Brolagt Pinsecup 2017

Brolagt Pinsecup 2017 Den 2-3-4-5 Juni 2017 På Dianalund IF fodboldbaner. Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening (DFUS) har hermed fornøjelse at invitere jer til den 12 udgave af Brolagt Pinsecup.

Pinsecup - Brolagt 2017

Se program på www.procup.se/cup/30606.htm

Den 2-3-4 Juni 2017
På Dianalund IF fodboldbaner.
Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening (DFUS) har hermed fornøjelse at invitere jer til den 12 udgave af Brolagt Pinsecup.
Husk at rækkerne bliver færdigspillet samme dag... altså skal i ikke bruge hele pinsen på fodboldbanerne.
Der spilles i følgende rækker på følgende dage:

5-Mands (max 8 spillere)
U7 Mixede drenge/piger (årg2010) spilledag: lørdag d. 3 juni
U8 Drenge (årg2009) spilledag: Søndag d. 4 juni
U9 Drenge (årg2008) B/C spilledag: Søndag d. 4 juni

U10 Piger (årg2007) spillerdag: Lørdag d. 3 juni
DET ER VIGTIGT AT I SKRIVER PÅ HVAD NIVEAU JERES 5-MANDS HOLD SPILLER PÅ (A-B eller C)

8-Mands (Max 11 spillere)
U12/U13 Piger (årg2005/04) B/C spilledag: Lørdag d. 3 juni
U13/U14 Piger (årg2004/03) B/C spilledag: Søndag d. 4 juni

U10 Drenge (årg2007) B/C spilledag: Søndag d. 4 juni
U11 Drenge (årg2006) B/C spilledag: Lørdag d. 3 juni

Dame Senior/Old Girls (16 til 99 år) spilledag: Fredag d. 2 juni fra kl. 17.30
Old Boys (32 til 99 år) spilledag: Fredag d. 2 juni fra kl. 17.30
HVIS MAN ER ET A HOLD ER DET TILLADT AT TILMELDE SIG I B/C I ÅRGANGEN OVER

Vi garanterer minimum 4 kampe pr hold.

I KAN FÅ TILSENDT EN INVITATION PR MAIL HVIS I SKRIVER TIL dfus4293@gmail.com ELLER EN SMS MED JERES MAIL TIL TLF 23 48 27 95


Holdgebyr..Ungdommen:
5-Mands.....425 kr
8-Mands.....475 kr

Holdgerbyr:
Dame Senior og Old Boys er 0 kr.

Holdgebyret indsættes på Regnr.: 2301 Kontonr.: 0757995581 (Husk årgang og Klubnavn)
Husk du er ikke tilmeldt før vi har registreret din betaling.
Tilmelding på www.procup.se/cup/30606.htm
Evt. spørgsmål kan rettes til Gitte Kruuse Larsen på tlf. 23 48 27 95

Præmier:
U6-U7-U8 drenge samt U8/U9 piger er der flotte pokaler til alle deltagere uanset placering.
I alle øvrige ungdomsrækker er der store flotte pokaler til alle spillere der bliver nr. 1-2 eller 3
Da vi ved at i Dame Senior, Old Boys og Veteran ikke har plads til flere pokaler i skabet får i kun en til holdet.... til gengæld er der en flot hemmelig præmie til nr. 1-2 og 3.....

Vi gælder os til at se jer til dette fantastiske stævne i Pinsen.
Vel mødt DFUS

Stævneansvarlig Gitte Kruuse Larsen 23 48 27 95


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U7 Drenge 5 - mands Mixede 8 425 Lørdag d. 3 juni 9 0
U8 Drenge 5 - mands Herrer/Drenge BC 8 425 Søndag d. 4 juni 7 0
U9 Drenge 5 - mands Herrer/Drenge BC 8 425 Søndag d. 4 juni 8 0
U12/13 Piger 8-mands Kvinder/Piger BC 11 475 Lørdag d. 3 juni 3 0
U13/14 Piger 8-mands Kvinder/Piger BC 11 475 Søndag den. 4 juni 3 0
U10 Drenge 8 - mands Herrer/Drenge BC 11 475 Søndag d. 4 juni 7 0
U11 Drenge 8 - mands Herrer/Drenge BC 11 475 Lørdag d. 3 juni 10 0
Dame Se/Old G 8-mand Kvinder/Piger 11 0 Fredag d.2 juni fra 17.30 3 0
Old Boys 8 - mands Herrer/Drenge 11 0 Fredag d.2 juni fra 17.30 4 0
U10 Piger 5 - mands Kvinder/Piger BC 8 425 Lørdag d. 3 juni 5 0

Arrangør: Dianalund IF
Sted: Dianalund IF
Adresse: Sømosevej 48
Postnr: 4293
By: Dianalund
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 28-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Nørrebro United/BK Skjold stævne
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Sengeløse Futsal og inde cup
19. - 20. jan 2019
Sparkron Ulvehøj Cup 2019
4. - 13. jan 2019
2. juledag i Mønshallerne 2018
26. dec
Bramdrupdam Cup 2018
9. nov
Avarta-Julestævne 2018
1. - 2. dec
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
SDIF Cup 2018
9. - 11. nov
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Junior League 2018/2019 - INDOOR
3. nov 2018 - 17. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter