldklub vores årlige sommerturnering Undløse Cup, i UGE 26 fra onsdag d. 28.juni til lørdag d. 1.juli med Herre-senior kampe alle dage & en større turnering fredag aften med pengepræmier til de to finalister, Old Boys & Girls samt masser af ungdomskampe, og det krydres selvfølgelig med Gadefodbold, der i år er rykket til lørdag, hvor vi om aftenen afholder årets store sommerfest.
 
Vi håber rigtig meget at I vil starte jeres ferie med at bakke op om vores turnering, så vi igen i år kan se en masse glade børn og voksne på banerne i Undløse.
 
Vi søger samtidig klubber udefra, der ønsker at tage kampen op med vores mange senior- & ungdomshold.
 
Vi søger følgende hold:
Fire herresenior-hold på Serie 6-niveau til kampe onsdag & torsdag.
Seks herresenior-hold på Serie 2/3/4-niveau til kampe fredag aften
Et-to-tre damesenior/Old Girls hold til kamp(e) fredag
Et-to Old Boys hold til kamp(e) torsdag 
 
..samt Ungdomshold i årgangene U15, U14, U13, U10 (8 mands & 5 mands), U8 & U6 drenge samt U14 piger spredt ud over alle dagene, med et foreløbigt program der ser ud som følger:

Onsdag:
U10 turnering på 8 mands (så mange hold som muligt)
U10 turnering på 5 mands (så mange hold som muligt)

Torsdag:
U14/15 turnering på Trænings- & Kampbanen (så mange hold som muligt)
U14 pige turnering på 8 mands (så mange hold som muligt)
U13 turnering på 8 mands (så mange hold som muligt)

Lørdag:
U8 & U6 turnering på 5 mands (så mange hold som muligt)
U10 turnering på 8 mands (så mange hold som muligt)
 
Der vil være medaljer til alle vindende ungdomshold,
 
Vi glæder os meget til at se jer.
 

Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U10 drenge 5 mands Herrer/Drenge 5 0 Onsdag 28.juni (aften) 2 0
U10 drenge 8 mands Herrer/Drenge 8 Onsdag 28.juni (aften) 0 0
U13 drenge 8 mands Herrer/Drenge 8 Torsdag 29.juni (aften) 0 0
U14/15 drenge 11 man Herrer/Drenge 11 Torsdag 29.juni (aften) 4 0
U14 piger 8 mands Kvinder/Piger 8 Torsdag 29.juni (aften) 0 0
U10 drenge 8 mands Herrer/Drenge 8 Lørdag 1.juli (formiddag) 0 0
U6/8 drenge 5 mands Mixede 5 Lørdag 1.juli (formiddag) 1 0
Old Boys 11 mands Herrer/Drenge 11 Torsdag 29.juni (aften) 0 0
Old Girls 8 mands Kvinder/Piger 8 Fredag 30.juni (aften) 0 0
Senior Serie 6 Herrer/Drenge 11 Onsdag 28.juni (aften) 0 0
Senior Serie 4/5 Herrer/Drenge 11 Fredag 30.juni (aften) 0 0
Senior Serie 2/3 Herrer/Drenge 11 Fredag 30.juni (aften) 0 0

Arrangør: Undløse Boldklub 1901
Sted: Undløse Stadion
Adresse: Øvej 3, Undløse
Postnr: 4340
By: Tølløse
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 12-06-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Hansen/ Nissen Cup 2017
27. - 30. dec
spar nord cup 2017
27. - 30. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Marienlyst Cup 2017
15. - 17. dec
Dalum Multi Cup 2017 Drenge for U8-U14 og U17 hold
9. - 10. dec
Dansk Revision Cup 2017
28. - 29. dec
HORSENS JULE-INDOOR 2017
8. - 10. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
VESTI OLSEN& HANSEN CUP 2018
16. - 18. feb 2018
Skærbæk Open 2017
27. - 28. dec
Dansk Revision Roskilde Pige Cup
10. mar 2018
Halsnæsmesterskabet 2017
27. - 30. dec
Nilfisk-Spar Nord Cup 2018
19. - 21. jan 2018
BSI-VIF NORDIC CUP U10-U11 8-mands og U12 som 9-ma
7. - 8. apr 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Bilka Cup
17. - 18. feb 2018
3:3 indestævne hos Sorring/Toustrup IF for U5-U9
27. jan 2018
Rema 1000 Pigecup
16. dec
Futsalstævne i Elbohallen - Taulov
2. dec
Fraugde spar nord cup
2. - 3. dec
Julestævne Rask Mølle
8. - 17. dec
Universal Transport/ Sport 24 Cup 2017
25. - 26. nov
Fjord Cup
1. - 3. dec
SB CUP
2. - 3. dec
Danske Bank Cup
1. - 3. dec
Hafnia Cup 2017
2. dec
VIF INDOOR KUNST CUP U7-U8-U9-U10
2. dec
AaB Julecup
8. - 9. dec
Følg Staevner.dk på Twitter