Optimize sommer cup for U10 piger

Kom til et super hyggeligt 8 mands stævne i Brøndby for U10 piger. D. 10. juni

OPTIMIZE SOMMER CUP
10. juni 2017

 

Da U10 pigerne snart skal spille 8 mands, så vil vi gerne invitere jer til et hyggeligt 8 mands stævne lørdag d. 10. juni. 

 Vi har udvidet med 12 hold. (hvis der kommer 4 hold mere udvider vi til 16 hold)  

 

Praktisk info om stævnet:
Der spilles med 3 indledende puljer og derefter semifinale og finale.

Alle hold får min. 3 kampe
Spilletid: 2 x 15 min

  
Alle kampe dømmes af førstnævnte hold i programmet. 

   

Pris: 300kr

Medaljer til alle spillere og ekstra præmier til nr. 1, 2 og 3

 

Program ved 12 hold:
1. kamp kl. 10.00
Finale kl. 14.35

Program ved 16 hold:
1. kamp kl. 10.00
Finale kl. 15:25

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U10 (2007) Kvinder/Piger 11 300 10.00 - 16.00 11 0

Arrangør: Brøndby IF
Sted: Brøndby stadion
Adresse: Brøndby stadíon 26
Postnr: 2605
By: Brøndby
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 10-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
EGIF CUP 2019 (U6-U15 D+P)
19. - 27. jan 2019
Skærbæk Ungdomscup 2018
16. - 18. nov
Nørrebro United/BK Skjold stævne
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Sengeløse Futsal og inde cup
19. - 20. jan 2019
Sparkron Ulvehøj Cup 2019
4. - 13. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter