EIS Thunder Cup

Lille stævne for seriøse U8 og U10 drenge sammen med Esbjerg International School.

Esbjerg International School inviterer friske drenge på A-B niveau til en lille intim turnering for U8 og U10.

Hvor: Esbjerg International School, Guldager Skolevej 4, 6710 Esbjerg V

Hvornår: 18. juni kl 10. Vi forventer at være færdige ca. kl. 1400

Deltagere: 4-6 hold i U8 såvel som U10. Der spilles kun i et niveau som vi håber er omkring A-B. Medaljer til alle.

Format: Der spilles 5 mod 5 i U8 og 6 mod 6 i U10. Der er ikke noget minimum på holdstørrelse.

Spilletid: 2 x 9 minutter med 1 minuts pause

Deltagende hold forventes at kunne assistere med dommere.

Deltagergebyr: 300 kr per hold

Tilmelding og henvendelser til:

Bjarne Karlskov, mail: bjarne@karlskov.net, telefon 52586503

 

 

 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U8 Herrer/Drenge AB 300 18/6 kl. 1000 4 0
U10 Herrer/Drenge AB 300 18/6 kl. 1000 4 0


Sted: Esbjerg International School
Adresse: Guldager Skolevej
Postnr: 6710
By: Esbjerg V
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Udendørsstævne

<juni 2017>
mationtofr
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Frist: 19-05-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Hanze Trophy
20. - 21. apr 2019
EURO-SPORTRING
20. apr - 27. okt 2019
Holland Cup
20. - 21. apr 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Netherlands Cup
30. maj - 2. jun 2019
Orient Cup 2018 indendørs
17. - 18. nov
Fedets Cup 2018, VRI indestævne
17. - 18. nov
Bramdrupdam Cup 2018
10. - 17. nov
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
INDOOR LiGA CUP NOV 18
17. - 18. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
Dansk Revision Cup 2018
27. - 29. dec
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Girls Indoor Cup 2019
15. - 17. mar 2019
BIF CUP 2018 B/C stævne
17. - 18. nov
Sanderum Cup 1.-2- december 2018
1. - 2. dec
Sanderum Pige Cup 2. december 2018
2. dec
Regstrup Ny Auto Cup
1. - 2. dec
AB Tårnby VinterCup - årgang 2007 - A og B niveau
25. nov 2018 - 31. mar 2019
Roskilde Pige Cup
2. - 3. mar 2019
Thisted Indoor Senior
3. feb 2019
Søren Søgaard A/S Nytårs Cup 2019
5. jan 2019
DALBY-STÆVNET 2018
23. - 25. nov
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
Universal Transport/ Palles Bageri Cup 2018
23. - 25. nov
Afsluttende Stævne U7-U10 i ØBG
29. sep
DGI 3- og 5-mands Statuettestævner
14. okt
VB Efterårs Cup
13. - 14. okt
3mands på oppustelige bane
6. okt
8-mands Winter League på kunstgræs for U10-U13
4. nov 2018 - 17. mar 2019
Vinter Champions League 2018/2019 (U9-U11 drenge)
1. nov 2018 - 1. mar 2019
Louis Nielsen Fodboldfestival 2018
13. okt
Champions League Indoor Kunst Cup
27. - 28. okt
Kunstgræsturnering 2018/2019
3. nov 2018 - 3. mar 2019
Øens Hold Cup (U13-U17)
16. - 18. nov
Følg Staevner.dk på Twitter