U8-A Top Scorer League - 7. maj 2017 kl. 10-12

Stævne for U8 hold under Top Scorer Academy samt andre dygtige U8 hold fra hele landet. Turneringsformen er 4v4 uden målmand og afvikles indendørs på banerne i Fodboldfabrikken Aarhus.

U8-A Top Scorer League - Søndag d. 7. maj 2017 kl. 10-12

Stævne for U8 hold under Top Scorer Academy, samt åben for tilmelding fra andre dygtige U8 hold fra hele landet født årgang 2009/10.

Turneringsform

Turneringsformen er 4v4 uden målmand og afvikles indendørs på banerne i Fodboldfabrikken Aarhus. Spilletiden pr. kamp er 5 min. og alle deltagende hold spiller 8 kampe indenfor de 2 timer stævnet afvikles.

Tilmelding

Vi har plads til i alt 9 hold i stævnet. Tilmelding er bindende og er glædende når betaling af deltagergebyr er registreret på vores konto i Danske Bank.

Præmier

Præmier fra Unisport.dk og Nike.

Info

Spørgsmål vedrørende deltagelse i stævnet kan rettes til:

Top Scorer Academy
Telefon: +45 71 99 51 15
E-mail: info@topscoreracademy.dk

Se også vores hjemmeside www.topscorerleague.dk 

 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-8 Herrer/Drenge A 5 475 Søndag kl. 10-12 9 1


Sted: Fodboldfabrikken Aarhus
Adresse: Jens Juuls Vej 2
Postnr: 8260
By: Viby J
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indeturnering

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 04-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter