Orient Cup 2017

D. 18-19 November Byder Orient Fodbold på Indendørs i Rødovre. 400 kr pr hold fra u5-12 oldboys & Oldgirls. U6 får medaljer Halvbane. Personlige pokaler til nr. 1,2 og nr 3 medalje samt stor pokal til vinderen i U7-12. SCORINGSPRÆMIER I ALLE KAMPE

D. 18-19 November Byder Orient Fodbold på Indendørs stævne i Rødovre

SCORINGSPRÆMIER I ALLE KAMPE

SÆRLIGE SCORINGSPRÆMIE I KVART - SEMI - BRONZE - PLACERINGSKAMPE KAMPENE (U7-U12)

FINALENS SPILLER KÅRES OG MODTAGER EN FLOT GAVE (U7-U12)

- STOR POKAL TIL VINDEREN I HVER RÆKKE (U7-U12-Oldboys-Oldgirls)

- PERSONLIGE SMÅ POKALER TIL NR 1 OG 2 I HVER RÆKKE i  U7 - U12 (ikke oldgirls og Oldboys)

- MEDALJER TIL NR 3 i U7 - U12 (ikke oldboys og Oldgirls)

- U6 spiller halvbane og her er der medaljer til alle hold.

Der er plads til 16 hold i hver række i følgende rækker

U8 årgang 2010 Niveau A+B
U8 årgang 2010 Niveau C
U9 årgang 2009 Niveau A+B
U9 årgang 2009 Niveau C

U10 årgang 2008 Niveau A+B

U10 årgang 2008 Niveau C

Der er plads til 8 hold i hver række i følgende rækker'

U7 årgang 2011 AB

U7 årgang 2011 C

U8 piger årgang 2010

U10 piger årgang 2008

U11 årgang 2007 Niveau A+B

U11 årgang 2007 Niveau C

U12 årgang 2006 Niveau A+B

 

Spilletid er 7 min pr. Kamp og Orient Fodbold stiller dommere til rådighed

Der spilles efter Dbu regler for indendørs Fodbold på Håndboldmål U7-U12

Der spilles efter Dbu Regler for indendørs Fodbold Halvbane U6-

Tilmeldingen er først til mølle og først gældende når betaling er modtaget.

400 kr pr.Hold.

Tilmelding og betaling HUSK HOLD ID :

Bankkonto
Nordea Bank
Reg: 2252
Konto: 8128 511 564

Mobilepay 27123407 HUSK HOLD ID

Spørgsmål sende til Stævneansvarlig Micki Strømlund

Mail : Mickistroemlund@gmail.com
Mob : 27123407
 


Rækker

Række Køn Niv. Hold
str.
Pris Spilletidspunkt OK
hold
Vente
liste
Tilmeld
U6 årg 2012 Mixede 6 400 Søndag Morgen 16 1
U7 årg 2011 C Mixede C 8 400 Lørdag morgen 16 0
U7 årg 2011 A/B Mixede AB 8 400 Lørdag Middag 8 3
U8 årg 2010 A/B Mixede AB 8 400 Søndag Middag 15 2
U8 årg 2010 C Mixede C 8 400 Lørdag Middag 16 1
U9 årg 2009 A/B Mixede AB 8 400 Lørdag Eftermiddag 16 5
U9 årg 2009 C Mixede C 8 400 Søndag Eftermiddag 16 1
U10 årg 2008 A/B Mixede AB 7 400 Søndag eftermiddag/aften 16 3
U10 årg 2008 C Mixede C 7 400 Lørdag Eftermiddag/aften 16 2
U10 Piger årg 2008 Kvinder/Piger 7 400 Søndag Morgen 16 3
U11 årg 2007 A/B Mixede AB 7 400 Lørdag Eftermiddag 8 2
U8-9 Piger årg 09/10 Kvinder/Piger 8 400 Lørdag Morgen 8 0
U11 årg 2007 C Mixede C 7 400 Søndag Middag 8 1
U12 årg 2006 A/B Mixede AB 7 400 Søndag Eftermiddag 8 2
Nedlagt Mixede 0 0
OldBoys Herrer/Drenge 7 400 Søndag Eftermiddag/aften 7 0
OldGirls Kvinder/Piger 7 400 Lørdag Eftermiddag/Aften 8 1

Arrangør: Orient GIF
Sted: Rødovre Hallen
Adresse: Rødovre Parkvej 425
Postnr: 2610
By: Rødovre
Land: Danmark

Sport: Fodbold
Type: Indestævne

<november 2017>
mationtofr
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Frist: 15-11-2017


Stævneoversigt

+ AnnonceretPopulæresteNyeLige før deadline
Drenthe Cup
19. - 20. maj 2018
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
BIF CUP 3-Bold
3. - 4. feb 2018
Lalandia Cup 2018
2. - 4. mar 2018
Sirene Cup
31. mar - 1. apr 2018
Ølholm Cup - C-stævne
13. - 14. jan 2018
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
TPI REMA1000 CUP 2018
12. - 21. jan 2018
Sportmaster cup 2018
5. - 7. jan 2018
Solrød Meny Cup 2018
13. - 21. jan 2018
Greve Goal Show 2018
10. - 11. feb 2018
Nytårscup 2017
27. - 30. dec
Nyråd Cup 2018
6. - 14. jan 2018
Middelfart Sparekasse Indoor Cup 2018
3. - 4. feb 2018
HEI MINICUP 2018
6. - 14. jan 2018
Fynske Bank Cup 2018
12. - 14. jan 2018
Penge-& Hyggestævne, Undløse Cup - på store mål
6. - 7. jan 2018
Hvidevaredoktorens Indendørsstævne
3. mar 2018
Sparekassen Thy Cup 2018
5. - 7. jan 2018
MINI SKAW CUP, SKAGEN 2018
18. - 19. aug 2018
Ikast Cup 2018
29. jun - 1. jul 2018
Føtex Food - Dragør Cup 2018
17. feb 2018
Vejen Trolde Cup
1. - 3. jun 2018
GFA/HIF Indoor Cup 2018
20. jan 2018
Åbne Esbjerg-mesterskaber i indefodbold 2018
3. - 4. feb 2018
Skamby Cup
14. jan 2018
BTA Jule Cup
27. - 28. dec
Sydmors If s julestævne 2017 Herre + ungdom:Mål2x5
28. - 29. dec
Dahl Pedersen Cup 2017
16. - 17. dec
Halsnæsmesterskabet 2017
27. - 30. dec
ØSTERBRO JULE CUP
27. - 28. dec
NRUI Julestævne 2017
27. - 30. dec
B1909 Combi Cup 2018
2. - 4. feb 2018
spar nord cup 2017 Kvinder
28. dec
Skærbæk Open 2017
25. - 29. dec
Dame julestævne - Bel Air Cup
27. dec
Følg Staevner.dk på Twitter