U9-A Top Scorer League - 21. maj 2017 kl. 10-12

Stævne for U9 hold under Top Scorer Academy samt andre dygtige U9 hold fra hele landet. Turneringsformen er 4v4 uden målmand og afvikles indendørs på banerne i Fodboldfabrikken Aarhus.

U9-A Top Scorer League - Søndag d. 21. maj 2017 kl. 10-12

Stævne for U9 hold under Top Scorer Academy, samt åben for tilmelding fra andre dygtige U9 hold fra hele landet født årgang 2008/09.

Turneringsform

Turneringsformen er 4v4 uden målmand og afvikles indendørs på banerne i Fodboldfabrikken Aarhus. Spilletiden pr. kamp er 5 min. og alle deltagende hold spiller 8 kampe indenfor de 2 timer stævnet afvikles.

Tilmelding

Vi har plads til i alt 9 hold i stævnet. Tilmelding er bindende og er glædende når betaling af deltagergebyr er registreret på vores konto i Danske Bank.

Præmier

Præmier fra Unisport.dk og Nike.

Info

Spørgsmål vedrørende deltagelse i stævnet kan rettes til:

Top Scorer Academy
Telefon: +45 71 99 51 15
E-mail: info@topscoreracademy.dk

Se også vores hjemmeside www.topscorerleague.dk 

 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-9 Herrer/Drenge A 5 475 9 0


Sted: Fodboldfabrikken Aarhus
Adresse: Jens Juuls Vej 2
Postnr: 8260
By: Viby J
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indeturnering

<maj 2017>
mationtofr
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Frist: 18-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Select Grænsecup 2018
16. - 18. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
BIF CUP 3-Bold
24. - 25. nov
SGIF November-stævne 2018
16. - 18. nov
LSF - Sydbank Pokal Cup
18. nov
Broager Sparekasse -Dybbøl Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Solrød Kunstbane VinterCup
4. - 6. jan 2019
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nyråd Cup 2019
5. - 13. jan 2019
Farum Boldklub Indendørs Cup 2019
4. - 6. jan 2019
HIF - Medaljestævne d.15-16 december
15. - 16. dec
Rema 1000 Stenlille Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Din Bilpartner Cup, 2019, pengestævne, Høng
11. - 13. jan 2019
Kværndrup Cup 2019
19. jan - 3. feb 2019
LOLLANDS BANK CUP 2018 - ØRSLEV GIF
16. - 18. nov
Indestævne DBU Jylland Region 3
10. - 11. nov
Champions League for Kids-UDENDØRS
27. okt 2018 - 31. mar 2019
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Jutlander Bank Cup 2018
2. - 11. nov
Champions League Indoor Kunst Cup
10. - 11. nov
Winter League 2018/2019
3. nov 2018 - 31. mar 2019
Futsalstævne for U10-U12 i Herfølge
11. nov
Vibe´s Malerfirma Cup - Pengestævne
16. - 18. nov
DARK SKY CUP - MØN
10. nov
HIF stævne
3. - 4. nov
Følg Staevner.dk på Twitter