U7-U8-U9 Top Scorer League, Aarhus

Stævne for U7, U8, U9 hold under Top Scorer Academy samt andre dygtige U7 hold fra hele landet. Turneringsformen er 4v4 uden målmand og afvikles indendørs på banerne i Fodboldfabrikken Aarhus.

U7-U8-U9 Top Scorer League, Aarhus - Søndag d. 11. juni 2017

Stævne for U7, U8, U9 hold under Top Scorer Academy, samt andre dygtige hold i årgangene fra klubber i hele landet.

Turneringsform

Turneringsformen er 4v4 uden målmand og afvikles indendørs på banerne i Fodboldfabrikken Aarhus. Spilletiden pr. kamp er 5 min.(4 min. effektiv spilletid) og alle deltagende hold spiller 8 kampe indenfor de 2 timer stævnet afvikles.

Tilmelding

Vi har plads til i alt 9 hold i stævnet i hver række. Tilmelding er bindende og er glædende når betaling af deltagergebyr er registreret på vores konto i Danske Bank.

Præmier

Præmier fra Unisport.dk og Nike.

Info

Spørgsmål vedrørende deltagelse i stævnet kan rettes til:

Top Scorer Academy
Telefon: +45 71 99 51 15
E-mail: info@topscoreracademy.dk

Se også vores hjemmeside www.topscorerleague.dk 

 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U-7 Herrer/Drenge A 6 600 Kl. 10-12 3 0
U-8 Herrer/Drenge A 6 600 kl. 12-14 3 0
U-9 Herrer/Drenge A 6 600 kl. 14-16 3 0


Sted: Fodboldfabrikken Aarhus
Adresse: Jens Juuls Vej 2
Postnr: 8260
By: Viby J
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indeturnering

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 08-06-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Vejen Trolde Cup
31. maj - 2. jun 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Øens Hold Cup Træningsstævner (U8-U17)
29. - 31. mar 2019
B1909 Combi Cup 2019
1. - 3. feb 2019
BIF CUP 3-Bold
23. - 24. feb 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
Handelsstandens Boldklubs indendørs Fodboldstævne
19. - 20. jan 2019
NRUI Julestævne 2018
27. - 31. dec
Sportmaster cup 2019
4. - 6. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
3. Gentofte Indoor Cup
9. - 17. feb 2019
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2019
1. - 3. feb 2019
REMA 1000 SIF Cup 2019
11. - 13. jan 2019
TPI REMA1000 CUP 2019
11. - 20. jan 2019
Greve Goal Show 2019
9. - 10. feb 2019
Fynske Bank Cup 2019
18. - 20. jan 2019
Nytårscup 2018
27. - 30. dec
Akademiet Fulton Futsal Stævne 2019
12. - 13. jan 2019
SORØ BRYGHUS CUP 2019
2. feb 2019
Team 10 Mini Cup
24. feb 2019
B1913 CUP
2. - 3. feb 2019
KB Cup 2019
1. - 3. feb 2019
Vesti-Olsen& Hansen Cup
15. - 17. feb 2019
Dansk Revisions Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Team Rynkeby Storstrøm Cup 2019
16. - 17. feb 2019
Outzourse - Timeout Cup 2019 i Dragør
8. - 9. jun 2019
SGIF Marts-stævne 2019
8. - 10. mar 2019
NSU CUP 2018/2019
22. dec 2018 - 30. mar 2019
KIF Indoor Cup 2019
5. - 6. jan 2019
Lillestrøm EL Cup
5. jan 2019
Alhede-Cup 2019
11. - 13. jan 2019
Nordea Cup Give 2019
4. - 6. jan 2019
Boldklubben Frem Julecup
27. - 29. dec
Sportmaster Cup Holbæk 2019 U6-U13
12. - 13. jan 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2019
19. - 20. jan 2019
Ølholm Cup 2019
30. dec
Følg Staevner.dk på Twitter