Fest i By Cup 2017

NordAls Boldklub afholder sammen med årets Fest i By i Nordborg Danmarks bedste stævne for U10 drenge. Der gives plads til muligheden for at lade klubbens bedste drenge blive udfordret...

Fest i by Cup 2017
Fest i by inviterer til fodboldstævne for U10 drenge søndag den 14. maj 2017 på banerne ved Nordborg Skole Der vil være plads til 8 hold og præmier til de 4 bedst placerede hold.

Stævnestart vil være kl. 11.00

For at give plads til flest klubber vil det kun være muligt at tilmelde 1 hold pr. klub.

Tilmelding bedes foretaget senest 1. maj 2017 Deltagergebyr vil være 250,- kr.

Tilmeldingen vil blive bekræftet når beløbet er indbetalt. konto 8013 1006308

Yderligere oplysninger kan fås ved kontakt til Preben Christensen, tlf. 2588 1850

Bemærk der vil blive spillet 7:7


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U10 drenge Herrer/Drenge A 10 250,- 5 0

Arrangør: Nord-Als Boldklub
Sted: På banerne ved Nordborg Skole
Adresse: Luffes Plads
Postnr: 6430
By: Nordborg
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 01-05-2017

Powered By Subgurim(http://googlemaps.subgurim.net).Google Maps ASP.NET

Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
EGIF CUP 2019 (U6-U15 D+P)
19. - 27. jan 2019
Skærbæk Ungdomscup 2018
16. - 18. nov
Nørrebro United/BK Skjold stævne
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Sengeløse Futsal og inde cup
19. - 20. jan 2019
Sparkron Ulvehøj Cup 2019
4. - 13. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter